En Uygun & Ucuz Muş Uçak Bileti Satış Noktaları İletişim 0850 500 0 777


Hızlı Erişim

Aşağıda ki hızlı erişimleri kullanarak Muş uçak bileti ile ilgili içeriklere anında ulaşın.


Muş Şehrinde Gezilecek Yerler

Muş şehrinde gezilece ve görülecek yerleri sizin için derledik. Şehir içerisinde ki popüler yerleri aşağıdan inceleyebilirsiniz.


Muş Şehri Hakkında

Muş şehri hakkında ki tüm detayları aşağıdan okuyabilir ve daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Muş, doğu anadolu bölgesinde yer almaktadır. 200 bine yakın nüfusu bulunmaktadır. Turizm olarak tarihi yapıları ve çevre golleri ziyaret edebilirsiniz. Urartu dönemlerinden kalma höyükleri ve tarihi hamamları görmek için kendinize bir fırsat oluşturabilirsiniz. Muş, Kurtik dağının kuzeye bakan yamaçlarında, Çar ve Karnı derelerinin arasında kalan bölgede kuruludur.

Muş’ta gezilecek yerler;

  • Arak Manastırı (Kilisesi)
  • Muş Kalesi
  • Murat Köprüsü
  • Alaaddin Bey Hamamı
  • Varto Kayalıdere Ören Yeri

 


En Ucuz Muş Uçak Bileti

Muş şehri için en ucuz uçak bileti seçeneklerini sizin için derledik. Aşağıda ki bölümden detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

Muş, Türkiye’nin en az uçuş alan hava limanlarından birisidir. Muş uçuşlarında Türk Hava Yolları, Pegasus ve Anadolu Jet hava yollarını kullanabilirsiniz. Uçuşlar Bursa, İstanbul ve Ankara hava limanlarına direkt olarak gerçekleşmektedir. Muş hava limanına alternatif olarak Van hava limanını da kullanabilirsiniz. Van- Muş arası otobüs seferleri bulunmaktadır. Birçok yolcu ise alternatif olarak rahatlıkla kullanmaktadır.

 


Havalimanından Muş Şehir Merkezine Ulaşım Nasıl Sağlanır?

Muş havalimanından şehir merkezine ulaşım ile ilgili tüm detayları sayfamızdan okuyabilirsiniz. Çeşitli alternatif güzargahla varmak istediğiniz noktaya en kısa sürede varınız.

Muş hava limanından ulaşımda taksi

Hava limanının şehir merkezine yakın olmasından dolayı oldukça uygun ve hızlı bir ulaşım olacaktır. Hava limanında 24 saat hizmet veren taksiler bulunmaktadır.

Muş hava limanından ulaşımda otobüsler

Hava limanına yakın bir güzergahtan geçen belediye otobüsleri hizmet vermektedir. Taksiden daha ucuz bir ulaşım sağlamakla birlikte yarım saat içerisinde şehir merkezine varmış olmaktadır.

Muş hava limanından ulaşımda araç kiralama yöntemi

Muş Hava limanında Rent A Car ve Veysel Baba yer alıyor. Hava limanından kiraladığınız araçları şehir merkezinde bu firmalara teslim edebilirsiniz.

Muş Hava Limanı

Muş hava limanı 1992 yılında hizmete girmiştir. Bölgenin yolculuk ihtiyacının büyük bir bölümünü karşılamaktadır. Pegasus, Türk hava yolları ve Anadolu Jet hava yolları tarafından aktif olarak kullanılmaktadır. İstanbul Sabiha Gökçen, Atatürk, Bursa Yenişehir ve Ankara Esenboğa hava limanlarına uçuşları bulunmaktadır.

Sivil/ Askeri kategoride yer alan hava limanının uluslararası kodu “MSR” dir. Farklı sistemlerden yada yurt dışından alacağınız biletlerde bu kodu kullanarak hava limanını kolaylıkla bulabilirsiniz. Hava limanının şehir merkezine olan uzaklığı yaklaşık 17 Km’dir. Özel araçlar için 64 araçlık otoparkı bulunmaktadır.