En Uygun & Ucuz Konya Uçak Bileti


Hızlı Erişim

Aşağıda ki hızlı erişimleri kullanarak Konya uçak bileti ile ilgili içeriklere anında ulaşın.


Konya Şehrinde Gezilecek Yerler

Konya şehrinde gezilece ve görülecek yerleri sizin için derledik. Şehir içerisinde ki popüler yerleri aşağıdan inceleyebilirsiniz.


Konya Şehri Hakkında

Konya şehri hakkında ki tüm detayları aşağıdan okuyabilir ve daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Mevlana’nın kenti niteliğini taşımasıyla her köşesinde misafirperver bir yaklaşıma rastlayabileceğiniz Konya, eski dokuların günümüz mimarisi ile birleştiği bir şehir olarak değer kazanmaktadır. Şehrin her köşesinde tarih kokan yapılarla karşılaşabilirsiniz. Yüz ölçümü bakımından Türkiye’nin en büyük şehridir. Şu günlerde yoğun ilgi gösterilmesiyle Konya uçak bileti bulmakta insanlar zorlanmaktadır, böyle bir şehri yerinde görmek içinse elinizi çabuk tutmanız gerekmektedir.

Tarihsel geçmişini, günümüz modernizmi ile birleştiren Konya uçak bileti, yurt içi ve yurt dışından turistlerin büyük ilgisini çekmektedir. Ülkemizin ve dünyanın farklı noktalarından gelecek misafirler için, tatmin edici bir ziyaret niteliği taşıyan Konya şehrine ulaşım ise oldukça kolaydır. Yurt dışından gelecek ziyaretçiler için, Atatürk Hava limanı aktarmalı pek çok sefer mevcutken, günümüzde Konya şehrine direk uçuşlar düzenleyen hava yolu firmaları da mevcuttur. Şehrin gelişimiyle beraber, daha çok ziyaretçi akınına uğramasını baz alan yerli hava yolu şirketleri ise, geçtiğimiz yıllara nazaran gün içinde daha fazla seferleri ile yolculara hizmet vermektedir. Hava yolu, şüphesiz insanların uzun mesafelerde ilk tercih ettiği ulaşım şeklidir. Ancak, sahip olduğu kolaylık nedeniyle biletlere uygun bir şekilde ulaşmak tüketicilerin kaygısını oluşturmaktadır.


En Ucuz Konya Uçak Bileti

Konya şehri için en ucuz uçak bileti seçeneklerini sizin için derledik. Aşağıda ki bölümden detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

Konya’dan direkt ve karşılıklı uçuşlar İstanbul ve İzmir hava limanına gerçekleşmektedir.  Konya hava limanında dış hat uçuş bulunmamaktadır. Fakat yaz dönemlerinde charter uçuşlar yapılabilmektedir. Özellikle yaz dönemlerinde artan hava trafiği ile daha çok uçuş görebilirsiniz. Var olan güncel uçuşları yukarıdaki arama formundan uçuş sorgulayarak Konya uçak bileti temin edebilirsiniz.

 


Havalimanından Konya Şehir Merkezine Ulaşım Nasıl Sağlanır?

Konya havalimanından şehir merkezine ulaşım ile ilgili tüm detayları sayfamızdan okuyabilirsiniz. Çeşitli alternatif güzargahla varmak istediğiniz noktaya en kısa sürede varınız.

Konya hava limanından şehir merkezine ulaşım oldukça kolaydır. Hava limanının şehir merkezine uzaklığı 18 km dır. Yolcular hava limanından şehir merkezine olan ulaşımlarını Havaş servisleri, taksi hizmetleri, araç kiralama hizmetleri ya da özel araçları ile sağlayabilmektedir. Ayrıca Karaman içinde ulaşım imkanları bulunmaktadır, servisler mevcuttur.

Konya Hava limanı Havaş Servisleri

Havaş, Konya hava limanından şehir merkezine ve Karaman şehrine seyahat düzenlemektedir.Şehir merkezi için servis güzergahı, otogar, Aydınlık evler, Kule site, Sille Kavşağı, Belediye, Alaaddin, Zafer, Fuar ve Anıttır. Yaklaşık 30 dakika sürmektedir yolculuk ve ücretleri ise 10 TL dir. (Ücretler değişiklik gösterebilmektedir, kesin bilgileri Havaş’ın sitesini kontrol ederek öğrenebilirsiniz.)

Konya Hava limanı Taksi Hizmetleri

Hava limanından kullanabileceğiniz diğer bir ulaşım imkanı da taksidir. Taksi pratikliği ve hızlı taşıması ile size faydalı bir alternatif olabilir. Hamile, yaşlı, engelli ya da kalabalık yolcular için daha kolay olmaktadır.

Konya hava limanı Araç Kiralama

Konya’da bulunacağınız süreye göre ya da kişi sayınıza göre araç kiralamak oldukça makul bir alternatif olabilir. İş için ya da özel sebepler ile araba kiralamakta olan birçok yolcu bulunmaktadır. Araç fiyatlarını ve özelliklerini araç kiralama şirketlerine danışarak öğrenebilirsiniz.

Konya Hava Limanı

İç Anadolu bölgesinin en çok uçuş alan hava limanlarından birisidir. Ayrıca direkt olarak karşılıklı yurt dışı uçuşlarda bulunmaktadır. Bu hava limanından direkt olarak İstanbul ve İzmir’e gidebilirsiniz. Aktarmalı olarak ise Dünya’nın dört bir yanına uçuş yapabilirsiniz. Konya hava limanı , Türk Hava Yolları, Pegasus, Anadolu Jetgibi firmalar tarafından sıklıkla kullanılmaktadır.

Şehir merkezine aşağı yukarı 18 Km uzaklıkta olan Konya hava limanı, 520 araçlık otopark kapasitesine sahiptir. Hava limanı binası yakın zamanlarda yenilenmiştir. 2000 yılında hizmete girmiştir ve sivil/askeri hava limanı kategorisinde yer almaktadır. Hava limanının üçlü kodu “KYA”dır. Uçak bileti alacağınız zaman karşınıza çıkacaktır.

Diğer şehirlerin uçuş bilgilerine göz atmak için Şehir Uçak bileti sayfasına göz atabilirsiniz.