En Uygun & Ucuz Kocaeli Uçak Bileti


Hızlı Erişim

Aşağıda ki hızlı erişimleri kullanarak Kocaeli uçak bileti ile ilgili içeriklere anında ulaşın.


Kocaeli Şehrinde Gezilecek Yerler

Kocaeli şehrinde gezilece ve görülecek yerleri sizin için derledik. Şehir içerisinde ki popüler yerleri aşağıdan inceleyebilirsiniz.


Kocaeli Şehri Hakkında

Kocaeli şehri hakkında ki tüm detayları aşağıdan okuyabilir ve daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Kocaeli, Marmara bölgesinde yer almaktadır. Hem Karadeniz’e hem de Marmara’a denizine sınırı bulunan il sanayi ve ticaret bakımından oldukça gelişmiş bir ilimizdir. Nüfus yapısıylada oldukça kalabalık illerden birisidir. İstanbul ve Bursa’dan sonra üçüncü en kalabalık ildir; nüfusu 1.8 milyonun üzerindedir. İstanbul’a ulaşım oldukça kolaydır ve kısa sürelidir. Kocaeli üniversitesi ve Gebze teknik üniversitesi ile öğrencilere ev sahipliği yapmaktadır. Denizi ve yeşilin bir arada bulunduğu güzel bir şehirdir.


En Ucuz Kocaeli Uçak Bileti

Kocaeli şehri için en ucuz uçak bileti seçeneklerini sizin için derledik. Aşağıda ki bölümden detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

Kocaeli Cengiz Topel hava limanının aktif uçuşları olduğunu hala bilmeyen yolcularımız bulunmaktadır. Bu sebeple ona en yakın hava limanı olan İstanbul Sabiha Gökçen hava limanına bilet almaktadırlar. Ama Kocaeli’den Trabzon’a direkt ve karşılıklı olarak uçuş bulunmaktadır. Trabzon ve çevre illerden Kocaeli’ye gideceksiniz bu uçuşu kullanabilirsiniz. Ama yurt dışı bir yolculuk düşünüyorsanız Sabiha Gökçen hava limanına muhtemelen direkt olacağı için daha ucuza gelir.

Kocaeli uçuşlarına alternatif İstanbul olduğu için, buna göre servisler bulunmaktadır. Servisler genelde özel şirketlere aittir.

Kocaeli uçak bileti almak isteyen yolcular bu şehirden sınırlı yerlere uçuş olduğunu bilmeleri gerekir. Kocaeli Trabzon arasında uçuş bulunmaktadır. Yaz dönemlerinde uçuş sayıları artmaktadır. Doğu Anadolu, Güney Doğu Anadolu ve Akdeniz Bölgelerindeki bazı şehirlere uçuş düzenlenebilmektedir.

Uçuşları gerçekleştiren firma şu an için Anadolu Jet‘tir. İlerleyen günlerde diğer firmalarda bu güzergahlar üzerinden uçuş düzenleyebilirler.

 

 


Havalimanından Kocaeli Şehir Merkezine Ulaşım Nasıl Sağlanır?

Kocaeli havalimanından şehir merkezine ulaşım ile ilgili tüm detayları sayfamızdan okuyabilirsiniz. Çeşitli alternatif güzargahla varmak istediğiniz noktaya en kısa sürede varınız.

Kocaeli hava limanından ulaşımda taksiler

Cengiz Topel Hava limanından şehrin merkezi 15 km uzaklıkta taksi ile hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Kocaeli hava limanından ulaşımda belediye otobüsleri

Uçak sefer saatlerine göre düzenlenen Kocaeli Büyük şehir Belediyesi’ne ait otobüsler ile hava limanı, Körfez, Derince, İzmit ve Otogar güzergahını izleyerek şehir merkezine gidebilirsiniz.

Kocaeli hava limanından ulaşımda araç kiralama yöntemi

Hava limanında kiraladığınız araçlar ile şehir merkezinde araç kiralama ofislerine teslim edebilirsiniz.

Kocaeli Hava Limanı

Kocaeli hava limanının tam ismi Kocaeli Cengiz Topel hava limanıdır. 2011 yılında hizmete giren hava limanı günümüzde aktif olarak kullanılmaktadır. Trabzon, Muş, Erzurum gibi şehirlere aktarmasız olarak uçuşları bulunan hava limanı yolcuların talepleri doğrultusunda farklı noktalara da uçuşlar açılabilir.

Hava limanı hem iç hatlara hem de dış hatlara uçuş yapabilecek şekilde düzenlenmiştir. Uluslararası hava taşımacılığı birliği (IATA) kodu “KCO” dur. Hava limanı ile şehir merkezi arasında yaklaşık 15 Km’lik bir uzaklık bulunmaktadır.  Hava limanı bünyesinde VIP, Sağlık hizmeti, WI-FI, Biletleme ofisi ve 93 araçlık bir otopark bulunmaktadır.

Kocaeli Hava Durumu

Gün
Maks
Min

PlusFly Mobil Uygulamamızı Hemen İndirin

AppStore ve Google Store mağazalarından hemen uygulamamızı indirin, birçok uçak bileti kampanyalarından anında yararlanın.

PlusFly Uygulama İndir
Kocaeli Haritada Göster

Kocaeli

Uçuş Süreleri

  • İstanbul 36 dakika
  • Ankara 51 dakika
  • İzmir 58 dakika
  • Antalya 1 saat 4 dakika
  • Adana 1 saat 21 dakika
  • Bodrum 1 saat 7 dakika
  • Gaziantep 1 saat 31 dakika