Şehir turizme açık ve dinamik bir ekonomik yapıdadır. Deniz görüntüsü, seka parkta yürüyüş keyfi, manzaraya dayalı bir güzelliği bulunan İzmit her yıl binlerce turiste kapılarını açmaktadır. Eğer Kocaeli’ne gitmek için tüm hazırlıklarınızı tamamladıysanız antik kentlerinden yaylalarına, müzelerinden göllerine tüm gezilecek yerlerine bir göz atin.

Koceli’deki gezilecek yerler :

1- Seka Park

Seka Park

Türkiye’nin en büyük parklarından birisi. Denize karşı uzun saatler geçirebileceğiniz yeşil alan. Zaten Kocaeli’nde gidilip görülmesi gereken ilk yerlerden birisi Seka Park. Burda tek başınıza ya da sevdiklerinizle bir sürü etkinlik yapabilirsiniz. İçerisinde cafeler, oyun alanları, oturulacak alanlar ve daha birçok şey bulunmakta. Şehre yakın olduğu için ulaşımın kolay olacağı bu parkta ayrıca müze ve bilim merkezi de bulunuyor.
2- İzmit Saat Kulesi

İzmit Saat Kulesi

Tam bir huzur köşesi desek yeridir. Etrafı yeşillik ve su sesi ile birlikte denizi izleyebiliyorsunuz. Özellikle gün batımı burada harika yaşanıyor. Birçok şehirde saat kulesi tam merkezde ve etrafı çok manzaralı olmuyor. Ama İzmit saat kulesi bu tanımlardan biraz daha uzak. Buradan çok güzel fotoğraflar çıkarabilirsiniz.


3- Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi

Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi

Faruk Yalçın hayvanat bahçesi içerisinde birçok hayvan bulunuyor. Oldukça geniş ve temiz bir alan. Hayvanlar bakımlı ve sağlıklı. Havanın çok sıcak olduğu zamanlar gezi biraz yorucu olabilir. Bu yüzden daha normal havalarda gidebilirsiniz. Özellikle çocuklarla gidilip, çocukların hayvanları tanıması açısından güzel bir alan.
4- Gayret Gemi Müzesi

Gayret Gemi Müzesi

Bir deniz altı içinde yaşamak, savaş esnasında çevrenin nasıl olacağını bilmek ister misiniz? En azından o şartlarda insanlar nasıl davranıyorlardı tahmin edebilirsiniz. Burası farklı aktivite arayanların gidebileceği hem bilgilendirici hemde görsel bir alan. Girişi ücretlidir. Gayret gemi müzesini askeri rehber eşliğinde geziyorsunuz.


5- Kartepe Kayak Merkezi

Kartepe Kayak Merkezi

Birkaç farklı yol kullanarak ulaşabileceğiniz bir alan. Dileyen hızlı yolu tercih ederken dileyen manzara eşliğinde yolculuğu sürdürebilir. İstanbul’a yakın bir kayak merkezi olduğu için özel günlerde ve tatillerde çok kalabalık olabilmektedir. Biraz daha sakinlik isterseniz daha az tercih edilen günleri seçmenizde yarar var. Kartepe kayak merkezi manzarası da oldukça enfes. Sapanca gölü, İznik gölü ve Marmara denizini görebileceğiniz bir alanda bulunuyor.
6- Pembe Kayalar

Pembe Kayalar

Burada manzara harika. Hatta öyle ki gelin & damat fotoğrafları çekimlerine burada sıkça rastlayabilirsiniz. Tesadüf eseri gün batımına denk geldik ve inanılmazdı. Bu tarz bir görüntüyü çok fazla yerde göremeyebilirsiniz. Pembe kayalar görülmesi gereken yerler arasında bulunuyor.

Uçak bileti almak için hemen Kocaeli uçak bileti sayfasını ziyaret edebilirsiniz.