Villa Kiralama

Şehrin sokaklarındaki, iş yerlerindeki, okullardaki, toplu taşıma araçlarındaki hınca hınç kalabalıktan sıkılan, stresten bunalan insanlar artık daha içe dönük, daha kapalı, daha sakin bir tatilin peşine düşüyor. Otellerin, plajların, günübirlikçilerin kalabalığından kaçanlar “evimde çayımı demler, oturup içerim” anlayışının ötesinde bir arayışa girişiyor artık. Tatilcilerin evinin rahatlığının peşine düştüğünü anlayan yatırımcılar, yurt dışındaki villa tatil yapısını Türkiye’ye taşıyarak ev turizminin gelişmesine katkı sağlıyor.

Ev Turizmi Komitesi’nin üzerine çalışmalarını sürdürdüğü bu konaklama şeklinde yasal düzenlemeler peşinde ve kesinlikle ticari amaçlarla kullanılan bu tip konutların denetim altına alınmasını talep ediyorlar.  Resmi bir suret kazanan villa tatil şekli artık tatilciler tarafından da rahatlıkla tercih ediliyor. Otellerin saatli çalışma prensibine bağlı, yeme-içme odaklı tatil anlayışından sıkılan tatilciler, haftalık kiraladıkları havuzlu villalarda güven içinde aileleriyle sakin ve kendi eğlence anlayışlarına uygun bir tatil geçirebiliyorlar. Üstelik otel fiyatlarına kıyasla oldukça da hesaplı oluyor villa kiralama.

Her Çeşit Profile Uygun Villalar

kiralık villa

Bütçeniz ne olursa olsun tercih edebileceğiniz bir tatil türü olduğu için ister tek başına koca evde kafa dinlemek isteyin ister ailenizle, arkadaşlarınızla, akrabalarınızla veya birkaç aile birlikte kalmaya karar verin, tatiliniz için villa kiralayabilirsiniz. Bekara, çocuklu ailelere, arkadaş gruplarına, kalabalık ailelere veya çiftlere bütçeleri dahilinde kiralama yapabiliyor yatırımcılar.

Hijyenik

villa havuzu

Otellerdeki kahvaltı ve yemek salonlarında, plajlarda, denizde, havuzlarda ve duşlarda tatilcilerin en çok çekindikleri konu, tanımadıkları insanlarla bu gibi alanları paylaşıyor olmaları. Tuvaletlerin kullanılış biçiminden ötürü çoğu insan tatil yerlerindeki tuvaletlerden olabildiğince kaçınmaya çalışıyor. Bu yüzden de tatil, tamamıyla mikroplarla savaşa dönüyor. Bunun aksine girişiniz için önceden temizliği yapılmış havuzlu bir villada kalmayı tercih ettiğinizde daha steril bir ortamda günlerinizi geçirmiş oluyorsunuz. Özellikle çocuklu aileler bu sayede gönül rahatlığıyla çocuklarının havuzda dilediklerince vakit geçirmelerine müsaade ediyor.

Sadece Size Özel

kiralık villa huzuru

Tatili en yorucu hale getiren şey diğer insanlarla mücadele içinde olmak. Daha güne başlar başlamaz kahvaltı için sıra bekliyorsunuz. “Tatildeyim, biraz geç kalkayım” deseniz ya büfe kapanır ya da yiyecek doğru düzgün bir şey bulamazsınız. Üstelik şezlong kapmak için de abuk sabuk numaralar düşünerek tatilinizi geçirdiğinizi fark edersiniz. Bu tarz bir tatilden dönüşte eve vardığınızda oldukça yorgun hissediyor ve “keşke hiç gitmeseydim” diyorsunuz. Bunun yerine kiraladığınız villada istediğiniz saatte uyanıp kendi mutfağınızda dilediğinizce, özgürce, itişip kakışma olmadan rahatlıkla kahvaltınızı edebilirsiniz. Tatilde sevdiğinizle baş başa romantik zaman geçirmek istediğinizde de odaya tıkılmak zorunda kalmazsınız.

Evinizdeymiş Gibi

lüks villalar

Konut sahibinden villayı kiraladığınız da anahtarı teslim alıyorsunuz ve kiraladığınız süre boyunca o ev sizin oluyor. Ev sahibi dahil hiç kimse giremediği için evinizdeymiş gibi özgür ve rahatça tatil yapabiliyorsunuz. Tüm eşyalarınız tam olduğunu için tıpkı evinizdeki gibi sadece market alışverişinizi yapıyorsunuz, o kadar.

Mangal Keyfi

villa mangal keyfi

Tatil denince akla ilk düşen şey tabi ki mangal. Karışanı, kuralı olmadan mangal yapılabilecek yer sıkıntısı yaşayan tatilciler de tercih edebiliyor villa kiralamayı. Havuz başında mangalını yakıp keyfine bakıyor. Ah şu mangal aşkı yok mu, insana villa kiralatır!

Mahremiyet

mahremiyet villa

Özellikle muhafazakâr kesimin tercih sebebi mahremiyet çok önem arz ediyor. İslami otellerde haremlik-selamlık uygulamasından ötürü aileleriyle tam kadro bir arada vakit geçiremeyen aileler daha çok villa kiralama alternatifini tercih ediyorlar artık. Korunaklı havuzlu villalarda tesettürlü hanımlar dilediklerince havuzun keyfini çıkartabiliyor. Muhafazakâr bakış açısından mustarip olanların da tercih ettiği aşikâr. Eleştirel bakışlardan tatili zehir olan nice grup tercihlerini villalardan yana kullanmaya başladı. Son zamanlarda villalar, yeni evli çiftler tarafından balayı için de kiralanıyor.

Lüks Olana Uygun Fiyata Sahip Olma

huzurlu tatil villa

Hayalini kurduğunuz o evde bir haftalık da olsa vakit geçirme fırsatı elde edebileceksiniz. Üstelik gerçekten de cazip fiyatlarla konforlu, hatta lüks bir tatil yapmış olacaksınız. Zevkinize ve belirlediğiniz bütçeye uygun bir villayı tercih edebilirsiniz.

Denetleme Problemi

villa denetimi

Hızlı gelişim sağlayan ev turizminde denetleme ile ilgili yasal düzenlemeler getirilene dek kalite konusunda birtakım sıkıntılar yaşanacak gibi görünüyor. Oluşturulan tüzüğe bazı işletmelerin sorumluluk bilinciyle yaklaşırken hâlâ vergi kaçırarak çalışan işletmeler bu sektörde varlığını sürdürmeye devam ediyor. Bu durumda belli kalite standartların altında kalan işletmelerin yaşamasına olanak tanımış oluyor. Villa kiralama Seçiminizi yaparken bu hususa dikkat etmeniz gerekiyor.

Dolandırıcılık

havuz keyfi

Her yerde, her sektörde olduğu gibi villa kiralama da tabiri caizse eşeği sağlam kazığa bağlamak gerekiyor. Vaat edilen hizmeti alamamak, ilanlardaki fotoğrafların yanıltıcı veya sahte olmaları, ödeme yaptıktan sonra ilan sahibine ulaşamama veya verilen adreste söylenilen konutun olmaması gibi birtakım talihsizlikler yaşanabiliyor. Daha önce gördüğünüz, eşinizin, dostunuzun, akrabanızın tavsiye ettiği veya güvenilir kurumların önerdiği bölgelerdeki villaları tercih edin.

Kiralık Villaların Bulunduğu Yerler

villada özel keyif

Villa kiralama, en çok tercih edilen bölgelerin arasında Bodrum, Fethiye, Kaş, Kalkan yer alırken daha sonraki sıralarda Kuşadası ve Marmaris var. Ege ve Akdeniz kıyı şeridi boyunca dilediğiniz tür ve fiyatta kiralık villa bulabilirsiniz.

0850 500 99 89 nolu çağrı merkezi numaramızı arayarak bütçenize ve konaklamak istediğiniz mevkiye göre satış temsilcilerimiz size en uygun Villa kiralama alternatiflerini sunacaktır.

Kiralama talebinizi yukarıdaki Villa kiralama formunu doldurabilirsiniz. Müşteri temsilcilerimiz size uygun villayı bulacak size geri dönüş yapacaklardır.