En Uygun & Ucuz Kiev uçak bileti


Hızlı Erişim

Aşağıda ki hızlı erişimleri kullanarak Kiev uçak bileti ile ilgili içeriklere anında ulaşın.


Kiev Şehrinde Gezilecek Yerler

Kiev şehrinde gezilece ve görülecek yerleri sizin için derledik. Şehir içerisinde ki popüler yerleri aşağıdan inceleyebilirsiniz.


Kiev Şehri Hakkında

Kiev şehri hakkında ki tüm detayları aşağıdan okuyabilir ve daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Kiev, Ukrayna’nın başkentidir. Ayrıca Ukrayna’nın en büyük şehri olma özelliğini de taşımaktadır. Şehrin 3 milyona yakın nüfusu bulunmaktadır. En çok turist alan Ukrayna şehirlerinden birisidir. Ukrayna para birimi Grivna’dır. Şehirde Ukraynaca ve Rusça hakimdir, İngilizce bilenlerin sayısı ise azdır. Birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan yerleşim alanında birçok farklı kimlikte mimari görebilirsiniz. İklim ise Türkiye’ye göre oldukça sert geçmektedir. Kışları daha soğuk ve yağışlı geçer.

Şehir sanat, eğitim ve turizm gibi alanlarda da ön plana çıkmaktadır. Şehirde birçok müze ve diğer önemli yapılara rastlamanız mümkün. Şehirde Kiev üniversitesi, Igor Sikorsky Kiev Politeknik Enstitüsü, Kyiv National Economic universty, Kiev milli ticaret ve iktisat üniversitesi ve bunlar dışında daha 36 farklı ileri düzeyde eğitim kurumu bulunmaktadır. Bu şekilde bakınca eğitime ne kadar önem verildiğini görebiliriz.

Kiev’de gezilecek yerleri kısa başlıklar halinde yazacak olursak;

  • Mağaralar manastırı
  • Azize Sofya katedrali
  • Altın kapı
  • Kreşçatik
  • Özgürlük meydanı
  • Mariyinsky sarayı diyebiliriz.

En Ucuz Kiev Uçak Bileti

Kiev şehri için en ucuz uçak bileti seçeneklerini sizin için derledik. Aşağıda ki bölümden detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

Ukrayna’nın en çok uçuş yapılan bölgelerinden birisidir. Ukrayna’nın başkenti olmasının da oldukça büyük bir payı var. Yolcular yurdun belirli yerlerinden direkt olarak uçuş yapabilirler. Yılın her döneminde İstanbul Sabiha Gökçen ve Atatürk hava limanlarından uçuş gerçekleştirebilirler. Özellikle yaz dönemlerinde ise Ankara, Antalya ve İzmir gibi şehirlerden direkt uçuşlar açılmaktadır. Yolcular sayfamızdan tek bir aramayla var olan tüm uçuşları görüntüleyebilirler.

İstanbul Kiev  uçuşları

Her gün İstanbul Atatürk hava limanından Kiev’e direkt uçuşlar bulabilirsiniz.

Ankara Kiev uçuşları

Her gün Ankara Esenboğa hava limanından Kiev’e aktarmasız uçuşlar bulabilirsiniz.