Kapadokya Balon Turu İletişim

Sinan Bey 0542 711 37 24 

Kapadokya Balon Turu Fiyatları 999 TL yerine kısa bir süre için sadece 499 TL dir. Kampanya Mart ayı için geçerlidir faydalanmak için hemen arayın.

Kapadokya’da bulunan otelinizden ücretsiz bir şekilde alıyoruz tur bitiminde otelinize tekrar bırakıyoruz.

Kapadokya, ülkemizde tarihin izlerini çok net bir şekilde görebilmemizi sağlayan harika yerlerden biridir. Peri bacaları, toprağı, yöresel kapları, gelenekleri ve çok daha fazlası ile her yıl binlerce ziyaretçiye kapılarını açar. Buram buram tarih kokan her bir köşesi ile Kapadokya’da tarihi yerleri gezebilir, coğrafyanın etkilerini kendi gözleriniz ile görebilir ve tarihi geziler, uçan balonlara binmek, yöresel tatları tatmak gibi aktiviteler ile birlikte gezi turlarınıza heyecan katabilirsiniz. Kapadokya denildiğinde ilk akla gelenlerden biri olan aktivite de Kapadokya balon turu olarak bilinir. Yerden metrelerce yüksekte koca bir şehri ayaklarınızın altında hissetmek size fazlası ile adrenalin dolu anlar yaşatabilir. Huzur, sakinlik, eğlence ve adrenalin gibi birbirinden başka duyguları dakikalar içerisinde yaşamanız mümkün. Kapadokya balon turu aktivitesi ile unutamayacağınız anlar yaşayabilir, gökyüzünde manzaranın tadını çıkarabilirsiniz. Balon turu yaparak adrenalin ve heyecanı en üst seviyede yaşamak isteyenlerin sorduğu sorulardan biri de Kapadokya’da balon turu ne kadar sorusudur.

Kapadokya’ya ziyarete gelen her turistin gözüne çarpan ilk şeylerden biri de gökyüzünü donatan rengârenk koca balonlardır. Bu balonlarda metrelerce yükseklikte seyahat edebilir, şehri ayaklarınız altına alabilir ve ayrıcalıklı bir deneyim gerçekleştirebilirsiniz. Ancak bu aktivitenin profesyonel olarak verilen firmalardan alınması çok daha sağlıklı olacaktır. Gökyüzünde balon ile turlamanın ayrıcalıklı olduğunu düşünebilirsiniz.

Bu aktivite eğlenceli olduğu kadar da profesyonel olarak sağlanması gereken bir hizmettir. Deneyimli ve uzman bir pilot, düzenli aralıklar ile kontrol edilen sağlam araçlar ve çok daha fazlası güvenli bir yolculuk için şarttır. Kapadokya balon turu ile göklere çıkmak, adrenalin duygusunu daha derinden yaşamak ve anın tadını çıkarmak için alanında yıllardır profesyonel hizmet veren PlusFly’a güvenebilirsiniz. Bu yazımızda Kapadokya balon turu hakkında merak edilen soruların cevaplarına, Kapadokya balon turu fiyatları ve tur kapsamında verilen hizmetler hakkında detaylı bilgilere yer verdik. Kapadokya balon turları için merak edilen tüm detayları yazımızın geri kalan kısmında okuyabilirsiniz.

Kapadokya Balon Turu Fiyatları 

Kapadokya balon turları her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen aktivitelerden biridir. Aileniz ile bir arada farklı bir deneyimi yaşamak, sakin ve huzurlu birkaç saat geçirmek için balon turu aktivitelerini tercih edebilirsiniz.

Balon turu yapmak isteyenlerin en çok sordukları sorulardan biri de Kapadokya balon turu fiyatları ne kadar sorusudur. Balon turu fiyatları alınan hizmete ve havada kalma süresine bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Bununla birlikte birbirinden farklı kapasiteye sahip balonlar vardır. Balonların kapasitelerine göre de balon turu fiyatları üzerinde değişiklikler meydana gelebilir. PlusFly, Kapadokya balon turu fiyatı seçenekleri ile müşterilerine eşsiz deneyimleri yaşatmak ve daha verimli vakitler geçirtmek amacıyla bütçe dostu hizmetler sunuyor. Böylece eğlenceli zaman geçirirken aynı zamanda bütçenizi de koruyabilirsiniz. Birbirinden farklı birçok Nevşehir balon turu aktivite seçeneği arasından size en uygun olanını seçebilir ve havada süzülmenin keyfini çıkarabilirsiniz.

Kapadokya balon turları hakkında çok sık sorulan sorulardan bir diğeri de balon turu rezervasyonu hakkındadır. Peki, balon turu rezervasyonu nasıl yapılır?

Balon Turu Rezervasyonu Nasıl Yapılır 

Kapadokya balon turları yılın birçok döneminde sürekli olarak tercih edilen aktiviteler arasında yer alıyor. Bu nedenle de balon turlarına katılmak için öncesinde rezervasyon yaptırmak gerekir. İlgi ve talep yoğunluğu nedeni ile rezervasyon ile gerçekleşen aktivitelerden faydalanmak için doğrudan erken rezervasyon yaptırabilirsiniz. Bütçe dostu fiyat avantajlarından faydalanmak için PlusFly iletişim sayfası üzerinden de yine kolayca işlem yapabilirsiniz. PlusFly profesyonel olarak Kapadokya’da balon turları üzerine hizmet veren ve müşteri memnuniyetine de öncelik veren bir firmadır. Alanında uzman pilotlar ve güvenilir ekipmanlar ile gerçekleştirilen balon turlarından faydalanmak için birkaç basit adımda rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Rezervasyon işlemleri için doğrudan PlusFly müşteri temsilcileri ile görüşme sağlamanız yeterli olacaktır. Görüşme sırasında hangi tarihte ve hangi saatte balon turu yapmak istediğinizi belirterek müşteri temsilcileri tarafından uygun dönemler hakkında bilgilendirilebilir ve rezervasyon işlemlerini tamamlayabilirsiniz.

Rezervasyon yaptırmanın önemli olması balon turuna talebin de bir hayli fazla olması ile yakından ilgilidir. Balon turu rezervasyonu yaptırarak aktivitenizi riske atmadan ve arayış içerisine girmeden rahatça bu deneyimin tadını çıkarabilirsiniz. Bununla birlikte bütçenizi zorlamadan eğlenmenize olanaklar sağlayacak fiyat avantajlarından da faydalanmak için rezervasyon seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Rezervasyon yaptırmak üzere müşteri temsilcisine bağlandıktan sonra Ürgüp balon turu, Nevşehir balon turu, Kapadokya balon turu, Pamukkale balon turu gibi birçok farklı alanda gerçekleştirilen balon turları hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Yazımızın devamında balon turları hakkında sıkça sorulan bazı soruların cevaplarını okuyabilirsiniz.

Balon Turları Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Kapadokya balon turları birçoklarının gökyüzünde imrenerek izlediği ancak bununla birlikte bazı korkularının da olduğu aktivitelerden biridir. Tıpkı yamaç paraşütü yapmak gibi balon turlarını da çekici kılan en büyük faktör gökyüzünde süzüldüğünüz o heyecan dolu anlardır. Uçak yolculuğu yaparken cam kenarından bulutları izlemek misali havayı içinize çekerek gökyüzünde vakit geçirebilirsiniz.

Balon turları Kapadokya, Ürgüp ve Pamukkale gibi yerlerde sürekli olarak gerçekleştirilmektedir. Bu aktiviteleri satın alırken öncelikli olarak güvenlik imkânlarını değerlendirmeniz gerekir. Balonla havalanırken güvenilir ve profesyonel bir pilotunuz olduğundan emin olmalısınız. Bununla birlikte havalanacak olan balonun rutin kontrollerinin yapılıp yapılmadığı, iniş yaptığınız bölgede sizi alacak bir aracın olup olmayacağı, aktivite öncesinde ve sonrasında olmak üzere sürecin tamamında verilecek hizmetler hakkında detaylı bilgiye sahip olmalısınız. Böylece tedirginlik ya da endişe duymadan güven içerisinde eğlenceli zamanlar geçirmeniz olanaklı hale gelecektir. Kapadokya balon turları hakkında merak edilen soruların cevaplarını sizler için derledik.

Kapadokya Tur Saatleri ne Zaman Yapılır?

Kapadokya balon turu organizasyonları her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen aktiviteler arasında yer alıyor. Ancak bu aktivitelerin gerçekleştirilmesi için hava durumunun elverişli şartlara sahip olması da gerekiyor. Genellikle balon turları için en elverişli dönem bahar ayları olsa da yaz aylarında da hava şartlarının uygun olması halinde balon turlarının yapıldığı biliniyor.

Kapadokya balon tur saatleri hakkında merak edilenleri tek bir zaman aralığı ile sınırlandırmak doğru olmayacaktır. Balon turları düzenli olarak gerçekleştirilen ve aynı zamanda hava durumuna bağlı olarak netleşen aktiviteler arasında yer aldığından tam anlamı ile belli saatlere sahip değildir. Bununla birlikte talebe ve hava şartlarının uygunluğuna göre sürekli yapılan aktivitelerdir. Rüzgâr sizin lehinize esiyorsa balon turu yapmanız için hiçbir engel yok demektir.

Kapadokya balon turu saatleri hakkında detaylı bilgi almak için doğrudan müşteri temsilcileri ile görüşme sağlayabilirsiniz. PlusFly balon turu hizmetleri kapsamında müşteri memnuniyetini ön planda tutmaktadır. Bu nedenle müşteri taleplerini karşılama konusunda özenle hizmet veren çalışanlarından bilgi ve destek alabilirsiniz.

              Kapadokya Balonlar Nereden Kalkıyor?

Kapadokya, havada süzülen balonları ve rengârenk görüntüsü ile ünlenen turistik bir cazibe merkezidir. Burada balon turu gerçekleştirmek için ise rezervasyon yaptırabilir, ilgili günü belirleyebilirsiniz.

Kapadokya’da balon turu yapmak için balonların kalktığı yere gitme zorunluluğunuz yoktur. Balon turu hizmeti verilirken beraberinde balonların kalkış noktasına götürülmek üzere taşıma hizmeti de verilmektedir.  Böylece balonların kalktığı noktaya ulaşım için kendi imkânlarınızı kullanmak zorunda kalmazsınız. Bununla birlikte balon turu tamamlandığında iniş noktasından araçların sizi ilk aldığı konuma da servis hizmeti bulunmaktadır. Böylece balon turu yaparken ulaşım ya da benzeri durumları düşünmek zorunda kalmadan eğlenceli zaman geçirebilirsiniz.

Kapadokya balon turları gerçekleştirilirken balonların kalkış yaptığı bazı bölgeler bulunuyor. Bu bölgeler ise Göreme ve Ortahisar olarak biliniyor. Bu bölgelerden yapılan kalkışlar sonrasında rüzgârın yönüne bağlı olarak varış noktasında balon iniş yaptıktan sonra planlanan hizmetler verilir ve tur tamamlanır. Turun bitişi servis araçlarının kişileri otellerine bırakması ile sonlanmaktadır. Bu süreç talebe ve hava durumuna bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Balon turu yapmak isteyen kişilerin talepleri doğrultusunda hizmetler çeşitlenmektedir.

             Kapadokya Balon Turu Ne Kadar

Kapadokya balon turu fiyatları, yolu Nevşehir/Kapadokya’ya düşen yerli ya da yabancı turistlerin en çok araştırdığı konular arasında yer almaktadır. Gökyüzünde eğlence, adrenalin ve heyecan dolu anlar geçirmek için tercih edilen bu aktivitelerin her yıl yüzlerce taliplisi oluyor. Bu kişilerin sıkça sorduğu sorular arasında balon turu fiyatları ne kadar sorusu da yer almaktadır.

Nevşehir’de balon turu fiyatları tur yapılan döneme, mevsime ve yoğunluğa göre değişiklik gösterir. Ayrıca balon turu yaparken tercih edilmekte olan hizmetler, balon sepetinin kişi kapasitesi gibi hususlar da fiyatlar üzerinde etkili olan etmenlerdir. Kapadokya balon turu hakkında çok merak edilen bir başka husus da fiyatların kişilerin yaşlarına göre değişiklik gösterip göstermediğidir. Balon turlarına katılabilecek nitelikleri taşıyan herkes için kişi başı ücret aynıdır. Fiyatlar üzerinde etkili olan en büyük husus balon turunun gerçekleştiği dönem ve verilen hizmetlerin nitelikleri olarak biliniyor. PlusFly ayrıcalıklarından yararlanarak balon turlarına katılım sağlayabilirsiniz. Güvenli, eğlenceli ve ömrünüz boyunca hatırlayacağınız hoş anlar geçirmek için tek yapmanız gereken PlusFly müşteri temsilcileri ile görüşme sağlayarak bir sonraki balon turuna rezervasyon yaptırmak olacaktır.

          Balon Turları Güvenli Mi?

Balon turları birçoklarının hayali olsa da çoğu kişinin aklında soru işaretlerine de neden olabiliyor. Turlar gerçekleştirilirken yolcuların sepette can güvenliğinin olup olmadığı hakkında endişeleri olabilir. PlusFly bünyesinde gerçekleşen balon turları alanında deneyim kazanmış uzman bir ekip tarafından gerçekleştirilmeye devam ediyor. Tur gerçekleştirilirken kullanılacak olan balonlar sürekli denetlenmektedir. Böylece yönerge kapsamında denetlenen balonlar ile güvenli bir uçuş mümkün hale gelir.

Sadece teknik ekipmanın sağlam olması değil aynı zamanda deneyimli bir pilotun olması da güvenli uçuş için şarttır. PlusFly bünyesinde hizmet veren sıcak hava balonu pilotları FFA Sivil Havacılık sıcak balon lisansına sahip pilotlardır. Böylece güvenilir hizmet almak mümkün hale gelir. Bununla birlikte balon turu kapsamında hizmet alan her bir kişi için zorunlu uçuş sigortası yapılmaktadır. Bu sigorta ile balon turunu yaparken kendinizi çok daha rahat ve güven içerisinde hissederek eğlenceli vakit geçirmenin avantajlarından faydalanabilirsiniz.

            Balon Turları İçin En İdeal Zaman

Balon turlarına katılmak isteyen birçok kişinin endişeleri bulunur. Yerden metrelerce yüksekte gerçekleşen bu turlarda herhangi bir sorun olması durumunda yapılması gerekenlerden tutun da balon turlarını yapmak için en ideal zamanın hangi zaman olduğuna kadar merak edilen bu hususları sizler için açıkladık.

Balon turlarının gerçekleştirilmesi için en ideal zaman bahar ayları olarak ele alınabilir. Ancak bahar ayları dışında yaz aylarında da balon turları gerçekleşir. Turların gerçekleşmesinde hangi mevsimde bulunulduğundan ziyade havanın anlık durumu ve birkaç saat sonraki durumu önem taşır. Hava gün içerisinde açık dahi olsa birkaç saat sonra şartların değişme ihtimali olduğu dönemlerde uçuş yapılmaz. Hava şartlarının olabildiğince sabit ve uçuşlara uygun olması gerekir. Rüzgârın yokluğunun zarar olduğu gibi fazlası da balon turları için zararlıdır. Balon turları gerçekleştirilirken teknik ekip tarafından hava durumu gözlenir. Hava şartlarının birkaç saat için balon turu gerçekleştirilmeye uygun olduğunda hem fikir olunduktan sonra tur gerçekleştirilmek üzere harekete geçilir. Balon turları organize etmek bu nedenle bir hayli önem taşımaktadır.

            Balon Turlarında Balonlara Kaç Kişi Biniyor?

Balon turları hem aile hem de bireysel olabilecek şekilde gerçekleştirilebilen aktivitelerden biridir. Bu nedenle kalabalık dahi olsanız grubunuz ya da aileniz ile birlikte balon turu aktivitesini gerçekleştirmeniz mümkün.

Kapadokya balon turları kapsamında bir balona kaç kişinin binebileceği temelde balon sepetinin genişliğine bağlıdır. 3 ya da 4 kişinin binebildiği küçük sepetler başta olmak üzere yaklaşık 20 kişinin binebildiği büyük balon sepetlerine kadar farklı seçenekler mevcuttur. Verilen balon turu hizmeti, tura çıkmadan önce ve sonrasında sağlanan başka hizmeti de kapsar. Bu nedenle balon turu yaparken sepetin genişliği ve tur kapsamındaki hizmet almakta olan toplam kişi sayısı gibi etmenler balon turu için gerçekleştirmeniz gereken ödeme üzerinde etkili olabilir.

Balon turu hizmeti almadan önce rezervasyon sırasında kaç kişi tura katılmak istediğinizi ve kaç kişilik sepetlerde tur yapmak istediğinizi belirterek doğrudan taleplerinizi karşılayabilecek bir hizmet alabilirsiniz. Söz konusu balon turu gibi aktiviteler olduğunda taleplere uygun hizmet almak aktiviteden memnun kalmak için bir hayli önemli olabilir. Balon turlarında balonlara binebilecek kişi sayısı balon sepetine göre değişiklik göstermekle birlikte aktivite yapmak isteyen kişilerin taleplerine göre de ayarlanabilmektedir.

            Balon Turu Ne Kadar Sürüyor?

Balon turları birçokları tarafından çok sevilen ve sürekli tekrarlanan aktivitelerden biridir. Bazı başka aktivitelerin aksine balon turlarının uzun sürmesi, kişilere o anın heyecanını daha fazla yaşatması nedeni ile de tercih edilir. Yaklaşık 3 saat süren turlar rüzgârın estiği yöne doğru sakince uçmanızı ve süzülmenizi sağlar.

Balon turu süresi tam olarak 3 saat değildir. Genellikle 2 ila 3 saat arasında süren turlarda asıl etken hava durumudur. Havanın kalkışa ve inişe elverişli olduğu zaman aralıklarında kalkış ve inişler gerçekleştirilir. Bu nedenle de alanında deneyim kazanmış ve uzman pilotlar ile balon turu yapmak şarttır. PlusFly bünyesinde hizmet veren tüm pilotlar sertifikalı ve eğitimli pilotlardır. Böylece PlusFly kapsamındaki balon turu aktivitelerini rahat ve eğlenceli bir şekilde gerçekleştireceğinizden emin olabilirsiniz.

            Balon Turları Hangi Saatlerde Yapılıyor?

Balon turları temelde hava şartlarına ve talebe bağlı olarak şekillenen bir zaman çizelgesine sahiptir. Hava şartlarının uygun olmadığı durumlarda balonların havalanmasının mümkün olmaması beraberinde kesin zaman aralıkları oluşturmayı da olanaksız hale getirir. Ancak balon turları düzenli olarak PlusFly tarafından gerçekleştirilen aktivitelerden biridir. Bu nedenle uygun hava şartlarının olduğu zaman aralıklarında balon turlarına katılım sağlayabilirsiniz. Bu turlarda hava şartlarının uygun olması halinde yerden tam 1000 metre yüksekliğe kadar çıkabilirsiniz. O kadar yüksekten aşağıya, şehir merkezine baktığınızda insanların ne kadar küçük olduğunu görebilecek aynı zamanda da kendinizi olabildiğince huzurlu ve rahat bir konumda da hissedebileceksiniz.

Kapadokya balon turu aktivitelerine katılım sağlayarak eğlence, adrenalin ve heyecanı bir arada yaşamak mümkündür. Doğrudan balon turu rezervasyonu yaptırarak balon turu saatleri ve dönemleri hakkında net bir bilgi alabilirsiniz. Hava şartlarının uygun olması halinde günün neredeyse her saatinde havada süzülen birkaç balon görebilirsiniz. Kapadokya balon turları ile bu balonlardan birinin içinde olma fırsatını yakalamak da sizin elinizde.

            Balon Turları İçin Yaş Sınırı Var Mı?

Balon turu aktiviteleri, her yıl binlerce kişinin tercih ettiği ve harika zaman geçirdiği turlardan biridir. İster arkadaş grubunuzla ister ailenizle balon turlarına katılarak gökyüzünde unutulmaz anlar geçirebilirsiniz.  Balon turları daha çok aileler ya da arkadaş grupları tarafından tercih edilmektedir. Hal böyle olunca balon turu yapılabilmesi için, özellikle de çocuklu olan ailelerde, alt yaş sınırının ne olduğu da en çok merak edilen konular arasındadır.

Balon turlarına her yaş grubundan kişiler katılamaz. Balonların gökyüzüne yükseliyor olması ve çocukların muhakeme kabiliyetlerinin henüz tam olarak yerleşmemiş olması gibi nedenlerden kaynaklı olarak belli yaşın altındaki çocuklar balon turlarına katılamamaktadır. Kapadokya balon turlarına katılabilmek için en az 6 yaşından büyük olmak gereklidir. 6 yaşından küçük çocukların balon turlarına katılması yasaktır.

Aile olarak Kapadokya, Pamukkale ya da balon turu hizmetinin verildiği herhangi bir bölgede bu aktivitelere katılım sağlamak isteyenlerin, çocukların yaşlarını dikkate alarak bu tercihi seçmesinde yarar vardır. Her ne kadar eğlenceli ve mutlu bir an yaşatsa dahi balonların çok yükseklere çıkacak olmasından kaynaklı olarak artan heyecan ve adrenalin özellikle de küçük yaştaki çocukları fazlasıyla olumsuz etkileyebilir. Anne ve babaların buna dikkat ederek balon turu rezervasyonlarını gerçekleştirmelerinde yarar vardır.