Kangal Doktor Balıklar ile Sedef Hastalığı Tedavisi

Kangal Doktor Balıklar ile Sedef Hastalığı Tedavisi

İngilizce olarak psoriasis olarak bilinen sedef hastalığının tedavisi oldukça zordur. Hastalığın dünyadaki görülme oranı %1 ile %3 arasındadır. Dünya genelinde yapılan araştırmalara göre genellikle 30 lu yaşlarda görünmektedir. Fakat doğumdan itibaren de herkeste görünebilmektedir. Sedef hastalığın en büyük özelliği derideki hücrelerce antijenler oluşturmasıdır. Oluşan bu antijenlerin özellikleri ise bağışıklı sistemini aktif etmesidir. Bu hücreler yeniden deriye dönerek deride hücre çoğalmasına sebep olacaktır. Bununla birlikte sedef hastalığın belirtisi olan plaka oluşumuna sebebiyet vermektedir.

 Sedef hastalığının belirtileri nelerdir?

sedef hastalığı sedef hastalığı

Sedef hastalığı yapısal olarak kronik seyirli bir hastalıktır. Hastalığın belirtisi olarak deride plak ve kepeklenme gözlemlenebilmektedir. Sedef hastalığı olanların dörtte birinde hastalık oldukça ilerlemekteyken, dörtte üçünde çok ilerlememekte ve bazı bölgelerde görünmektedir. Hastalık kendiliğinden iyileşmez ve tedavi uygulamak gerekmektedir.

Sedef hastalarının alkol ve stres ten uzak durmaları gerekir aksi halde alevlenme gibi sıkıntılı durumlar olabilmektedir. Bazı durumlarda hastalıkta deride ki belirtilerin yanında kaşıntı gibi durumlarda olabilmektedir. Sedef hastalığı tedavi edilmediği zaman bazı durumlarda romatizma hastalığına sebep olabilmektedir. Sedef hastalığının belirtileri vücudun her yerinde görünebilmektedir. Fakat bazı bölgelerde daha sık gözlenmektedir. Bu bölgeler diz bölgesi, dirsek, saç derisi, ve genital bölgeleridir. Bazı sedef hastalığı çeşitlerinde vücuttaki lekeler egzama hastalığına benzeyebilmektedir.

Sedef Hastalığının Balıklı Kaplıca ile Tedavisi

sivas balıklı kaplıca

Tedavisi oldukça zor olan Sedef hastalığının Türkiye’de Sivas şehrinde bulunan ve doktor balıklar olarak bilinen Kangal Balıklı Kaplıcasında tedavisi %90 aranında mümkün kılmaktadır.  Piyasada yan etkisi olmayan tek tedavi şekli sadece Balıklı Kaplıcada bulunan ve dünyada tek olma özelliği taşıyan selenyumlu suyu ve doktor balıklarla yapılmaktadır.

İçerisinde balıklar bulunan havuzlara 21 günlük kurla günlük yaklaşık 8 saat girilmesi gerekmektedir.  Sedef hastalığının tedavisinde Kaplıca yöntemi uzun yıllardır uygulanan bir yöntemdir. Özellikle Kangal Balıklı kaplıca suyu, iklimi ve balıkları ile bu tedavi yönteminde Dünya’da tek olan ve en yaygın kullanılan kaplıca tedavi yöntemidir. Kaplıcamızda tedavi 21 gün sürmektedir günlük 4 er saat 2 seans toplam 8 saat saat tedavi havuzlarımıza girilmesi gerekmektedir. 21 günlük tedavi sonrası aynı yıl içinde 10 ar günlük kurlar uygulanarak sedef hastalığının tekrarlanması için önemlidir. Bayanlar ve baylar havuzu ayrıdır.

Tedavi edici selenyumlu suyun yanında doktor balıklar hastalıklı bölgeye toplanarak küçük dokunuşlar ile Sedef hastalığına ve bir çok deri hastalığına şifa olmaktadır.

Balıklı Kaplıca Oteli Hakkında

Balıklı kaplıca Tesisi 300 yatak otel kapasitesinin yanında market, restoran, çay bahçesi ve günü birlik gelen misafirlerimiz için mesire alanı mevcuttur.

Balıklı kaplıca tesiste 2 adet yüzme havuzu, 4 adet tedavi havuzu ve 8 adet aile banyosu ile misafirlerine hizmet vermektedir.

Her zaman yiyecek ve içecek bulabilmeniz için otomatlarımız bulunmaktadır. Kaplıcamız 12 ay açık olarak kesintisiz hizmet vermektedir.

Odalarımızda kaplıca suyu bulunmaktadır ve taban ısıtmalıdır. Tesis Kangal’a 13 km Sivas’a 90 km uzaklıkta olup özel transfer mevcuttur. Bunun yanında aşağıdaki paketlerimizde ki gibi şehir merkezinde konaklayarak tedavi için günlük kaplıcaya gidip gelebilir ve doktor balıklar ile tedavi olabilirsiniz.

Kangal Balıklı Kaplıca Otel Fiyatları

Kangal Balıklı Kaplıca Konaklama Fiyatları

Kangal balıklı kaplıcada bulunan otelde konaklayarak tedavi olabilirsiniz. Kahvaltı ve havuz dahil Bir Kişilik oda ( Bir Hasta ) 75 $, İki Kişilik oda ( Bir Hasta, Bir refakatçi) 95 $, İki Kişilik oda ( İki Hasta) 110 $, **ÜCRETLER KAHVALTI, HAVUZ (TEDAVİ) VE KONAKLAMA ÜCRETİ OLARAK BELİRLENMİŞTİR.  ***ÖN TARAF ODALARDA 5 $ EK ÜCRET ALINIR. Kaplıca içerisinde bulunan restorandan öğle ve akşam yemekleri yenebilir. Fiyatlar dış pazar fiyatlarıdır. İç pazar fiyatları için iletişime geçebilirsiniz.

Balıklı Kaplıca konaklamalı tedavi paketleri

balıklı kaplıca rezervasyon

Kaplıca Konaklamalı Tedavi Paketi

  • Balıklı Kaplıca içerisinde bulunan otelde Oda+kahvaltı Konaklama
  • Hava limanı Gidiş Geliş Transfer
  • Tedavi Paketi
  • Panoramik Sivas Turu
  • 1 Günlük Sivas şehir merkezi konaklaması

  14 Günlük Paket Toplam 1100 Dolar

  21 Günlük Paket Toplam 1550 Dolar

Sivas Konaklamalı Tedavi Paketi

sivas radisson otel

  • Sivas Merkez Radisson Blu Otelde Oda+kahvaltı Konaklama
  • Hava limanı Gidiş Geliş Transfer
  • Tedavi Süresince Sivas-Balıklı Kaplıca Transfer (Tek yön yolculuk süresi 1 Saattir)
  • Tedavi Paketi
  • Panoramik Sivas Turu

  14 Günlük Paket Toplam 1150 Dolar

  21 Günlük Paket Toplam 1650 Dolar

Sedef hastalığı tedavisi yanında Sivas’ta Saç ekimi, Check up, Diş tedavileri gibi bir çok tedavi hizmetini alabilirsiniz.

Rezervasyon ve bilgi için 0541 650 03 03 nolu numarayı arayabilirsiniz.

Sivas şehrinde gezilecek yerleri incelemek isterseniz Sivas Gezilecek Yerler sayfamızı kontrol edebilirsiniz.

Otel Resimleri