LÜTFEN BEKLEYİNİZ
Hoşgeldiniz, nereye uçmak istersiniz?

Fırsat Uçuşlarını Kaçırmayın

İzmir Trabzon Uçak Bileti Hakkında Genel Bilgiler

İzmir Ege’de en çok uçuşları alırken Trabzon ise Karadeniz’in en çok uçuş alan bölgesi sayabiliriz. İki noktada için kara yolu ile hareket uzun sürecektir. Bu sebeple Izmir Trabzon uçak bileti tercih edilebilir. Ama her firma Izmir Trabzon uçak bileti için direkt uçuş düzenleme yapmamaktadır. Alacağınız biletler genelde aktarmalı olacaktır.

Izmir Trabzon uçak bileti alırken size yardımcı olacak diğer bilgi ise Pegasus ve Sun Express hava yollarının direkt uçuş yaptığıdır. Diğer hava yolu şirketleri Izmir Trabzon uçak bileti için İstanbul ve Ankara üzerinden aktarmalı hareket etmektedirler. Izmir Trabzon uçak bileti ne sevk eden diğer faktör ise daha önce belirttiğimiz gibi mesafedir. İzmir ile Trabzon arası 1327 Km dir.

En uygun Izmir Trabzon uçak bileti sayfamızdan alabilirsiniz. Izmir Trabzon uçak bileti için bu sayfadan işlem yapabilirsiniz ya da en uygun Izmir Trabzon uçak bileti için ücretsiz çağrı merkezimizden işlem yapabilirsiniz.

izmir trabzon uçak bileti

Izmir Trabzon uçak bileti alırken püf noktalar

  • Öncelikle imkanınız var ise Izmir Trabzon uçak bileti ni  erken almaya çalışın. Çünkü uçak ne kadar dolu olursa fiyatları da o kadar yüksek olabilir.
  • Izmir Trabzon uçak bileti  aktarmalı uçuşlarda ise aktarma sürelerini ve hava limanlarını 2 kere kontrol edin.
  • Uçak bileti kampanyaları takip ederek indirimli Izmir Trabzon uçak bileti alabilirsiniz.
  • Öğrenci, asker, 65+ yaş üstü gibi özel durumlara indirim var mı kontrol edin. Bazen hava yolları oldukça güzel indirimler yapabiliyor. Tabi bu her zaman geçerli bir durum değil. İndirim hiç uygulanmayabilir de.
  • Ek hizmetler (Koltuk seçimi, ek bagaj, yemek seçimi vb) işlemlerinizde bazı zamanlarda hava yolu biletleme işlemi yapılırken indirim sağlamaktadır. Daha sonra yaptığınızda daha yüksek bir meblağ ödememek için biletleme esnasında bu hakkı değerlendirebilirsiniz.

İZMİR ŞEHİR MERKEZİNDEN HAVALİMANINA ULAŞIM

Servis-havaş
Çeşme, Alsancak, Karşıyaka-Mavi şehir ve Kuşadası’ndan kalkan Havaş otobüsleri çevre il ve ilçelerden de kalkan Atlas global, Onu aır ve havaş otobüsleri de bulunmaktadır.
Otobüs
200 numaralı hat (Mavi şehir), 202 numaralı hat (Alsancak), 204 numaralı hat (Bornova) ile Adnan Menderes Hava limanı’na ulaşabilirsiniz.
Taksi
Terminalin önünde her saat taksi bulabilirsiniz. Uzak yerlere gidiyorsanız, taksi oldukça pahallı olacaktır.
Araç Kiralama
Adnan Menderes Hava limanında araç kiralama için Payless, Yes Oto National, Sixt, Avis, Işıl Tur, Zafer, Duray, Europcar, Hertz, Sun ve Central gibi firmalar bulunuyor.

HAVA LİMANINDAN TRABZON ŞEHİR MERKEZİNE ULAŞIM

Trabzon Hava limanı şehir merkezine 6 km uzaklıkta, Karadeniz Teknik Üniversitesi Kampüsü’ne ise sadece 5 dakikalık yürüme mesafesinde yer almaktadır.

Hava limanından şehir merkezine gitmek için dolmuş, otobüs, taksi, Havaş, araç kiralama gibi seçenekleriniz olduğu gibi bazı otellerin sunduğu servis hizmeti veriyor.

Rize, Giresun gibi yakın şehirlerden de yolcu taşıdığı için bu illere de Havaş servisleri ile ulaşmanız mümkün olmasından dolayı Trabzon hava limanına kolaylıkla ulaşım yapabilirsiniz. Hava alanından çıkıp dolmuş durağına giderseniz şehir merkezine giden ve her 5-10 dakikada bir gelen dolmuşlar var. Hava alanından geçen Çimenli ve Yomra otobüslerini de kullanabilirsiniz. Yolcu çıkışının tamamlanmasının ardından kalkan Havaş servisleri ile hem Trabzon hem de Rize ve Giresun’un merkezine ya da ilçelerine ulaşabilirsiniz.

Havaş servisleri; Trabzon şehir merkezine ulaşırken sırasıyla; Tanjant Yolu, Tanjant Erdoğdu Kavşağı, Yavuz Sultan Selim Bulvarı, Uzun kum ve Beşirli güzergahını takip ediyor. Yolculuk süresi gidilecek mesafeye ve durağa göre değişiyor ama toplamda bu güzergahın tamamlanması yaklaşık 30 dakikayı buluyor..
Rize yönüne gidecek yolcular için izlenen güzergah sırasıyla Of, İyidere, Derepazarı, Rize, Çayeli, Pazar ve Ardeşen. Bilet fiyatları mesafeye göre 15 ya da 20 TL olarak belirlenmiş. Giresun yönüne gidecek yolcular için izlenen güzergah da sırasıyla Akçaabat, Çarşıbaşı, Vakfıkebir, Beşi düzü, Eynesil, Çavuşlu, Görele, Tirebolu, Espiye, Keşap, Giresun ve Bulancak. Fiyatlar 20 TL civarında seyrediyor.

PlusFly Uçak Bileti