LÜTFEN BEKLEYİNİZ
Hoşgeldiniz, nereye uçmak istersiniz?

En Uygun & Ucuz İstanbul Uçak Bileti


Hızlı Erişim

Aşağıda ki hızlı erişimleri kullanarak İstanbul uçak bileti ile ilgili içeriklere anında ulaşın.


İstanbul Şehrinde Gezilecek Yerler

İstanbul şehrinde gezilece ve görülecek yerleri sizin için derledik. Şehir içerisinde ki popüler yerleri aşağıdan inceleyebilirsiniz.


İstanbul Şehri Hakkında

İstanbul şehri hakkında ki tüm detayları aşağıdan okuyabilir ve daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

İstanbul, Türkiye’nin en kalabalık şehridir. Türkiye’nin ve Dünya’nın dört bir yanından aldığı göçler ile nüfus oldukça yükselmiştir. Ama şehri şehir yapan sadece nüfusu değildir. Tarih kokan ve eşsiz manzarası olan bir şehirdir. 1453 yılında Fatih Sultan Mehmed’in fethiyle birlikte ise Türklere geçmiştir. M.Ö. ye dayanan tarihi ile birçok anıtı, tarihi eseri ve daha hala keşfedilmemiş birçok sırrı bünyesinde barındırmaktadır.

Günümüzde ise her anlamda Dünya sıralamasına giren bir şehir konunumuna gelmiştir. Şehirde 2 tane aktif bir tane de yapım aşamasında olan hava limanı bulunmaktadır. Dünyanın her noktasından ulaşım kolay olduğu için ekonomik yönüyle şehri daha ileri noktalara taşımaktadır. İstanbul uçak bileti birçok değişikliğinde önünü açmıştır. Birçok sanat gösterimi, eğitim imkanları, mimari ve yapı çalışmaları, kültür çalışmaları ve spor dalları gibi alanlarda da gelişmiş yönüyle karşımıza çıkmaktadır.


En Ucuz İstanbul Şehri Uçuşları

İstanbul şehri için en ucuz uçak bileti seçeneklerini sizin için derledik. Aşağıda ki bölümden detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

İstanbul şehrinde 2 adet hava limanı bulunmaktadır. Hatta 3. hava limanı ise geliyor. İki hava limanı da birçok noktaya uçuş yapmaktadır. Atatürk hava limanını daha çok Atlas Global, Onur Air, Türk hava yolları kullanırken, Sabiha Gökçen hava limanını ise Pegasus, Anadolu Jet ve Sun Express hava yolları kullanmaktadır. İç hatlarda İstanbul uçuşları hemen her iki hava limanından aynı olmaktadır. Saatleri farklı olsa da çoğu şehre hem Atatürk hava limanından hem Sabiha Gökçen hava limanında uçuş bulunmaktadır. 2 yakada oturan yolcular ayrı ayrı uçuşlar kullanabilmekte rahat davranabilirler. Aslında uçuş farklılığı dış hatlarda ortaya çıkıyor. Atatürk hava limanı dış hatlarda çok daha fazla nokta ile karşılıklı uçuşlar yapmaktadır. Sabiha Gökçen hava limanı da dış hatlarda birçok yere uçsa da Atatürk hava limanı kadar çok olmayacaktır.

İstanbul Sabiha Gökçen hava limanı Anadolu yakasında bulunmaktadır. Sadece İstanbul için değil çevre şehirlere yolculuk yapmak isteyen yolcular bu hava limanını kullanmaktadır. Kocaeli, Sakarya, Bursa gibi illere hava limanından servisler hareket etmektedir. Bu sayede bu şehirlere direkt uçuş olmayan her yerle daha iyi bağlantı kurulabilir. Örneğin; Kocaeli’nin yurt dışı uçuşu henüz bulunmamaktadır. Yurt dışı uçuşlarını kullanmak isteyen yolcular ufak bir kara yolculuğu sonunda İstanbul uçak bileti için Sabiha Gökçen’den bu işlerini halledebilir.

İstanbul Atatürk hava limanı ise Dünya üzerinde en çok noktaya yapılan uçuşlar arasında yer almaktadır. Amerika, Avrupa, Asya, Afrika… kısacası tüm kıtalar için uçuş bulabilirsiniz. Eğer direkt olarak uçuş yoksa bile uygun bir aktarma yaparak dünyada gidemeyeceğiniz yer yok. Aynı zamanda İstanbul ötesi şehirler içinde kullanılabilir bir hava limanıdır. Her ne kadar daha ilerde Tekirdağ Çorlu hava limanı bulunsada Atatürk hava limanı uçuş trafiği zenginliğinden dolayı daha cazip gelebilmektedir. Örneğin, Edirne’den bir yolcu İstanbul uçak bileti kullanarak Kars’a ya da başka herhangi bir yere çok daha kolay ulaşabilir.

 


Havalimanından İstanbul Şehir Merkezine Ulaşım Nasıl Sağlanır?

İstanbul havalimanından şehir merkezine ulaşım ile ilgili tüm detayları sayfamızdan okuyabilirsiniz. Çeşitli alternatif güzargahla varmak istediğiniz noktaya en kısa sürede varınız.

İstanbul’da hava limanlarından şehrin her noktasına ulaşım çok kolaydır. Birçok farklı ulaşım aracı olduğu için daha rahat hareket edebiliyorsunuz.

İstanbul Atatürk hava limanından şehir merkezine ilk olarak servisler ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Bunun dışında metro, özel araç, belediye otobüsleri, taksi gibi ulaşım araçlarını kullanabilirsiniz. Gideceğiniz daha uzak noktalara ise yine aktarma yaparak devam edebiliyorsunuz hatta marmara denizini geçebileceğiniz İDO seferleri de bulunmaktadır.

Yukarıdaki aynı durum İstanbul Sabiha Gökçen hava limanı içinde geçerli. Zaten hava limanından çıkar çıkmaz karşınıza servisler gelecektir. Bu servisler ile Kocaeli, Bursa gibi uzak şehirlerin merkezlerine de geçebilirsiniz.

 


İstanbul Şehirden Havalimanına Ulaşım Nasıl Sağlanır?

İstanbul şehir merkezinden havalimanına ulaşım ile ilgili tüm detayları sayfamızdan okuyabilirsiniz. Çeşitli alternatif güzargahla varmak istediğiniz noktaya en kısa sürede varınız.

Hava limanına ulaşım

2 yaka içinde hava limanına ulaşımda farklılıklar vardır. Otobüs seferleri, metro, özel servisler bulunmaktadır. Detaylı bilgi için İstanbul Atatürk ve Sabiha Gökçen hava limanı sayfamıza göz atın.