Isparta Süleyman Demirel Hava limanı 1997 yılında hizmete açılmıştır.Yıllık 600.000 yolcu kapasiteli hava limanı iç hatlarda İstanbul ile karşılıklı seferler düzenlenmektedir.Ayrıca Türkiye’nin uçak bakımını da büyük hangarı ile bu hava alanında sağlanmaktadır.Bölgeye Burdur’dan direk olarak servisler düzenlenmektedir.Her iki ilin ulaşımını kolaylaştırmak için stratejik bir konuma sahiptir. Isparta uçak bileti ihtiyaçlarınız için yukarıdaki formdan uçuş araması yapabilirsiniz.

Isparta’daki gezilecek yerler :

1- Eğirdir Gölü

Eğirdir Gölü

Burası Isparta’nın en popüler yerlerinden biridir. Eşsiz güzel bir manzaraya sahip. Burada yürüyüş yapmak insanı rahatlatıp huzur veriyor. Adaya mutlaka uğramalısınız. Göl kenarında pek işletme olmasada tepede kafe ve restoranlar bulunmakta. Eğirdir gölü hakkında konuşacak birçok söz varken biz bunları size bırakıyoruz.
2- Kuyucak Köyü

Kuyucak Köyü

Burası hava limanına yaklaşık 20 km uzaklıkta bulunan bir yer. Lavantaları, doğası, insanları herşeyi ile çok güzel ve şirin bir köy. Mevsiminde giderseniz lavantalı dondurmayı mutlaka tadın. Kuyucak köyü içinden yöresel ürünler de alabilirsiniz.


3- Zindan Mağarası

Zindan Mağarası

Görülmesi gereken iyi bir mağara. Gitmeden önce açık olup olmadığını kontrol etmenizde yarar var bazen kapalı olabiliyor. Girişi ücretli ve girişte baret veriliyor. Eğirdir ilçesine 25 km uzaklıkta olan bu Zindan mağarasının içi de oldukça uzun.
4- Kızıldağ Milli Parkı

Kızıldağ Milli Parkı

Havasının tertemiz olduğu, oksijen dolu bir park. Isparta’ya yaklaşık 120 km gibi bir uzaklıkta bulunan bir alan. Özel araçlar ile daha kolay ulaşırsınız. Burada bulunan ahşap evlerde kalabiliyorsunuz. Kızıldağ milli parkı havasının temizliği astım hastaları için birebirdir. Tedavi amaçlı olarak burayı kullanmaktalar. Ahşap evlerin bulunduğu kısımda lokanta ve fırın da bulunmakta. Yöresel yapılan katmeri deneyebilirsiniz.


5- Hızırbey Camii

Hızırbey Camii

Söylendiğine göre burası Isparta’nın en eski camisi. Selçuklu dönemi eseri olan bu cami şehrin merkezinde yer alıyor. Selçuklu dönemine ait motifleri ve işlemeleri cami yüzeyinde görebilirsiniz. İçerisindeki ahşap sütunlarla hala ayakta durmakta. Günümüzde de Hızırbey camii aktif olarak kullanılmakta. İsteyenler içeriye girip namaz kılıp dua edebilirler.
6- Gökçay Mesireliği

Gökçay Mesireliği

Şehir merkezine yakın oluşu ile önemli bir avantaja sahip. Ailenizle, sevdiklerinizle, arkadaşlarınızla yada tek başına gezip vakit geçirebileceğiniz bir yeşil alan. Gökçay mesireliği içerisinde piknik yapabilirsiniz. Çocuklu aileler içinde çocuk parkları bulunuyor. Hafta sonraları ve özel günlerde kalabalık olabiliyor.

Uçak bileti almak için hemen Isparta uçak bileti sayfasını ziyaret edebilirsiniz.