Hava Limanı Ulaşımı

Hava Limanı Ulaşımı

Hava Limanı Ulaşımı

Uçak yolculuğunun hayatımıza girmesi ile birçok ilde yeni hava limanı açılması ya da hava yolu taşımacılığını yeni kullanan müşterilerimizin Hava limanına ulaşım konusunda araştırmaları artmış göstermiştir. Bu yazımızda size genel olarak bu konuda bahsettik.

Uçak yolculuğunu ne kadar kullanırsanız kullanın ilk defa kullanacağınız bir hava limanı için ulaşımda sizde acemilik çekebilirsiniz. Hava limanına ulaşım sağlayabileceğiniz bir çok yol var. Özel araçlardan özel servislere, yaya ulaşımdan taksi ile ulaşıma kadar farklı yöntemler deneyebilirsiniz.Hava Limanlarına nasıl ulaşılır ?

 • Servisler ile hava limanına ulaşım

  birçok hava limanına kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Genelde firmaların özel servislerinden ziyade HAVAŞ gibi yer hizmetleri servis ihtiyacını karşılamaktadır. Eğer size en yakın hava limanı hemen yan şehrinizde ise ya da gideceğiniz saatler gece saatlerinde ise mutlaka önce servisin olup olmadığını kontrol edin. Geç saatlerde uçak biletinizi alabilirsiniz ama hava limanına ulaşımınız zor olacağından saatini değiştirmek ya da bileti iptal etmek isteyebilirsiniz. Bu konuda en çok kullanılan servis yollarından Kocaeli, Sakarya, Bursa gibi şehirlerden direkt ulaşım zor olmaktadır. Bu şehirlerde bulunan yolcular genelde İstanbul Sabiha Gökçen hava limanına giderek oradan uçuş sağlamaktadır. Bu güzergah üzerinde belirli periyotlarda servis bulunabilmektedir. Bir diğer örnek ise Rize de hava limanı bulunmadığı için Trabzon’a servis olup olmadığıdır. En çok servis kullanılan bölgelerden biri olarak kullanılmaktadır. Görüldüğü üzere özel servisler sadece şehir içi ulaşımı değil şehirler arası ulaşımı da kolaylaştırmaktadır. • Özel Araçla hava limanına ulaşım, Hava limanı otopark ücretleri

  Özel araç kullanımı konusuna pek değinmeyeceğiz. Özel araçlarla ulaşım çok kolay olmaktadır. Merak edenler varsa hemen her hava limanında otopark bulunmaktadır. Özel aracınızı otoparkla park edebilirsiniz. Sizin için hazırladığımız Hava limanı otopark ücretleri sayfasından bilgi alabilirsiniz.

 • Taksi ile hava limanına ulaşım

  Taksi kullanımı ise yüksek fiyatından dolayı bir çok yolcu tarafından kullanılmamaktadır. Uzak mesafelere ekonomik olarak güçlü olsa da kısa ve orta mesafelerde oldukça kullanışlı olmaktadır. Kalabalık kişi sayısına sahip olanlar için ya da yükü fazla olan yolcular için gerçekten ideal denilebilir. Şehirlere göre taksi ücretleri sayfamızdan km ye göre taksi ücretleri hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. • Hava limanlarında araba kiralamak

  Araç kiralama: Genelde iş amaçlı olarak yoğunlukla kullanılmaktadır. Araç kiralama ofisleri ise hava limanları içerisinde bulunmaktadır. Ama her hava limanında araç kiralama bulunmadığı için internet üzerinden kontrol etmede yarar var. Geniş bir tatil dönemi için ailenizle birlikte kendi aracınızı kullanabiliyor gibi rahat olabilirsiniz ya da bir iş gezisi için çok fazla uğrak noktanız varsa yabancı bir şehri kendi şehriniz gibi pratik halde gezebilirsiniz. Sadece Türkiye için değil yurt dışında da bu imkanları kolaylıkla bulabilirsiniz. Rent a car iletişim bilgileri iletişim sayfamızdan dilediğiniz araç kiralama firmasına ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

 

Bir sonraki yazımız olan hava limanlarındaki lounge hizmetleri sayfamıza göz atabilirsiniz.