En Uygun & Ucuz Hakkari Uçak Bileti


Hızlı Erişim

Aşağıda ki hızlı erişimleri kullanarak Hakkari uçak bileti ile ilgili içeriklere anında ulaşın.


Hakkari Şehrinde Gezilecek Yerler

Hakkari şehrinde gezilece ve görülecek yerleri sizin için derledik. Şehir içerisinde ki popüler yerleri aşağıdan inceleyebilirsiniz.


Hakkari Şehri Hakkında

Hakkari şehri hakkında ki tüm detayları aşağıdan okuyabilir ve daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Hakkari tarihi bir yerleşim yeri olup, Geverok vadisinde kayalara kazılmış bini askın resim bulunmaktadır. Bazı resimlerin yapılarının araştırılarak Neolotik döneme ait olduğu tespit edilmiştir. Tabiat güzelliği bakımından Doğu Anadolu’nun en güzel şehirlerinden biridir.Ayni zamanda Iran ve Irakla sinir komşusudur.


En Ucuz Hakkari Uçak Bileti

Hakkari şehri için en ucuz uçak bileti seçeneklerini sizin için derledik. Aşağıda ki bölümden detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

Yeni açılan hava limanlarından birisi de Hakkari hava limanıdır. Hava trafiği az olan hava limanlarından birisidir. Günümüzde Türk Hava Yolları ve Anadolu Jet uçuşları gerçekleşmektedir. Pegasus ve diğer firmalar henüz uçuş yapmamaktadır. İlerleyen günlerde uçuş talebinin artmasıyla bu durumda değişebilir. Hakkari’den henüz yurt dışına da uçuş bulunmamaktadır.

Hakkari, Türkiye’nin metropol şehirlere en uzak şehirlerinden birisidir. Yöre nüfusu çok fazla olmadığı için ulaşım araçları da çok fazla gitmemektedir. Ve İstanbul, Ankara gibi şehirlere olan uzaklığı yolcuları hava yolu kullanmaya teşvik etmektedir. Hakkari uçak bileti alacaksanız erken rezervasyon yaparak biletinizi çok daha ekonomik hale getirebilirsiniz. Bu hat üzerinde çok fazla uçuş olmadığı için özellikle özel günlerde uçaklar çok hızlı dolabiliyor.

 


Havalimanından Hakkari Şehir Merkezine Ulaşım Nasıl Sağlanır?

Hakkari havalimanından şehir merkezine ulaşım ile ilgili tüm detayları sayfamızdan okuyabilirsiniz. Çeşitli alternatif güzargahla varmak istediğiniz noktaya en kısa sürede varınız.

Hakkari hava limanından ulaşım için dolmuş – minibüsler

Şehir merkezine 5 km mesafede bulunmaktadır.  Selahattin Eyyubi adı da verilen Hakkari Yüksekova Hava limanından belirli aralıklarla şehir merkezine dolmuş seferleri olmaktadır.

Hakkari hava limanından ulaşım için taksiler

Şehir Merkezine yakın mesafe olduğu için taksi ulaşımı uygun fiyat olacaktır. Şehir merkezinde ve hava limanında 24 saat çalışan taksi bulmanız mümkündür.

Hakkari Hava Limanı

Hakkari hava limanı 2015 yılında hizmete girmiştir. Şimdilik Ankara ve İstanbul’a uçuşlar bulunan hava limanı bölgenin ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Hava limanının üçlü IATA kodu “YKO”dur. Uçak bileti alırken bu bilgi işinize yarayabilir. Uçuşları ise Türk hava yolları ve Anadolu Jet hava yolları düzenlemektedir.

 

Diğer şehirlerin uçuş bilgilerine göz atmak için Şehir Uçak Bileti sayfasına göz atabilirsiniz.

Hakkari Hava Durumu

Gün
Maks
Min

PlusFly Mobil Uygulamamızı Hemen İndirin

AppStore ve Google Store mağazalarından hemen uygulamamızı indirin, birçok uçak bileti kampanyalarından anında yararlanın.

PlusFly Uygulama İndir
Hakkari Haritada Göster

Hakkari

Uçuş Süreleri

  • İstanbul 2 saat 16 dakika
  • Ankara 1 saat 48 dakika
  • İzmir 2 saat 26 dakika
  • Antalya 2 saat 2 dakika
  • Adana 1 saat 29 dakika
  • Bodrum 2 saat 31 dakika
  • Sivas 1 saat 21 dakika