Grup Uçak Bileti Rezervasyonu

Grup Uçak Bileti Rezervasyonu

Grup Rezervasyonu Departmanı Direkt İletişim :

Murat OĞRAK : 0541 650 03 03

Whatsapp Destek

Grup uçak bileti rezervasyon talebi için uçuş detaylarını bize aşağıdaki formdan iletebilirsiniz. Talebiniz ilgili departmanımız tarafından fiyatlandırma yapılarak size en kısa sürede en ucuz uçak bileti fiyatları ile geri dönüş yapılacaktır. Yukarıdaki formu doldururken lütfen uçuş tarihlerinizi ve yolcu sayısını belirtmeyi unutmayın.

Grup uçak bileti nasıl alınır?

Münferit uçak biletlerini satın almak için plusfly.com gibi online uçak bileti siteleri, uçak bileti çağrı merkezleri gibi bir çok mecradan faydalanarak biletinizi satın alabiliyorsunuz. Fakat iş grup bileti satın almaya gelince dikkat etmeniz gereken konular bulunmakta sizi bu konuda aydınlatmaya çalışacağız.

  • Çoğu Hava yolu şirketleri direk olarak müşteriye grup uçak bileti fiyat teklifi vermemektedirler arada bir seyahat acentesi olması gerektiği konusunda ısrarcı olmaktadırlar. Bazı hava yolları müşterilerden direk grup talebi almaktadırlar fakat acentalara çok daha uygun fiyat teklifi sundukları için grup biletlerinde uzmanlaşmış seyahat acentelerine başvurmanız en akıllıca seçim olacaktır.
  • Grup rezervasyon münferit biletlerin aksine ödemenin bir kısmını ödeyerek rezervasyonunuzu yapabilirsiniz. İsim listesinin de tamamını vermenize gerek yoktur. Hava yollarına değişkenli göstermekle birlikte uçuştan belli bir süre öncesine kadar isim listenizi ve kalan ücreti tamamlayarak  uçak biletlerinizi onaylayabilirsiniz.
  • Grup Uçak Bileti alırken dikkat etmeniz gereken başka bir hususta bilet fiyatlarına dikkat etmektir. Çünkü kötü niyetli acentalar yüksek komisyonlar ekleyerek uçak biletlerinizi çok pahalı almanıza sebep olabilirler.
  • Grup uçak biletlerinde yanlış bilinen bir ayrıntıdan bahsedeceğiz size. Grup bileti alacağınız uçuşa internetten tekil olarak fiyat araştırması yaptığınızda gördüğün fiyat örneğin 100 TL olsun. Grup olarak gideceğiniz için bu fiyattan daha düşük bir fiyatla seyahat edeceğinizi düşünebilirsiniz fakat grup bileti fiyat talebinize 120 TL gibi bir fiyat alabilirsiniz. Bu normaldir size bu konuyu şöyle açıklayalım, online mecralardan uçak bileti fiyatını 100 TL görebilirsiniz fakat o ücret sınıfından 2 kişilik yer kalmış olabilir, 110 TL lik sınıfından da 5 kişilik yer kaldığını varsayalım. Pegasus, Thy, Anadolu jet, Bora jet, Atlas global gibi hava yolları grup bileti rezervasyonu teklifi verirken kişi sayısına göre ortalama sınıftan fiyat teklifi verirler. İndirimli olur aslında ama siz daha pahalı alıyorum sanırsınız önemli olan 100 TL fiyatı görmek değil 20 kişinin toplam fiyatının daha uygun olmasıdır.

Toplu uçak bileti teklifi almak için yukarıdaki formu doldurarak bize ulaşabilirsiniz. Adet bazında Türkiye’deki en çok bilet satış acentasından birisi olduğumuz için hava yollarından çok uygun fiyatlar alabilmekte ve bu fiyatları sizlere vermekteyiz.

 

Toplu Uçak Bileti Grup İndirimi

grup-ucak-bileti

Uçak bileti grup rezervasyonlarında avantajınız tüm biletleri tek fiyata alıyor olmanızdır. Hava yolu firmaları grup taleplerini fiyatlandırırken uçağın durumunu göz önünde alarak ortalama bir fiyat verirler. Örneğin an itibari ile 90 TL normal satış fiyatı olan bir uçuşta grup talebi yapıldığında 100-110 TL gibi bir fiyat verilecektir. Normal satış fiyatından pahalı gibi görünse de aslında öyle değildir çünkü normal bilet satış sisteminde biletler satıldıkça fiyatlar artış gösterir an itibari ile 90 TL görünen fiyattan belkide 2-3 koltuk kalmıştır fakat sizin 50 kişilik bir grubunuz var ise her 10 kişide fiyatın 10-15 TL artacağını düşünürsek ortalama 130-140 TL gibi fiyatlar ortalama olacaktır.

Grup uçak bileti indirimi alarak tek fiyatla uçak biletlerini satın alabilir ve avantaj sağlayabilirsiniz. Ayrıca hava yoluna göre değişiklik göstermekle birlikte grup rezervasyonu yaptırmanın diğer bir avantajları ise uçuş gününe 3 güne kalana kadar yolcu isimlerini değiştirebiliyor olunması ve %30 oranında bir bedel yatırarak rezervasyonu kesinleştirmek ve yolcu isimlerini verdiğinizde diğer tutarı tamamlayarak biletleri konfirme yaptırarak seyahatinizi sağlayabiliyor olmanızdır.

Grup uçak bileti hakkında detaylı bilgiler

Grup uçak bileti, toplu olarak yapacağınız seyahatler için hava yollarından indirimli ücretle satın alacağınız bilet türüdür.

 

Uçak yolculukları artık yaşamımızın bir parçası haline gelmiştir. Sadece şehirler arası yolculuklarımızın değil, yurt dışına yaptığımız seyahatlerimiz için de bulunmaz bir nimettir. Hem uçak teknolojilerinin gelişmesi, hem ulaşım firmalarının çeşitlenmesi, bu konuda önemli bir rekabeti beraberinde getirmiştir. Bu rekabet kısa süre içinde yepyeni hizmet türlerini de ortaya çıkarmıştır. Örneğin grup hizmeti son dönemde sıklıkla talep edilen bir hizmet türü haline gelmiştir. Bu yazımızda grup uçak bileti alırken dikkat etmemiz gereken detaylara yer vermeye çalışacağız.

Öncelikle grup uçak bileti almadan önce plusfly.com ile iletişim kurmalısınız. Bu iletişim mail, çağrı merkezi ya da bire bir ofis içersinde gerçekleşmelidir.  Firmalar büyük ihtimalle size mail üzerinden dönüş yapacaktır. Yurtdışı uçak firmalarının ülkemizde şubeleri ya da çağrı merkezleri olmadığı için doğrudan iletişim kurmak için iyi seviyede yabancı dil gereklidir. Fakat bu işi Türkiye’den yapacaksanız bireysel olarak başvurmak yerine kurumsal olarak başvurmanız önerilir.

Acentelerin aracı olması, hem deneyim açısından çok daha sağlıklı oluyor, hem de hava yolu şirketlerinin işlemi daha hızlı yapmasını sağlıyor. Tabi bu noktada aracı olan acente firmalarının alacağı komisyona özellikle dikkat etmelisiniz. Toplu bilet alımlarında gözünüzden kaçacak bir ücret farkı ortaya çıkarılabilir. Grup halinde rezervasyon yapanlar genelde belli bir alanda çalışan ortak kişilerden oluşur. Örneğin ortak hareket eden akademisyen bir grup, ya da aynı iş yerinde çalışan bir grup, spor kafileleri ya da bir yere sadece gezmeye gitmek isteyen arkadaş gruplarından söz edebiliriz. Her hava yolu şirketi grup rezervasyonu için hizmet vermez.

 Grup rezervasyonu yaparken ilk etapta bütün listeyi teslim etmek gibi bir zorunluluğunuz yoktur, önden belli bir miktar ödenerek kayıt gerçekleştirilir. Son 3 güne kadar isimlerle ilgili revize yapılabilmektedir. Bu konuda genelde bir esneklik sağlanmaktadır. Hava yolu şirketleri size toplu halde satacağı biletleri görece daha ucuza satar, bu açıdan grup rezervasyonları daha ekonomik bir yöntemdir. Bu konuda yapılacak indirim inisiyatife bağlıdır. Hizmet bedeli adı altında ödenen ücret, bu inisiyatife bağlı olarak düşürülebilmektedir.

Önceki yazımız olan Özel uçak kiralama konusunda önemli bilgiler içeren makalemize göz atabilirsiniz.