Gezilebilecek En Ucuz Ülkeler

Gezilebilecek En Ucuz Ülkeler

Gezilebilecek En Ucuz Ülkeler

Tatil yapmak, başka ülkelere giderek yeni kültürler öğrenmek herkesin isteyeceği bir şeydir. Birçok insan bu planı yapar fakat fiyatlardan korktuğu için gerçekleştirmek için pek bir şey yapmaz. Fakat sanılanın aksine yurtdışı tatili yapmanız için her ülke pahalı değildir. Ucuz ülkeler, iyi bir tatil yapmanızı ve uygun fiyata yapmanızı sağlayabilmektedir. Güzel bir tatil yapmanızı sağlayacak ucuz ülkeler;

1 – Ukrayna

kiev manzarası

2017 senesi itibari ile vizesiz ve pasaportsuz gidilebilecek Ukrayna’da, muhteşem bir tatil yapabilirsiniz. Oldukça uygun fiyatları ve yapılacak aktivitelerin seçenek yelpazesinin geniş olması çok iyi bir tercih olmasını sağlamaktadır. Türkiye’ye yakın olması birkaç gün için bile unutulmaz bir tatil yapma imkanı vermektedir.


2 – Arnavutluk

arnavutluk manzarası

Ucuz bir yer olmasına karşın turist sayısı azdır. Bu sebep ile sakin, güzel ve uygun tatil isteyenler için oldukça iyi bir seçenek olacaktır. Sadece pasaportunuz ile vize gerekmeksizin gidebilirsiniz. Günümüzde bile Osmanlı’dan kalan bir kültürel yapı görebileceğiniz yerdir.


3 – Bulgaristan

bulgaristan manzarası

Sınır komşumuz olması ve ulaşım bakımından kolaylığı oldukça iyi bir seçenek haline getirmektedir. Uzun seyahatleri sevmiyor ve uygun fiyatlı tatil istiyorsanız Bulgaristan seçeneklerinizin arasında kesin olmalıdır.


4 – Sırbistan

sırbistan manzarası

Türk vatandaşlarına vizesiz girebilme imkanı sunmaktadır. Tatil için beklentilerinizi uygun fiyata karşılayabilecek bir ülkedir. Kültürel ve Tarihsel yapısının oldukça zengin olmasının yanı sıra gece hayatı da bir o kadar aktiftir.


5 – Makedonya

makadonya manzarası

Balkan turu yapmak isteyenlerin listesinde yer alan bir ülkedir. Uygun fiyatları ve kültürel yapı zenginliği ile oldukça iyi bir tatil geçirmenizi sağlayacaktır. Vizesiz bir şekilde gidebilirsiniz.


6 – Gürcistan

gürcistan manzarası

Kimliğiniz ile pasaport ve vize derdi olmadan gidebileceğiniz bir yerdir. Sınır komşumuz olduğu için birçok ulaşım seçeneği mevcuttur. Güzel bir doğası ile çok güzel ve uygun tatil yapabileceğiniz bir yerdir.


7 – Pakistan

Türkiye’yi kardeş ülke olarak görmektedir. Bu sebeple insanları Türk vatandaşlarına karşı ayrı bir ilgi göstermektedir. Tatil için en uygun ülkeler arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Fakat vize ile gidilebildiğini unutmamak gerekmektedir.

8 -Hindistan

hindistan manzarası

Dünyanın en kalabalık ülkeleri arasında yer almasına rağmen burada yapacağınız tatil oldukça ucuz olacaktır. Büyüleyici kültürü, kolay ve uygun fiyata alabileceğiniz vizesi ile uygun bir seçenektir.