Gezilebilecek En Ucuz Ülkeler

Gezilebilecek En Ucuz Ülkeler

Gezilebilecek En Ucuz Ülkeler

Tatil yapmak, başka ülkelere giderek yeni kültürler öğrenmek herkesin isteyeceği bir şeydir. Birçok insan bu planı yapar fakat fiyatlardan korktuğu için gerçekleştirmek için pek bir şey yapmaz. Fakat sanılanın aksine yurt dışı tatili yapmanız için her ülke pahalı değildir. Hatta son zamanlarda yurt içindeki otellerin çok pahalı bir hal alması ile birlikte yurt dışı seyahatleri daha mantıklı hale gelmektedir. Yapacağınız yurt dışı tatiller için En Ucuz ülkeler, iyi bir tatil yapmanızı ve uygun fiyata yapmanızı sağlayabilmektedir. Güzel bir tatil yapmanızı sağlayacak en ucuz ülkeleri yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Ukrayna

kiev manzarası

2017 senesi itibari ile vizesiz ve pasaportsuz gidilebilecek Ukrayna’da, muhteşem bir tatil yapabilirsiniz. Oldukça uygun fiyatları ve yapılacak aktivitelerin seçenek yelpazesinin geniş olması çok iyi bir tercih olmasını sağlamaktadır. Türkiye’ye yakın olması birkaç gün için bile unutulmaz bir tatil yapma imkanı vermektedir. En fazla turist çeken şehri Kiev şehridir. Ukrayna gece hayatı ve 2. Dünya savaşından kalan muhteşem tarihi ile turistleri çekmektedir. Ülkemiz ile Ukrayna arasında vize anlaşması yapıldıktan sonra Türkiye içi gibi uygun fiyatlarla uçak seferleri düzenlenmektedir. Bu seferlerin en uygunu Pegasus hava yollarının Ankara kalkışlı Kiev seferleri olmaktadır. Ayrıca Ukrayna Türkiye’ye nazaran oldukça ucuz bir şehirdir. Kiev dışında gezilecek şehirleri ise Lviv ve Odessa olarak göze çarpmaktadır. Lviv de gezilecek yerler sayfamızı ziyaret ederek daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.


Arnavutluk

arnavutluk manzarası

Arnautluk, ucuz bir yer olmasına karşın turist sayısı azdır. Bu sebep ile sakin, güzel ve uygun tatil isteyenler için oldukça iyi bir seçenek olacaktır. Sadece pasaportunuz ile vize gerekmeksizin gidebilirsiniz. Günümüzde bile Osmanlı’dan kalan bir kültürel yapı görebileceğiniz yerdir. Çok fazla gelişmiş olan bir yer değildir alışagelmiş yurt dışı tatil destinasyonlarına göre oldukça ucuz ve sakin bir ülkedir. Ülkede en fazla ziyaret alan şehir ise başkent Tiran‘dır. Balkanlar turları ile ziyaret edilen ülke özellikle ülkemizden oldukça fazla turist çekmektedir. Buraya yapacağınız gezilerinizde Kütüphaneler, tapınaklar, çürümüş binaları ziyaret edebilirsiniz.


Bulgaristan

bulgaristan manzarası

Sınır komşumuz olması ve ulaşım bakımından kolaylığı oldukça iyi bir seçenek haline getirmektedir. Uzun seyahatleri sevmiyor ve uygun fiyatlı tatil istiyorsanız Bulgaristan seçenekler arasında olabilir. Bulgaristan yakın olmasına karşın Türkiye vatandaşlarına vize uygulamaktadır. Bulgaristan’dan aldığınız vize ile tüm Avrupayı’da gezebilirsiniz. Vize hakkında detaylı bilgi almak için Schengen Vizesi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Bulgaristan ucuz bir ülkedir fakat tek başına gezmek için gezginlere yeterli gelmeyebilir. Bu sebepten ötürü Bulgaristan’a bir seyahat düşünüyorsanız. İstanbul kalkışlı otobüs ile Balkanlar Tur’una katılabilir ve 3-4 ülkeyi bir arada görme şansı elde edebilirsiniz. Bulgaristan‘ın başlıca gezilmesi gereken yerleri Nessebar Yarım adası ve antik şehri, Pamporova kayak merkezi, Sunny Beach ve Svilegrad dır.


Sırbistan

sırbistan manzarası

Türk vatandaşlarına vizesiz girebilme imkanı sunmaktadır. Tatil için beklentilerinizi uygun fiyata karşılayabilecek bir ülkedir. Kültürel ve Tarihsel yapısının oldukça zengin olmasının yanı sıra gece hayatı da bir o kadar aktiftir. Sırbistan’da balkanlar içerisinde yer almaktadır. Vizesiz olması avantaj fakat kara yolu ile yaptığınız turlarda Bulgaristan’dan geçildiği için vizeniz olması gerekmektedir. Uçakla direk Sırbistan’a gidildiğinde ise rahatça pasaportunuz ile birlikte vizesiz bir şekilde seyahat edebilirsiniz. Sırbistan kuzeyinde Macaristan, doğusunda Romanya ve Bulgaristan güneyinde ise Makedonya ve Arnavutluk batısında ise Bosna ve Hırvatistan bulunmaktadır. En Ucuz Ülkeler arasında yer almaktadır.


Makedonya

makadonya manzarası

Balkan turu yapmak isteyenlerin listesinde yer alan bir ülkedir. Uygun fiyatları ve kültürel yapı zenginliği ile oldukça iyi bir tatil geçirmenizi sağlayacaktır. Vizesiz bir şekilde gidebilirsiniz. Balkanlar içerisinde en fazla ziyaret edilen ülke Makedonya’dır. Fiyatlar oldukça uygun olması yanında gezilecek birbirinden güzel yerleri bulunmaktadır. Balkan turları satın alırken içerisinde mutlaka Makedonya olmasına dikkat edin ve bu güzel ve en ucuz ülkeler arasında yer alan ülkeyi gezme fırsatı yakalayın.


Gürcistan

gürcistan manzarası

Gürcistan kimliğiniz ile pasaport ve vize derdi olmadan gidebileceğiniz bir yerdir. Sınır komşumuz olduğu için birçok ulaşım seçeneği mevcuttur. Güzel bir doğası ile çok güzel ve uygun tatil yapabileceğiniz bir yerdir. Sadece yeni çipli kimliğiniz ile giriş yapabilirsiniz. Artvin’in hemen yanında olan Batum şehri Kumar ve Gece hayatı ile oldukça ünlenmeye başlanmıştır. Türkiye’ye oranlar oldukça ucuz olan Gürcistan sahil kıyısında yer almaktadır. Şehir ne kadar güzel olsa da geceleri güvenlik konusuna dikkat edilmesi oldukça önemlidir. Yeni yapılan değişik binaları eski yıllardan kalan teleferikleri ve botanik bahçesi gezilmesi gereken yerleri arasında yer almaktadır.


 

Hindistan

hindistan manzarası

Dünyanın en kalabalık ülkeleri arasında yer almasına rağmen burada yapacağınız tatil oldukça ucuz olacaktır. Büyüleyici kültürü, kolay ve uygun fiyata alabileceğiniz vizesi ile uygun bir seçenektir. Önemli şehirlerden bazıları Mumbai, Bangalore, Haydarabad, Varanasi, Goa, Jaipur dur. Farklı bir tatil yapmak istiyorsanız Dünya’daki en farklı destinasyon olan Hindistan’ı seçebilirsiniz. Hindistan‘ın havası oldukça pistir ve çoğu insanın evinde tuvalet bulunmadığından ihtiyaçlarını dışarıya yapabilmektedirler. Pis bir ülke olmasına rağmen turistik yapıları görmeye değerdir. Ülkenin başkenti Delhi‘dir. Başkentin nüfusu 26 milyon ve fazlası ile dünyanın en kalabalık ikinci şehridir.

Pakistan

Türkiye’yi kardeş ülke olarak görmektedir. Bu sebeple insanları Türk vatandaşlarına karşı ayrı bir ilgi göstermektedir. Tatil için en uygun ülkeler arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Fakat vize ile gidilebildiğini unutmamak gerekmektedir. Ayrıca güvenlik olarak ta dikkat edilmesi gereken bir ülkedir. Farklı bir kültür ve insanlarla tanışmak istiyorsanız sizin için güzel ve farklı bir seçenek olabilir.