Beyaz baklava ve tiriti ile meşhur olan şehrimizde gezilecek görülecek o kadar çok yer var ki… Anadolu’nun her yerinde olduğu gibi bu şehirde de lezzetlere hayran kalacaksınız. Zonguldak’ta tatmanız gereken birçok lezzet olduğunu düşünüyoruz.

Biz buraya birkaçını yazıyoruz;  Uğmaç çorbası, Tirit, Malay, Pumpum çorbası, kabuklu fasulye, Tenekede tavuk, Ereğli pidesi, Pırasalı mancar, Cizleme, Cevizli kömeç, Kabaklı börek, Beyaz baklava.

Zonguldak Restoranları :

1- Coşkunoğlu Kasap Izgara

Coşkunoğlu Kasap Izgara

Et ve tavuk ürünleri ile karnınızı doyurabileceğiniz güzel bir mekan. Ailece gidecebileceğiniz temiz ve nezih bir ortam sizi bekliyor.
2- Nazar-ı Ala Izgara

Nazar-ı Ala Izgara

Izgara çeşitlerini ve lezzeti bir arada bulacaksınız. Deniz manzarası ile batı Karadeniz’de harika zamanlar geçireceksiniz.


3- Öztürk Kebap Salonu

Öztürk Kebap Salonu

Hem doyurucu hem lezzetli. Fiyatlar oldukça makul, hızlı ve kaliteli hizmeti bir arada yaşayacaksınız.
4- Çatı Kebap

Çatı Kebab

Zonguldak’a gidip de Çatı kebapta yemeden olmaz. Zonguldak’ın en meşhur yerlerinden birisidir. Genelde kalabalık olduğu için yer bulmakta zorlanabilirsiniz. Hem manzarası hem lezzeti hem de makul fiyatları ile tercih edilebilir yerler arasında yer almaktadır.


5- Düş Molası

Düş Molası

Zonguldak’ın en iyi balık yapan yerlerinden birisidir. Hem manzarası hem sakinliği hem de lezzeti bu mekanı oldukça çekici kılmaktadır. Mezgiti ve kalamarı ise tavsiye ediyoruz.
6- Fırın Tatte

Fırın Tatte

Mola vermek için harika bir yer. Hamur işi, pasta, ev yapımı mantı ve daha bir çok şeyi bulabilirsiniz. Mekan içinde kahve içip hoş vakit geçirebilirsiniz.

 

Uçak bileti satın almak için Zonguldak Uçak Bileti sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.