Yalova, konum ve toprak olarak oldukça verimli bir çeşitliliğe sahiptir. Birçok meyve ve sebze türünün yetişiyor olması mutfağına da yansımıştır. Ayrıca göç alan şehirlerimizden birisidir. Hem yörenin yıllardan beri gelen lezzetleri hem de sonrada şehre yerleşen insanların kültürleri iç içedir. Bu kültür zenginliği içerisinde siz de kendi damak tadınıza uygun lezzetler bulabilirsiniz.

Yalova’da meşhur olmuş lezzetler bulunmaktadır. Bazıları çok bilinirken bazıları ise yöreye özgü kalmıştır. Bunlardan bir kaçını söyleyecek olursak; Yalova çorbası, Milföylü Yalova kebabı, Yalova köftesi, Terman sarma, Yaprak pide, Termal tatlı ve Yalova sütlüsü.

Yalova Restoranları :

1- Sepetçioğlu

Sepetçioğlu

Yalova’nın en popüler mekanlarından birisidir. Yalova çıkışında Bursa yolu üzerinde yer almaktadır. Yıllardan beri kalitesini korumaktadır. Gidenlerin tavsiyeleri ise kuyu kebap, gerdan çorbası ve kahvaltısı olduğunu söyleyebiliriz.
2- Kardeşler İşkembe

Kardeşler İşkembe

Yalova’da canınız çorba istiyorsa, gidebileceğiniz kaliteli bir işletmedir. Birçok çorba çeşidi yerinde ve lezzetli olarak sunulmakta. Servis hızı, kalitesi ve çalışanların ilgisi oldukça iyi. Yer olarak Yalova merkezde yer almaktadır.


3- Masal Köyü Kır Sofrası

Masal Köyü Kır Sofrası

İnsan bazen uzaklaşmak ister. Doğa ve sessizlik arar. Burası da bu isteği karşılayabilecek işletmelerden birisidir. Doğanın içerisinde, şehrin gürültüsünden uzak bir mekan. Yolunuz düşerse iyi bir kahvaltı yaparak güne dinamik başlayabilirsiniz.
4- Altın Balık Marin Restorant

Altın Balık Marin Restorant

Deniz kenarında bulunan, lezzetli ve taze balık çeşitleri yiyebileceğiniz bir mekan. Ortam kaliteli ve nezih bir mekan. Ailenizle gidip güzel bir zaman geçirebilirsiniz.


5- Keffgir

Keffgir

Hızlı, hijyenik, kaliteli ve lezzetli ürünler çıkaran bir mekan. Nezih bir mekan olup ailenizle yada arkadaşlarınızla gidebilirsiniz. Gidenler tarafından kuru fasulyesi, iskenderi ve ızgarası tavsiye edilmektedir.
6- Rumeli Lokumcusu

Rumeli Lokumcusu

Canınız tatlı çekiyorsa en meşhur lezzetlerden birisi olan lokumları buradan yiyebilirsiniz. Birçok lokum çeşidi yapmaktalar. Sadece kendiniz için değil, sizin için önemli olan kişilere de lokum hediyesi götürebilirsiniz.

Uçak bileti satın almak için Yalova Uçak Bileti sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.