Kalabalık bir nüfusa sahip, birçok medeniyete ev sahipliği yapmış doğunun en gelişmiş illerinden birisidir. Oldukça farklı lokasyonlardan aktarmasız uçuş bulunması da gösteriyor ki; Şehir turizm bakımından kendini öne çıkartıyor. Peki ne yenilir? Nerelere gidilir? Birkaç yol gösterecek tavsiye verebiliriz sizlere.

Van Restoranları :

1- Aşiyan Ev Yemekleri

aşiyan ev yemekleri

Farklı lezzetler hoşunuza gidiyorsa ve yöresel damak tadını merak ediyorsanız başlangıç için güzel bir nokta. Güleryüzlü ve hijyenik bir mekan. Keledoş tavsiye edilir.
2- Bak Hele Bak Yusuf Konak Van Kahvaltısının Mucidi

Bak Hele Bak Yusuf Konak Van Kahvaltısının Mucidi

Otantik ve Van kültürünü yansıtan uygun bir mekan. Oldukça hoş bir ambiyansa sahip mekanda kahvaltı yapmak çok hoşunuza gidebilir. Ailecek gidebileceğiniz, çocuklarınız için oyun parkı bulunan nezih bir mekan.


3- Bir Koç Kavurma

Bir Koç Kavurma

Van’da kavurma yiyebileceğiniz daha doğrusu yediğiniz kavurmadan keyif alabileceğiniz mekan.Yıllardır lezzetini koruyarak hizmet vermekte.
4- The North Shield Pub

The North Shield Pub

Biraz vakit geçirip eğlenmek istiyorsanız bu mekan size göre. Bira çeşitleri sınırlı olsa da İstanbul, İzmir gibi metropollerde ki barlardan pek farkı yok diyebiliriz.


5- Sütçü Kenan Kahvaltı Salonu

Sütçü Kenan Kahvaltı Salonu

Ferah bir mekanda, göz dolduran bir sofra ile vakit geçirebilirsiniz. Sofra düzeni içerisinde yöreye has lezzetler de bulunmakta. Merkezi bir konumda olduğu için kolaylıkla ulaşabilirsiniz.
6- Hacıoğlu Kebapcısı

Hacıoğlu Kebapcısı

İlgili personel ve kaliteli lezzet ile gittiğinize pişman olmayacaksınız. Ürünler iyi malzemelerden kaliteli bir şekilde yapılmakta. Gidenler kebaplarını tavsiye ediyor.

 

Uçak bileti satın almak için Van Uçak Bileti sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.