Hem iç Anadolu lezzetini hem de Karadeniz lezzetlerinin bir arada olduğu Tokat’ta, damak zevkinize uyacak birçok yiyecek ve içecek bulabilirsiniz. Her ilçesinde başka bir lezzete bile rastlayabileceğiniz kadar çok çeşit bulunduğunu baştan söylemeliyiz. Aslında Anadolu’nun her köşesi farklı bir kültür ve farklı bir lezzete ev sahipliği yapıyor.

Tokat’ta meşhur olmuş başlıca lezzetler; tokat yaprağı, tokat pağacı, kuşburnu, bat, bakla dolması, tokat keşkeği, tokat çökeleklisi, niksar cevizi, niksar çöreği, zile pekmezi, tokat kebabı ve tokat çemeni.

Tokat Restoranları :

Tokat’da restoranınız varsa ve bu sayfada yüzlerce kişi görsün istiyorsanız 0542 711 37 24 nolu numaradan bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Tokat Pirhan

Tokat Pirhan

Tokat’ın meşhur Tokat kebabını yemek için bu mekana gidebilirsiniz. Müziği, hizmeti ve yemeklerinin kaliteli ile karnınızı doyururken güzel anlar geçireceksiniz.


Tokat Peri Konağı

Tokat Peri Konağı

Tokat’ta harika kahvaltılar yapacağınız tarih kokan bir mekan. Ev yapımı kuşburnu marmelatı, zambak reçeli, katmer, cevizli çörek ve daha niceleri. Güleryüzlü ve hızlı servis ile pişman kalmayacaksınız.


Tokat Sedirhan Ocakbaşı Restaurant

Tokat Sedirhan Ocakbaşı Restaurant

Lezzetli yemekle ve iyi bir atmosferde iyi zaman geçirebilirsiniz. Güleryüzlü ve ilgili personel ile hizmetten memnun kalacaksınız.


Tokat Saklıbahçe

Tokat Saklıbahçe

Canınız Tokat kebabı çekerse Tokat’ta gidebileceğiniz iyi bir mekan. Ayrıca diğer et çeşitleri, kahvaltı çeşitleri de oldukça beğenilmekte. Doğa ile iç içe olan mekan huzurlu bir ortamda yemek yemenizi sağlıyor. Hemen yanda akan dere ile keyif alacaksınız.


Tokat Fermanlı Ata Ocağı

Tokat Fermanlı Ata Ocağı

Bahçe içerisinde bir ortamı bulunmakta. Bu doğa içerisinde ortamda o nefis Tokat kebabını yiyebilirsiniz. Ailenizle, sevdiklerinizle gidebileceğiniz yerlerden birisi.


Tokat Ballıca Kır Lokantası

Tokat Ballıca Kır Lokantası

Bol bol oksijen ile güzel bir manzara eşliğinde karnınızı doyurabilirsiniz. Lokanta Ballıca köyünde bulunuyor. Özel araçlar ile daha kolay ulaşabilirsiniz. Hatta buradan sonra Ballıca mağarasını gezebilir, güzel bir anı oluşturabilirsiniz.