Tekirdağ hem yemekleriyle hem de içecekleriyle meşhur bir şehirdir. Bulunduğu konum birçok lezzetin harmanlanması ve yıllar yılı kültürünü genişletmesi ile bize eşsiz tatlar sunmakta. Tekirdağ denilince akla ilk “tekirdağ köftesi” geliyor. Ama bunun yanında birçok lezzeti de bulabilirsiniz.

Başlıca lezzetleri; tekirdağ köftesi, cizleme, hayrabolu tatlısı, sini mantısı, burma sucuk, damat paçası, kandilli mantı ve tekirdağ rakısı.

Tekirdağ Restoranları :

1- Etoba Restaurant

Etoba Restaurant

Güzel ve eşsiz bir manzara eşliğinde hoş vakitler sizi bekliyor. Nezih ve kaliteli olan bu mekan için araçla ulaşım oldukça kolay. Et yemekleri ve köftelerini tavsiye ediyoruz.
2- Meşhur Köfteci Kardeşler

Meşhur Köfteci Kardeşler

Tekirdağ’da iseniz ve köfte yemek istiyorsanız, uğrayacağınız ilk duraklardan birisi olabilir. Sadece köfte değil tatlı ve diğer seçenekleri de deneyebilirsiniz.


3- Sar Pastanesi

Şar Pastanesi

Yıllardır tatlı ve pasta çeşitleriyle hem Tekirdağ’ın yerlilerini hem de buraya gelen ziyaretçileri mest etmiş bir mekan.
4- Özcanlar Köfte

Özcanlar Köfte

Tekirdağ’da köfte denilince akla gelen ilk yerlerden birisidir. Hoş bir ortamda gayet leziz tekirdağ köftelerini deneyebilir, iyi zaman geçirebilirsiniz.


5- Umurbey Winehouse

Umurbey Winehouse

Keyifli bir akşam için tercih edilesi hoş bir mekan. Fiyatlar oldukça makul seviyelerde, lezzet ise oldukça üst seviyelerde. Canlı müzik, beyaz et/kırmızı et menüleri, şarap ve peynir çeşitleri ile lezzeti siz de hissedeceksiniz.
6- Şarköy Çiftlik

Şarköy Çiftlik

Keyifli bir kahvaltı için tercih edebileceğiniz oldukça güzel bir mekan. İyi bir serpme kahvaltı ile güne taptaze başlayacaksınız.

Uçak bileti satın almak için Tekirdağ Uçak Bileti sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.