Şırnak bulunduğu coğrafyanın kültürünü günümüze kadar getirmiş ve eşsiz lezzetleri bünyesinde barındıran bir şehrimizdir. Mutfağı ise keşfedilmeyi bekleyen bir gizem gibi adeta.

Şırnak’ın meşhur olmuş başlıca lezzetleri ise; kutlık, serbidev, perdepilav, kipe, hekeheşandi, şımşıpe, meyre, bırınzer, mahmılatık, fıreydin ve suryaz diyebiliriz.

Şırnak Restoranları :

1- Tado World

tado world

Türk kahvesi, çeşitli lezzetleri ve ortamı harika olan bir mekan. Kahvaltı, baklava üstü dondurması ve havuçlu tarçınlı kekini tavsiye ediyoruz. Nezih bir ortam, iyi vakit geçirebilirsiniz.
2- Nuh Restaurant

Nuh Restaurant

Lezzetli çeşitleri ile Şırnak’ta sizi bekleyen güzel bir mekan. Sirkeli sarımsaklı kelle paça ile özel soslu iskenderi tavsiye ederiz.


3- Sadık Künefe

Sadık Künefe

Silopi’de bulunan mekan oldukça şık, nezih ve eşsiz lezzetlere sahiptir.  Sütlü şerbetli kadayıfı ve künefeyi denemeden gitmeyin.
4- Aspava Restaurant

Aspava Restaurant

ASPAVA ile et ve pide çeşitlerini en lezzetli hali ile tadabilirsiniz. İlgili çalışanlar ile hızlı, kalite hizmetten memnun kalacaksınız.


5- Kutilk

kutlik

Şırnak usulü içli köfte diyebiliriz. Yörenin en ünlü lezzetlerinden birisidir. Zaten sayfa başında Şırnak’a ait ne kadar lezzet olduğundan bahsetmiştik.
6- Perde Pilavı

perde pilavi

Uğraş ve özen isteyen oldukça lezzetli bir yöresel lezzet. Badem, baharat, etrafını sarmış kızarmış hamur ile tadına doyamayacaksınız. Şırnak’a gidildiğinde mutlaka denenmesi gereken lezzetlerden birisidir.

Uçak bileti satın almak için Şırnak Uçak Bileti sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.