Türkiye’nin birçok yerinde olduğu gibi Sinop mutfağı da oldukça lezzetlidir. Yıllardan beri gelen yemek kültürü günümüzden de ileriye aktarılacak. Sinop mutfağı ise daha çok tarım ürünlerine dayalıdır. Bu lezzetleri ise denemeden Sinop’tan ayrılmayın.

Sinop’a ait meşhur yiyeceklerden bazıları; Nokul, pilaki, mısır pastası, kaşık çıkartması, keşkek, içi etli hamur, ıslama, mısır çorbası, mısır tarhanası, sirkeli pırasa ve içli tavadır. Bunlar dışında daha birçok lezzeti keşfetmeniz mümkün.

Sinop Restoranları :

1- Teyzenin Yeri

Teyzenin Yeri

Tok olsanız bile gidip yiyebileceğiniz harika mantıları olan bir mekan. Ortamın sıcaklığı içinizi ısıtacak, lezzeti ve temizliği ile de midenizi fethedecek.
2- Örnek Mantı

Örnek Mantı

Sinop’un mantısı oldukça meşhurdur. Mantı yiyecebileceğiniz birçok mekan bulunmaktadır ama bu mekanların içinde ilk sıralarda yer alan örnek mantıyı tavsiye ediyoruz.


3- Özturk Restaurant

Özturk Restaurant

Doğal ürünlerle hazırlanmış süper bir kahvaltı ve nezih bir ortam. Güleryüzlü çalışanları, hızlı servis ve lezzetli ürünlerle anın tadını çıkaracaksınız.
4- Okyanus Balıkevi

Okyanus Balıkevi

Karadeniz’e gelip balık yememek olmaz. Sinop’ta ise burası balıklarıyla ünlü mekanlardan birisidir.


5- Tarihi Sebat Lokantası

Tarihi Sebat Lokantası

Uzun yılların tecrübesi ile harika döner lezzeti yaşayabileceğiniz bir mekan. Aileniz ve sevdikleriniz ile birlikte hoş vakitler geçirebilirsiniz.
6- Şekerci Mehmet Gürbüz

Şekerci Mehmet Gürbüz

Harika tatlı çeşitleri ile başınızı döndürecek mekanlardan birisi. Sadece kendiniz için değil, sizin için değeri olan insanlara da buradan hediye alabilirsiniz.

Uçak bileti satın almak için Sinop Uçak Bileti sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.