Şanlıurfa hem kültürü ile hem yemekleri ile övgüyü hakeden harikulade bir şehirdir. Zaten Şanlıurfa deyince akla gelen balıklı göl, Nemrut dağı, acı, etli yemekler, çiğ köfte gibi hem yemekleri hem kültürü yansıtacak simgeler geliyor.

Şanlıurfa’ya özgü başlıca meşhur olmuş yemeklerden bazıları; söğürme, şıllık tatlısı, ağzı açık, semsek, lebeni, şehriyeli nohutlu bulgur pilavı, ciğer kebabı, boranı, bostana, aya köftesi, yuvalak, sini taraklığı ve çiğ köfte. Gönül ister ki hepsini tadabilesiniz.

Şanlıurfa Restoranları :

1- Meşhur Ciğerci Aziz Ustanın Yeri

Meşhur Ciğerci Aziz Ustanın Yeri

Ailenizle ya da arkadaşlarınızla gidebileceğiniz harika ciğeri olan bir mekan. Mekanın otantikliği servis hizmetine kadar yansımış durumda. Alışılmışın dışında samimi ve kaliteli.
2- Cevahir Han Restoran

Cevahir Han Restoran

Urfa’nın en iyi mekanlardan birisidir. Servis kalitesi, hizmeti, mekanın duruşu ile adeta oldukça hoş zaman geçireceksiniz. Sıra gecesi, içli köfte gibi Urfa’ya özgü duruşları burada yaşayabilirsiniz.


3- Altın Lokantası

Samimi, sıcak bir ortamda Şanlıurfa’nın harika kebaplarını deneyebilirsiniz. Sevdiklerini ve aileniz ile gelebileceğiniz güzel bir mekan.
4- Oduncu Et & Mangal

Oduncu Et & Mangal

Urfa’da en iyi et çeşitlerini bulabileceğiniz güzel bir mekan. Yolunuz düşerse uğramanızı tavsiye ederiz.


5- Çulcuoğlu Baklava Restaurant

Çulcuoğlu Baklava Restaurant

Baklava belki Gaziantep’te meşhur ama siz bu baklavalarında tadına bakın deriz. Tatlı çeşitleri ile lezzetin üst sınırlarına ulaşacaksınız.
6- Çardaklı Köşk

Çardaklı Köşk

Otantik bir mekan. Sıra gecesi istiyorsanız gidilecek mekanlar arasında ilk sıralarda yer alıyor. Ailenizle ve sevdiklerinizle gidebileceğiniz kebap çeşitlerini ve acı mırra deneyebileceğiniz bir yer.

Uçak bileti satın almak için Şanlı Urfa Uçak Bileti sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.