Karadeniz’de bulunan 19 Mayıs Kenti olarak ta anılan Samsun mutfağı Anadolu, Karadeniz ve Kafkas izleri taşımaktadır. Karalahana çorbası, dolması ve kavurmasıyla; fasulye ise turşusu sık tüketilen yiyeceklerdendir. Samsun pidesi şehrin en bilinen yemeğidir. Samsun’da en çok tüketilen deniz ürünü ise buğulaması ,tavası yapılan, ekmeğe ve pilava katılan ayrıca tuzlanarak da saklanabilen hamsi balığıdır. Peki nereler tavsiye edilebilir? Size rehberlik edecek yazımızda bu bilgileri görüntüleyebilirsiniz.

Samsun Restoranları :

1- Gülhan Restoran

samsun gülhan restoran

Pide çeşitleriyle Samsun’un bilindik yerlerinden birisi. Oldukça ferah iç yapısıyla rahat hissedeceksiniz. Merkeze biraz uzak ama otopark konusunda da problem yaşamayacağınızı düşünüyoruz.
2- Venn Restoran

venn restaurant

Güler yüzlü personel ile kaliteli ve temiz bir mekan. Pide ve diğer çeşitlerde de lezzetli tatlara sahipler.


3- Pamuk Kardeşler

pamuk kardeşler

Karadeniz’de bir şehre gidip balık yemeden dönmek istemiyorsanız bu restoranı denemelisiniz. Balıkların tazeliği ve denize sıfır ortamı ile güzel anlar geçirebilirsiniz.
4- Samsun Pidecisi

samsun pidecisi

İlgili çalışanlar ile daha ilk dakikadan içinizin ısınabileceği bir mekan. Oldukça lezzetli pideleri ile merkeze yakın bir yer. İnternet üzerinden işletmenin yorumlarını okuyabilirsiniz.


5- Batıpark Karadeniz Balık Restaurant

Batıpark Karadeniz Balık Restaurant

Balığın en lezzetli hallerini deniz kenarı şehirlerde bulabilirsiniz. Karadeniz ise balık ürünleri konusunda ülkeye dağıtım yapan bir deniz. Samsun’da balık çeşitlerini lezzetle yiyerek manzara izleyebileceğiniz bir mekan.
6- Saray Köfte Balık Restorant

Saray Köfte Balık Restorant

İsminde de geçtiği gibi köfte ve balık çeşitlerinde leziz olan bir mekan. Ulaşımı oldukça kolay. Hizmet, servis, hız, lezzet, sunum… kısaca hemen her şeyiyle kaliteli bir işletme.

Uçak bileti satın almak için Samsun Uçak Bileti sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.