Karadeniz’in çayı ile meşhurlaşmış en güzel şehirlerinden birisidir. Yeşili ve maviyi bolca görebileceğiniz Rize, çok büyük bir kültüre ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca mutfağı en zengin şehirlerimizden birisidir. Hem bitkisel hem de deniz ürünleri ile harika lezzetler bulunmaktadır.

Rize’de meşhur olmuş bir sürü lezzet vardır. Bunlardan bazıları ise Hamsikoli, Hamsili pilav, Hamsi çığırtası, Hamsi çorbası, pekmezli kabak, Korkoto çorbası, Çumur, Enişte lokumu, Pepeçura, Kabak sütlacı ve Kocakarı gerdanı. Bu lezzetlerin hepsi de özel tatlara sahiptir. Eğer yolunuz Rize’ye düşerse siz de deneyebilirsiniz.

Rize Restoranları :

1- Lale Lokantası

Lale Lokantası

Rize’nin en meşhur işletmelerinden birisidir. Çayeli’nde bulunmaktadır. Sulu yemek isteyenlere oldukça lezzetleri sunmaktalar. Gidenler tarafından özellikle tavsiye edilen lezzetlerinden birisi kuru fasulyesidir. Yolunuz düşerse uğrayabilirsiniz.
2- Liman Lokantası

Liman Lokantası

Rize merkezde yer alan bir işletmedir. Gidenler tarafından özellikle kavurması, lahana sarması ve kuru fasulyesi tavsiye edilmektedir.


3- Sini Yöresel Yemek ve Kahvaltı Yeri

Sini Yöresel Yemek ve Kahvaltı Yeri

Kahvaltı günün en önemli öğünlerinden birisidir. Koca bir günü enerjik ve dinç geçirmek istiyorsanız kahvaltıyı da sağlam yapmanız gerekiyor. Rize’de iyi bir kahvaltı yapacak mekan arıyorsanız deneyebilirsiniz. Birçok çeşitler güzel zaman geçirebilirsiniz.
4- Dayının Balık Evi

Dayının Balık Evi

Karadeniz’de balık yemek bir ayrıcalıktır. Çünkü yıllardan beri sofralara yerleşmiş olan bu lezzetin en güzel şekilde pişirilmesini tecrübeleriyle sağlamaktadır. Bu işletmede ise balık çeşitlerini deneyebilirsiniz. Temiz, lezzetli ve taze ürünler yapmaktalar.


5- Anka Kitap Kafe

Anka Kitap Kafe

Sevdiklerinizle hoş vakit geçirebileceğiniz, güzel dizayn edilmiş bir kafe. Duvar resimleri, ahşap oymaları, masaları, çiçekleri, dere taşıyla kaplı girişleri, rüzgarda yüzen kitapları.. Hem iyi vakit geçirebilir hem de sıcak içeceklerle içinizi ısıtabilirsiniz.
6- Manzara Cafe & Restaurant

Manzara Cafe & Restaurant

Şahin tepesinden eşsiz bir manzaraya ne dersiniz? Burada manzaraya bakarken dalıp gidebilirsiniz. Yöresel lezzetler, köy kahvaltısı, ızgara çeşitleri ve daha birçok çeşit bulabilirsiniz.

Uçak bileti satın almak için Rize Uçak Bileti sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.