En iyi otel rezervasyonu siteleri

En iyi otel rezervasyonu siteleri

En iyi otel rezervasyonu siteleri

Ülkemizdeki tatil anlayışı geliştikçe insanlar daha fazla otel arıyorlar bundan dolayı bu ihtiyaç giderek büyüyor. Büyüyen ihtiyaçlar karşısında girişimcilerde boş durmuyor booking.com unda kapanması ile birlikte kapıda ödeme yapılabilen yerli girişimlerde hızla artmaya ve gelişmeye devam ediyor. Otel internet sayfaları 2 çeşit olarak göze çarpıyor ilk çeşit tur operatörlerinin anlaşmalı oldukları otelleri web siteleri üzerinden kredi kartı ile satış yaptıkları web siteleridir. İkinci çeşit ise booking tarzı daha çok otelle anlaşmalı ve ödemelerin daha çok otele girişte yapıldığı rezervasyon sitesi çeşitidir. Yazımızın devamında ülkemizde en fazla kullanılan otel bulma sitelerini inceleyeceğiz.

1 – Booking.com

Türkiye’den ülke içi otel rezervasyonu yasal engellerden dolayı hala mümkün olmayan web sitesi yurt dışına yapılacak seyahatler için hala en iyi otel bulma web sitesi olarak göze çarpıyor. Web sitesinden Dünya’nın dört bir yanındaki otelleri fiyat ve diğer avantajlarına göre karşılaştırarak ödeme yapmadan rezervasyonlarınızı yaptırabilir ve daha sonra otelin kurallarına göre iptal edebilir ya da kapıda ödeyerek otel rezervasyonunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

2- OtelZ.com

booking.com un açığın değerlendirerek pazara giren web sitesi kapıda ödeme yapılabilen otel bulma siteleri arasında en iyiler arasında olmayı başardı. İhtiyaca hemen cevap veren ve booking ten yurt içi rezervasyon yapan misafirlerin beklentilerini karşılayan web sitesi kısa sürede büyüdü. Otelz.com web sitesine girerek konaklama istediğiniz şehri ya da bölgeyi ve tarihlerinizi yazmanız yeterli olacaktır. Listelenen oteller arasından dilediğinizi seçerek rezervasyon sırasında ödeme yapmadan rezervasyonunuzu tamamlayabilirsiniz.

3- Odamax.com

Etstur tur operatörünün web sitesi olan odamax.com üzerinden yaptığınız rezervasyonların ödemesini kapıda ödeme yapabilir ve geniş otel yelpazesi arasından istediğinizi seçebilirsiniz. Web sitesinden ülkemizde bulunan bir çok otelin rezervasyonu yaptırmanın yanında voyage gibi sadece gibi ETS tur da olan otelleri de kapıda ödeme avantajı ile rezervasyon imkanı sunuyor.

 

4 – Hotels Combined

Bu web sitesi sayesinde istediğiniz destinasyonda otel arayabilirsiniz. Bu site 6 milyon oteli bünyesinde çalıştığı tur opretörlerinden ve rezervasyon sitelerinden çekerek fiyat ya da kalite sırasına göre en iyi fiyat garantisi ile sıralıyor. Trivago tarzı çalışan site Dünya çapında oldukça kullanılan bir web sitesi ayrıca Türkçe dil desteği de mevcut. Otel konaklama hizmeti almadan mutlaka tüm otel arama sitelerinden karşılaştırın ve en uygun fiyatı bulun.

5 – Google Hotel Finder

Artan otel arama sorguları ile birlikte google arama motoru da bünyesine bir hotel arama motoru ekledi. Google arama motoru bünyesinde bulunan tüm teknolojileri kullanarak en iyi otel sonucunu getirmektedir. Reklam veren tur operatörlerinden otelleri toplayarak karşınıza sıralar siz istediğinizi seçerek tur operatörü sayfasına yönlendirir ve rezervasyon işlemi bu şekilde sonuçlanır.

6 – Hotels.com

Benim en çok sevdiğim otel arama motorlarından bir tanesinde hotels dir. Booking kullanıma kapandıktan sonra rezervasyonlarımı genellikle bu arama motorundan yaparım. Genellikle fiyat olarak diğer sitelerden uygun olması yanı sıra 10 geceleme yaptığınız taktide 1 geceleme hediye vermesi de devamlı konaklama yapanlar için oldukça önemli bir özellik olarak ortaya çıkmaktadır.

7 – Trivago

Ülkemizde sıkça reklamlarda gördüğümüz Trivago otel karşılaştırma siteleri arasında en iyi site olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.

 

Otel konaklama seçeneğinin yanı sıra daha ekonomik seçenek olan hostelleri değerlendirebilirsiniz. Hostel nedir sayfamızı ziyaret ederek hostel konaklaması hakkında daha ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.