Nevşehir çok yönlü ve oldukça eski medeniyetlere ev sahipliği yapmış bir şehirdir. Şehirde hala görebileceğiniz, günümüze kadar uzanmış eserler bulunmaktadır. Aynı şekilde mutfak kültürü de günümüze kadar gelmiş, çeşit olarak en geniş yelpazeye sahip mutfaklardan birisidir. Mutfağı ve yapılarıyla hem yerli hem de yabancı turistlerin ilgisini çekmeyi başarmıştır.

Nevşehir’e ait bazı ünlü yemekler ise tarhana, düğü, kesme, sütlü, patates çorbaları, katma aşı, ağpakla ve soğanlamadır. Ayrıca Nevşehir’in şarapları da oldukça ünlüdür.

Nevşehir Restoranları :

1- Büyük Adana Kebap

Büyük Adana Kebap

Nevşehir’de Adana yemekleri isterseniz tam size göre. Hızlı servis, lezzetli yemekler ve kaliteli personel ile aradığınızı bulabilirsiniz.
2- Saklı Konak Restaurant

Saklı Konak Restaurant

Hem kahvaltı için hem de akşam yemeği için terih edebileceğiniz birden çok çeşit bulunan nezih ve güzel bir mekan. Kapadokya’da testi kebabının lezzetini burada bulabilirsiniz. Rezervasyon yaptırmanız iyi olur.


3- Van Kahvaltı Sarayı

Van Kahvaltı Sarayı

Nevşehir’de gün erken başlar. Gezilecek ve keşfedilecek o kadar çok yer var ki. Özellikle güneşin doğumunu izlemek Nevşehir’de bir başka oluyor. Hal böyle olunca iyi bir kahvaltı ihtiyacı doğuyor. İyi bir kahvaltı için tercih edebileceğiniz güzel mekanlardan birisidir.
4- Neşve

Neşve

Yorucu bir günün ardından dinlenmek için ya da sabah iyi bir başlangıç yapmak için tavsiye edilir bir mekan. İç dizaynı samimi hissettirecek ve sevdiklerinizle güzel anlar geçirebilirsiniz.


5- Angel Cafe Bistro Bar

Angel Cafe Bistro Bar

Bu mekan Ürgüp’te yer almaktadır. Genç ve canlı bir mekan. Güzel müzikler eşliğinde eğlenceli zamanlar yaşayabilirsiniz.
6- Red Red Wine

Red Red Wine

Göreme’de bulunan mekan daha içeriye girdiğinizde sizi bağrına basıyor hissi yaşatıyor. Ortam ışıklandırması loş, çalışanlar güleryüzlü ve profesyonel, şarapları ise oldukça leziz.

Uçak bileti satın almak için Nevşehir Uçak Bileti sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.