Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Muş, bazılarımız tarafından çok bilinmese de eşsiz bir mutfağa sahiptir. Muş’ta yıllardan beri gelen bir mutfak anlayışı var ve günümüzde de bu devam etmektedir.

Muş’a ait bazı yöresel lezzetleri ise Muş köftesi, domatesli lahana dolması, hasut dolması, çorti, keşkek, cavbelek, mırtöge, herse, kaburga dolması, jağ yemeği, kete ve ayran aşı olarak sayabiliriz. Aslında birçok lezzet bulunmakta ama biz buraya hepsini yazamadık maalesef.

Muş Restoranları :

1- Hancı

Hancı

Hızlı servis ve lezzetli çeşitleri burada bulabilirsiniz. Tek başınıza ya da sevdiklerinizle beraber iyi zamanlar geçirebileceğiniz güzel bir mekan.
2- Şark Kebap Salonu

Şark Kebap Salonu

Muş’un en meşhur yerlerinden birisidir. Yolunuz düşerse mutlaka uğramanız gereken yerlerden birisidir. Et çeşitlerinde oldukça iyi ve lezzetli sunumları bulunmaktadır.


3- Doğan Balık Tesisleri

Doğan Balık Tesisleri

Muş’ta lezzetli balık yiyebileceğiniz mekanlardan birisidir. Canlı müzik eşliğinde güzel bir hafta sonu geçirebilirsiniz.
4- Eywan

Eywan

Et yemeklerinde oldukça başarılılar. Ayrıca yemek yedikten sonra üstüne çay ve tatlı çeşitlerini deneyebilirsiniz. Bütün bu lezzetine karşı fiyatları da oldukça makul seviyelerdedir.


5- Muş Köftesi

muş köftesi

Muş’a ait en meşhur yiyeceklerden birisi de muş köftesidir. Hafta direği olarak da geçen lezzeti Muş’a gidip de tatmadan dönmek olmaz.
6- Domatesli Lahana Dolması

Domatesli Lahana Dolması

Lahana dolmasını çok yerde yemiş olabilirsiniz ama bu lahana dolması lezzet olarak diğerlerinde biraz sıyrılıyor. Domatesli lahana dolmasını bir de Muş’ta deneyin deriz.

Uçak bileti satın almak için Muş Uçak Bileti sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.