Mersin, birçok kültürü bünyesinde barındıran oldukça kalabalık bir şehirdir. Şehir hem farklı kültürlerle etkileşmesiyle hem de zaten kendisininde yıllardan beri gelen kültürüyle oldukça zengindir. Mutfak anlamında da aynı şeyleri söyleyebiliriz. Özellikle etli yemeklerde ve yeşillik konusunda birçok çeşidi görmeniz mümkün. ,

Mersin’e ait bazı meşhur lezzetler ise tantuni, batırık, kerebiç, mamül, tarsus kebabı, sıkma, gölevez, karsambaç, cezerye, kaynar, künefe, şalgam suyu ve anamur muzu olarak kısaca sayabiliriz.

Mersin Restoranları :

1- İskele Marin Restaurant

İskele Marin Restaurant

Mersin’in en meşhur yerlerinden birisidir. Balık yemek için oldukça ideal ve lezzetli balıklar pişiren bir mekan.
2- Wo-Wo Brasserie

Wo-Wo Brasserie

Burada dünya üzerinde farklı mutfaklar görebilirsiniz. Hepsinde de oldukça başarılılar ve nezih bir ortama sahip. Marinaya yakışır güzel bir mekan.


3- Blush Marina

Blush Marina

Servisi olsun, ortamı olsun, hizmet kalitesi ve hızı olsun oldukça iyi bir mekan. Yemek çeşitleri ise oldukça lezzetli ve makul fiyat aralıklarında yer almaktadır.
4- Gündoğdu Kebap

Gündoğdu Kebap

Mersin’de kebap yenilir. Aslında Türkiye’nin hemen her yerinde kebap başka bir lezzetli olsa da Adana ve Mersin’ye yapılan kebapların tadını tutmuyor. Tabi bunu test etmenin tek bir yolu var o da Mersin’de iyi bir kebapçıya gitmek.


5- Sarnıç

Sarnıç

Güzel bir ortamda harika vakitler geçirebilir, karnınızı lezzetli yemeklerle doyurabilirsiniz.
6- Cheers Pub

Cheers Pub

Mersin’de akşamları da kafa dağıtabileceğiniz oldukça iyi mekanlar bulunmaktadır. Burası da onlardan birisi. Ortama girdiğinizde kendinizi rahat hissedecek ve iyi zaman geçireceksiniz.

Uçak bileti satın almak için Mersin Uçak Bileti sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.