Ülkemizin Güneydoğu Anadolu bölgesinde bulunan, kültür zenginliğinin yüksek seviye olduğu, yapısında birçok tarihi eser bulunduran ilimizdir. Bu kültür zenginliğinin size rehberlik etmesine izin verdiğiniz sürece kah gezilecek yerler olsun kah yemek sofralarının ve damak tadının zenginliği olsun size güzel anlar bırakacaktır. Peki Mardin’de nerelere gidebiliriz? Yapılacak temel aktiviteler nelerdir? Çoğunluk tarafından tavsiye edilen mekanlar nerelerdir? Gelin isterseniz biraz da bunlardan bahsedelim.

Mardin Restoranları :

1- Seyr-i Merdin

seyri merdin

Binanın şehirle bütünlüğü ve otantikliği, iç dizaynı ve şehir manzarası, sadece bunlar için bile büyük bir artı kazanan mekanlardan birisidir. Bir yandan balkondan eşsiz Mardin şehir manzarasını izlerken diğer yandan da yöresel tatlar ile şehirle bütünlüğü yaşayabiliyorsunuz.
2- Bağdadi

bağdadi

Otantik dizaynını gördüğünüzde ve daha kapıdan ilk girdiğinizden itibaren personelin ilgisini, sıcakkanlılığını gördüğünüzde neden tavsiye edildiğini anlayacaksınız. Yemeklerin lezzeti ve nezih ortamı ile de belki ilk defa girdiğiniz bu mekandan memnun ayrılacaksınız.


3- Cercis Murat Konağı

cercis murat konağı

Mardin’de ki birçok mekan gibi bahsi geçen mekan da Mardin şehir bütünlüğüne ve otantikliğine ayak uydurmuş. Oldukça lezzetli yöresel tatları ve eşsiz manzarası ile güzel anlar geçirebilirsin.
4- Sadık Künefe

sadık künefe

Kaliteli ve oldukça hoş iç dizaynı ile yöresel ve tadını lezzetle koruyan bir mekan desek yanlış olmaz. Canınız künefe istiyorsa tavsiye ettiğimiz oldukça ender lezzetlerden biri.


5- Nusaybin Beyaz su Piknik Alanı

nusaybin beyaz su piknik alanı

Her zaman kapalı bir mekana gitmek ne kadar doğru olabilir ki? İnsan doğaya ait, doğadan bir canlıdır. Biraz dinlenmek, huzur bulmak hepimizin hakkı olduğunu düşünüyoruz. Doğayı hissedebileceğiniz buz gibi suyun aktığı bu yeri görmenizi tavsiye ediyoruz.
6- Abbara Türkü

abbara türkü bar

Müzik dinlemek istiyorsanız merkezi yeri ile kolay bulabileceğiniz bu mekanı tavsiye ediyoruz. Ruha işleyen müzikler ile zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız.

 

Uçak bileti satın almak için Mardin Uçak Bileti sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.