Kültür turizminde gerçekten önemli bir role sahip olan Konya şehir olarak iç Anadolu bölgesinin ve Türkiye’nin en geniş toprak bütünlüğüne sahip. Bu geniş arazide sadece toprak değil birçok tarihi yapı, doğal güzellik ve yıllardan süregelen kültüre sahip bir mutfak bulacaksınız. Özellikle etli ekmeği, Mevlana böreği de bize gösteriyor ki bu coğrafyada hem et yemekleri lezzetli olur hem de ekmekleri. Konya’ya geldiniz ve nerelerde yiyebilirim diye düşünüyorsunuz, neler yapabilirim sorunuza rehberlik etmek için sizin için birkaç tavsiye düzenledik.

Konya Restoranları :

1- Somatçı Fihi Ma Fih Sofrası

somatçı fihi ma fih sofrası

Konya gibi kültürel olarak eski medeniyetlere ev sahipliği yapmış bir şehirde hem o ortamı yaşamak hem de o dönemi yaşıyorcasına yemek yiyebileceğiniz nezih bir mekan. Tarihi kültürü sunumlarıyla bezemiş, ilgili çalışanları ile sizin de hoşunuza gidebilir.
2- Tiritçi Mithat

tiritçi mithat

Daha önce tirit tatmadıysanız, doyuruculuğu yüksek olan bu lezzeti tavsiye ederiz. Yıllardır hizmet veren mekanın kendine has lezzeti, mekanın hijyen açısından da kaliteli olmasıyla birlikte iyice ön plana çıkmaktadır.


3- Lokma hane

lokmahane

Gayet otantik bir mekan. Gerek lezzeti olsun gerek hızlı servis ile birlikte güler yüzlü çalışanları olsun uğranılması gereken bir mekan olarak görüyoruz. Terhun çorbasını deneyebilirsiniz.
4- Ali Baba Fırın Kebap

ali baba fırın kebap

Ailecek gidebileceğiniz, sadece et yemeklerinin bulunduğu bir mekan. Biraz salaş görünümü uyandırabilir ama bu sizi yanıltmasın. Daha çatalda etlerin dağıldığı fırın kebabının tadına bakmalısınız.


5- Taka Restoran

taka restaurant

İç Anadolu’da bir Karadeniz lezzeti. Taze ve lezzetli balık çeşidi bulabileceğiniz bir mekan. Kalifiye çalışanları ile güzel bir hizmet alabilirsiniz.
6- Kuzucu Ali

Kuzucu Ali

Kuzu seven bir insansanız burası size göre. Hatta kuzu eti sevmeyenlere bile sevdirecektir diye düşünüyoruz. Lezzetli tandırın yanında farklı bir lezzet olarak bamya çorbasını da sevebilirsiniz.

 

Uçak bileti satın almak için Konya Uçak Bileti sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.