Pişmaniyesi ile ünlü şehir Kocaeli yada diğer adıyla İzmit. Şehir kalabalık ve kendine has bir yörede bulunmaktadır. Bu şehirde pişmaniyeden başka da lezzetler bulunmaktadır. Bu lezzetler ise Kocaeli mutfağının bizlere ikramı niteliğinde yıllardan beri yapılan hala da yapılmaya devam eden lezzetlerdir.

Kocaeli’ye ait bazı meşhur yiyecekler ise umaç çorbası, cızlama, ciğceli kavurma, değirmendere fındığı, mancar yemeği, mancarlı kandıra pidesi, yarımca kirazı, dartı, kandıra yoğurdu ve elbette pişmaniyedir.

Kocaeli Restoranları :

1- Lobby House Cafe Restaurant

Lobby House Cafe Restaurant

Şık ve kaliteli bir mekan. Canınız et ürünleri ya da pizza çekerse burayı tercih edebilirsiniz. Kokoreçli pizzayı yada Brezilya şişi deneyebilirsiniz. Sunumları ve hızları ise oldukça iyi.
2- Doğa Restaurant

Doğa Restaurant

Kocaeli manzarası eşliğinde karnını doyurmak istiyorsanız size göre bir mekan. Çalışanları güleryüzlü, samimi ve oldukça pratiklerdir.


3- Kebapçı Mehmet Usta

Kebapçı Mehmet Usta

Kocaeli’nde meşhur olmuş birçok kişi tarafından bilinen ve tavsiye edilen mekanlardan birisidir. Taze yiyecekler ve yemeklerin sunumu ile beğenebilirsiniz.
4- Maşşa Ocakbaşı

Maşşa Ocakbaşı

Et çeşitleri oldukça geniş ve oldukça lezzetli yapmaktalar. Çocuklar için oyun alanı bulunuyor. İster etinizi kendiniz pişiyorsunuz iseterseniz pişirttiriyorsunuz tamamen size kalmış.Kocaeli’de ocakbaşı kültürünü yaşayabileceğiniz yerlerden birisidir.


5- Karaaslan Alabalık Tesisleri

Karaaslan Alabalık Tesisleri

Kocaeli’de balık denildiği zaman akla gelen ilk yerlerden birisidir. Doğayla içiçe olmayı sevenler için birebir. Ayrıca iyi bir kahvaltı yaparak güne başlayabilirsiniz.
6- Vidimo Bar

Vidimo Bar

Müzik eşliğinde eğlenip iyi zaman geçirebileceğiniz yerlerden birisi. Arkadaşlarınızla iyi zamanlar geçirebilirsiniz.

Uçak bileti satın almak için Kocaeli Uçak Bileti sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.