Kıbrıs Restoranları :

Kıbrıs’ta restoranınız varsa ve bu sayfada yüzlerce kişi görsün istiyorsanız 0542 711 37 24 nolu numaradan bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Kıbrıs Ta Piatakia

kibris ta piatakia

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, gerek sosyal hayatı gerekse de turizmi ile göz dolduran bir yerdir.Turistlerin de sıkça tercih ettiği Kuzey Kıbrıs’a renkli bir yaşam hakimdir.Balık mutfağı ile beraber birçok kültürün yemeklerinin de tercih edildiği Kuzey Kıbrıs’ta restoranlar da bu renkli yaşamın bir parçasıdır.

Özel günlerin de kutlandığı bu restoranların en iyilerinden biri Ta Piatakia Restoran’dır.Bu restoran şık ve aynı zamanda sade dekorasyonuyla beraber güler yüzlü çalışanlarıyla, her gün birçok yemek tutkununa ev sahipliği yapmaktadır.

Ta Piatikia Restoran, gıda ve insan zevklerini şık bir şekilde harmanlamayı misyon edinmiş bir restorandır. Bu restoran, dünya mutfağını kucaklayan bir konsepte sahiptir ve yeniliğe oldukça açık bir mantıkla ilerlemektedir.Özellikle yeni ve farklı yemekleri tatmak isteyenlerin tercih edebileceği Ta Piatikia, deniz ürünleriyle yapılan yemekleriyle de dikkat çekmektedir. Ta Piatikia Restoran’da misafirler, sadece deniz ürünleri değil kırmızı eti de sıklıkla tercih etmektedir. Aşçılar, her ay belli bir yemek konseptinde yoğunlaşmaktadır ve bu konsepte göre kaliteli şaraplar eşliğinde Ta Piatakia aşçılarının benzersiz yemeklerini yiyebilmek mümkündür.

Ta Piatika Restoran sadece yemekleriyle değil benzersiz tatlı ve pastalarıyla da dikkat çekmektedir. Bu restoranda tercih edilecek herhangi bir tatlı ile şık bir akşam yemeğini tamamlamak mümkündür. Tatlılar da yemekler kadar çeşitlidir ve oldukça farklı tatlıları Ta Piatikia Restoran’da yemek mümkündür.

Ta Piatika Restoran’ın açık adresi 7, CY, 3095, Nikodimou Milona, Limassol, Kuzey Kıbrıs’tır.


Kıbrıs Pyxida

blank

Kıbrıs Akdeniz etkisinin en yüksek olduğu nadide yerleşim yerlerinden biridir. Özellikle Kıbrıs’ın Lefkoşa bölgesinde hem sosyal hayat hem de gece hayatı oldukça canlıdır. Birçok kültürün izlerinin görüldüğü ve sosyal hayatın aktif olduğu bir ada olan Kıbrıs adasında Akdeniz mutfağının ve balıkçılığın da rolü oldukça  büyüktür. Bu yüzden birçok turist ve Kıbrıs yerlisi balık konseptli restoranları ziyaret etmektedir. Bu restoranların en iyilerinden biri ise Pyxida Restoran’dır.

Pyxida Restoran, Akdeniz ve balık temalı yemekleriyle oldukça sıkça ziyaret edilen ve misafirleri tarafından sıkça tavsiye edilen bir mekandır. Özellikle Lefkoşa’da balık yemek isteyen kişilere tavsiye edilen bu restoranda Yunan mutfağından da yemekler bulunmaktadır. Bu restoranı ziyaret edenler genellikle balıklar ve mezeleri tercih etmektedir.

Aynı zamanda bu balıkçı restoranda uzo ve zivaniya gibi içecekler de balıkların yanında içecek alternatifi olarak bulunmaktadır. Çeşitli balık ve içecek seçeneğinin olması bu mekanı cazip kılan özelliklerdendir. Aynı zamanda bu mekanda vejetaryen ve glutensiz yiyecek seçenekleri de bulunmaktadır. Kıbrıs’ın eğlenceli ve sakin meyhane anlayışına da uyan bu mekan eğlence mekanı olarak da tercih edilmektedir. Park sorununun yaşanmadığı bu mekan; öğlen, akşam veya gece tercih edilebilir.

Oldukça sık tercih edildiğinden bu mekana gidilmeden önce rezarvasyon yapılması tavsiye edilmektedir. Pyxida Restoran, Lefkoşa’da merkezi bir yerde bulunmaktadır. Pyxida Restoranın açık adresi ise Menandrou 5, Lefkoşa 1066 Kıbrıs’tır.


Kıbrıs To Kazani Traditional Tavern

Kibris To Kazani Traditional Tavern

Kıbrıs, eğlence ve turizmin bir arada olduğu bir yerdir. Turistler ve Kıbrıs halkının ister aile olarak isterlerse de bireysel şekilde eğlenebilecekleri birçok mekan bulunmaktadır. Bu mekanlar arasında geleneksel meyhane konseptli restoranlar da bulunmaktadır. Geleneksel meyhanelerden biri olan ve bir aile işletmesi olan To Kazani Restoran, Kıbrıs eğlence anlayışının yansıtıldığı en iyi mekanlardandır.

Akdeniz mimarisine uygun ve otantik bir tasarıma sahip olan To Kazani Restoran, ziyaretçileri tarafından çokça beğenilmektedir. Neredeyse hiç boş kalmayan To Kazani Restoran’da genellikle Akdeniz mutfağı yemekleri bulunmaktadır ve Yunan yemekleri servis edilmektedir. Bununla beraber domuz eti ve kırmızı etin de ızgara şeklinde servis edildiği To Kazani’de yemekler oldukça iyidir. Servisin profesyonelce ve samimi yapıldığı To Kazani Restoran’da mezeler de tadılmaya değerdir.

To Kazani’de geleneksel Kıbrıs meyhane ve taverna anlayışını, harika bir konsepte yaşamak da mümkündür. Bu restoran, sevdikleri ile eğlenmek isteyen kişilerin yaz kış fark etmeksizin tercih edebileceği bir mekandır. Otantik havası dahi bu restoranı tercih etmek için yeterli bir nedendir.

Sadece et tercih eden ziyaretçilerine odaklanmayan To Kazani’de vejateryen ve vegan yemek seçenekleri de mevcuttur. Glutensiz yemeklerin de yer aldığı bu restoranda herkes için ideal bir yemeğin bulunabileceği söylenebilir.

To Kazani Restoran’ın bulunduğu yeri bulmak oldukça kolaydır. To Kazani’nin açık adresi ise 28th October, No 5, Aradippou, Larnaka 7104 Kıbrıs ‘tır.


Kıbrıs Efendi Bar Restaurant

Kibris Efendi Bar Restaurant

Kıbrıs görülmeye değer bir adadır. Bu adada var olan atmosferi en iyi yansıtan bölgelerden biri ise Girne’dir. Hem sahili hem de eğlence mekanlarıyla göze çarpan Girne, her yıl çok sayıda turist tarafından ziyaret edilmektedir. Girne’yi özel ve turistler için çarpıcı kılan bir özellik de burada bulunan eğlence mekanları ve restoranlardır. Özellikle İngiliz kültürü etkisinin görüldüğü mekanlar dikkat çekicidir.Bu dikkat çekici İngiliz kültürü etkisindeki mekanlardan biri de Efendi Bar Restoran’dır. Bu mekan lezzetli yemekleri ve sıcak konsepti ile dikkat çekmektedir. Aynı zamanda müzikleri ile de bir eğlence mekanı niteliğinde olan Efendi Bar Restoran, hem yerli hem de yabancı turistler tarafından tercih edilmektedir. Bu restoranın menüsünde oldukça geniş bir yemek yelpazesi vardır. Akdeniz ve Avrupa mutfağının etkilerinin görüldüğü menüde farklı ulusların yemekleri bir arada bulunmaktadır. Aynı zamanda vegan ve vejetaryen yemekleri de olan bu restoranda herkesin zevkine uygun bir yemek bulabilmek mümkündür. Şaraplarının da ünlü olması bu restoranın daha çok duyulmasını sağlamıştır.

Özel günler için de ideal bir tercih olarak görülen Efendi Bar Restoran’da hem iç mekanda hem de restoran bahçesinde yemek yenilebilir. Özellikle bahçe ambiyansı sebebiyle özel günlerde veya özel buluşmalarda bu restoranı tercih etmek mümkündür.

Restoranın açık adresi ise 11 Kamil Pasa Sokak, Girne 0090 Kıbrıs’tır.


Kıbrıs Glasshouse Lounge Restaurant

Kibris Glasshouse Lounge Restaurant

Akdenizin en güzel adalarından olan Kıbrıs adası hem deniz turizmi hem de benzersiz havasıyla dikkat çeken başlıca yerlerdendir. Kıbrıs’ta kaliteli zaman geçirerek eğlenmek ve zaman geçirmek mümkündür. Bu yüzden Kıbrıs hem renkli yaşantısı hem de şık mekanlarıyla birçok turist tarafından tercih edilmektedir.

Kıbrıs’ın en şık mekanlarından biri ise Glasshouse Lounge Restoran’dır. Şık dekorasyonu ve mükemmel manzarasıyla birçok kişi tarafından tercih edilen Glasshouse Lounge, klas bir yemek yemeyenler için ideal bir mekandır. Bu restoranda iyi bir şarap portföyü de bulunmaktadır. Sunum konusunda profesyonel olan bu mekanı kusursuz olarak nitelemek mümkündür. Özellikle teras alanı özel günler ve kutlamalar için tercih edilebilir.

Glasshouse Lounge Restoran’ın menüsünde deniz ürünleriyle beraber uluslararası nitelikte yemekler de bulunmaktadır. Kıbrıs’taki pekçok restoran gibi bu mekanda da Akdeniz mutfağı önemli yer tutmaktadır. Bu restoranda vejetaryen veye veganların da tercih edebileceği yemeklerin de bulunduğu göz önünde bulundurulmalıdır. Aynı zamanda menüdeki glutensiz yiyeceklerde tercih edilebilir yemekler arasındadır.

Tüm bunlarla beraber bu mekanın diğer mekanlara oranla biraz daha pahalı olduğu söylenebilir ancak klas bir mekan arayışı için ideal bir alternatiftir. Çünkü Glasshouse Lounge Restoran, Kıbrıs’taki en iyi mekanlardan biridir ve Avrupa’daki elit mekanlarla yarışabilecek bir kalitededir. Glasshouse Lounge Restoran’a gitmeden önce rezervasyon yapılması tavsiye edilmektedir.

Glasshouse Lounge Restoran’ın açık adresi Adams Beach Hotel, Aya Napa Kıbrıs’tır.


Kıbrıs Eziç Mağusa

Kibris Ezic Magusa

Oldukça güzel ve güvenli bir Akdeniz adası olarak nitelendirilen Kıbrıs her yıl birçok turist tarafından ziyaret edilmektedir. Bu ziyaretlerde, Kıbrıs’ın hem eşsiz bir denize hem de eşsiz mekanlara sahip olması etkilidir.

Kıbrıs’ta herkese uyacak nitelikte eğlence mekanları ve restoranlar bulunmaktadır. Bu mekanlar arasında şık ve klas olan mekanlar ise diğerlerine oranla daha çok göze çarpmaktadır. Eziç Mağusa Restoran da bu klas mekanlardan biridir ve birçok kişi tarafından tavsiye edilmektedir.

Eziç Mağusa Restoran, kolayca bulunacak merkezi bir alanda yer almaktadır ve gerek dış tasarımı gerekse de iç dekorasyonu ile klasmanını belli etmektedir. Şık yemek sunumuyla da dikkat çeken Eziç Mağusa Restoran’da her zevke uygun bir yemek bulmak mümkündür.

Eziç Mağusa Restoran’da hem Akdeniz mutfağına ait hem de Türk mutfağına ait yemekler bulunmaktadır. Özellikle Türk mutfağına ait olan kebap gibi  et ürünlerinin yer aldığı bu restoranda Müslümanlar için helal olarak nitelendirilen yemekler de bulunmaktadır. Helal nitelikli yemeklerin menüde yer alması birçok Türk’ün bu restoranı tercih etmesi üzerinde oldukça etkilidir. Aynı zamanda veganlar ve vejetaryenler de bu mekanda yenilebilecek birçok yemek bulabilir.

Fiyat açısından diğer Kıbrıs restoranlarına oranla daha pahalı olan Eziç Mağusa Restoran’ın fiyat yüksekliğinin klasmanıyla alakalı olduğu söylenebilir. Bu restoranın açık adresi; Esref Bitlis Caddesi, Gazimağusa Mersin 10 Kıbrıs’tır.