Son zamanlarda Türkiye Ukrayna arası yolculuklar arttı. Bunun temel sebebi ise aramızda vize problemi olmaması. Eğer Kherson’a hiç gitmemiş iseniz yada gidip henüz keşfetme imkanınız bulunmamış ise bu yazıya bir göz atarak başlayabilirsiniz.

Ukrayna’ya ait bazı meşhur lezzetler var. Bunlardan bazıları; Borş (bir çeşit çorba türü),  Vareniki (bir çeşit mantı da denilebilir), Strudel (leziz bir tatlı türü), Sirniki (kahvaltılarda daha çok kahve ile tercih edilir) ve Kısil (bir çeşit tatlı içecek). Buraya yazdıklarımız dışında daha keşfedilecek birçok tür olduğunu da bilmekte yarar var.

Kherson Restoranları :Kherson’da restoranınız varsa ve bu sayfada yüzlerce kişi görsün istiyorsanız 0542 711 37 24 nolu numaradan bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Kherson Corbett

Corbett

Gidenler tarafından beğeniler, lezzetine göre fiyatları uygun olan yerlerden birisi. Hatta yemeklerden sonra Türk kahvesi bile içebilirsiniz (tabi Türkiye’deki gibi lezzete erişemezler elbet). Oturma yerleri hem küçük hem de büyük topluluklar için dizayn edilmiştir. İş yemeklerini ve konuşmalarını da yapabilirsiniz. İyi, kolay bir konumda olduğu için rahat ulaşabilirsiniz.Kherson Sushi Bar Naomi

Sushi Bar Naomi

Ukrayna içerisinde dünya mutfağından da esintiler görebilirsiniz. Bu mekan uzak doğu sushi yemeklerini yiyebileceğiniz ve keyif alabileceğiniz yerlerden birisi. Bunun dışında et ve balık yemeklerini menülerde rahatça görebilirsiniz. Merkezde yer alıyor, kolaylıkla ulaşılabilir.
Kherson Al Capone

Al Capone

Şık bir ortamda et, tavuk ve deniz mahsullerini deneyebileceğiniz yerler arasında bulunuyor. Garsonlar ilgili ve güler yüzlü olarak hizmet vermektedir. Deneyenlerden bazıları özellikle tavuk ızgarayı tavsiye etmektedir. İçki çeşitleri ise geniş olduğu için iyi vakit geçirebilirsiniz.
Kherson Lviv Handmade Chocolate

Lviv Handmade Chocolate

Kiev, Kherson ve Odessa gibi şehirlerde de şubeleri bulunan bir tatlı ürünleri üzerine kafe. Tatlı çeşitleri ve güler yüzlü çalışanları ile birlikte durumdan keyif alacaksınız. Sevdikleriniz ile birlikte tatlı bir mola vermek için güzel bir yer. Çeşitleri gönlünüze göre deneyebilirsiniz.
Kherson Diligence

Diligence

Şık ve otantik bir görünüm ile harika bir atmosfer. Menüde, çeşitli yemekler seçebileceğiniz geniş bir sunum var. İyi bir kahvaltı yapıp güne başlayabilir yada sevdiklerinizle birlikte leziz bir akşam yemeği yiyebilirsiniz.
Kherson Mangal Cafe MIMINO

Mangal Cafe MIMINOGüzel nezih bir ortamı var. Gidenlerin tekrar gittiği yerler arasında bulunuyor. Et yemekleri ve diğer menü çeşitleri olarak lezzetli ürünler ortaya çıkarıyor. Hizmet ve kalitesine göre fiyatları ise oldukça uygun denilebilir.