Türkiye ile Ukrayna arasında vize kalkması ile ziyaret sayısı da artmış bulunuyor. Ukrayna Kharkiv’de yeni yerler ve yeni lezzetler keşfedebilirsiniz. Kharkiv’e direkt uçuşlarla gidiş dönüş yaparak sanki yurt içi bir seyahat yapıyor gibi vakit geçirebilirsiniz.

Ukrayna’da keşfedilecek bazı lezzetler Borş (bir çeşit çorba türü),  Vareniki (bir çeşit mantı da denilebilir), Strudel (leziz bir tatlı türü), Sirniki (kahvaltılarda daha çok kahve ile tercih edilir) ve Kısil (bir çeşit tatlı içecek). Bunlar en popüler olanları; yerel bir restorana giderek diğer lezzetleri de deneyebilirsiniz.

Kharkiv Restoranları :

1- Pushka

Pushka

Kharkiv’in en popüler mekanlarından birisidir. Güzel akşam yemekleri, enfes tatlılar, soğuk mezeler ve diğer çeşitleri ile birlikte müziğin buluşmasını bulabilirsiniz. Ortam şık dizayn edilmiş ve güzel bir atmosfer bulunuyor. Sosyal medya üzerinde en çok tavsiye edilen yerler arasında bulunuyor.
2- Sharikoff

Sharikoff

Az bir araştırma yaparak bu mekan hakkında birçok güzel bilgi elde edinebilirsiniz. Etli yemekleri ve şarap çeşitleri denemeye değer. Fiyatları ise kalitesi ve menülerine göre oldukça makul fiyatlarda. Güzel bir kahvaltı yada iyi bir akşam yemeği için tercih edilebilir.


3- 44 Favorite Place

44 Favorite Place

Şık ve hesaplı mekanlardan birisi. Burada nargile de bulabilirsiniz. Eğer bize yakın bir şeyler arıyorsanız bu size iyi gelecektir. Et yemekleri, şarap çeşitleri ile güzel vakit geçirebileceğiniz yerlerden birisi.
4- Chekhov Restaurant

Chekhov Restaurant

Birinci sınıf olarak tabir edilen, en çok tavsiye edilen restoranlardan birisi. Nezih bir ortamda leziz yemekler sunuluyor. Bu atmosfer ile güzel ve keyifli vakit geçirebilirsiniz. Şarap menüsünden iyi bir şarap seçerek yemeği daha lezzetli hale getirebilirsiniz.


5- Nikas Restaurant

Nikas Restaurant

İyi ve şık dizayn edilmiş ortamı var. Modern dokular baz alınarak tasarlanmış ve size dış dünyayı unutturuyor. Dünya kültüründen yemekler bulabilirsiniz. Müzik seçimleri de kulağa hitap eden türlerden olduğu için vaktin nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz.
6- Brilliant Bar

Brilliant Bar

Ortam ışıklandırması ile dikkat çekiyor. Işıltılı bir alan içerisinde sevdiklerinizle, iş için yada bireysel olarak iyi vakit geçirebilirsiniz. Müzik iyi, servis dikkatli ve hızlı ve çeşitli içecekler ile güzel bir bar.