Evliyalar şehri olarakta bilinen Kastamonu, eşsiz doğasıyla keşfedilmeyi beklemektedir. Yıllardan beri yerleşim yeri olması ise birçok tarihi ev sahipliği yaptığı anlamına gelmektedir. Farklı kültürlerin yoğrulması ile harika bir mutfak ortaya çıkmıştır. Hem yörenin bitki örtüsü hem yaşama tarzı hemde kültürlerin birleşimi bizi günümüz Kastamonu mutfağı ile tanıştırmıştır. Kastamonu’da gidip karnınızı doyurabileceğiniz, kafa dinleyebileceğiniz ya da kahve içip sevdiklerinizle hoş vakit geçirebileceğiniz birçok yer bulunmaktadır.

Kastamonu’ya ait bazı meşhur lezzetler ise küre mantısı, ekşili bulgur pilavı, siyez bulgur pilavı, bardak kebabı, elma pekmezi, üryani eriği, kiren ekşisi, eyşi ve patates paçası olarak sayılabilir. Aslında bunların yanına daha birçok lezzet ekleyebiliriz.

Kastamonu Restoranları :

1- Cem Sultan Bedesteni Restaurant

Cem Sultan Bedesteni Restaurant

Mekan geniş, otantik ve oldukça güzel bir atmosferi var. Bu tarihi binada oldukça lezzetli yemekler yapılmakta. Eğer Kastamonu’ya uğrayacak olursanız deneyebilirsiniz.
2- Münire Sultan Sofrası

Münire Sultan Sofrası

İçerisi şık ve hoş bir atmosfer yakalamışlar. Sevdikleriniz hoş vakit geçirirken enfes lezzetler yiyebileceğiniz mekanlar arasında yer almaktadır.


3- Memiş Etli Ekmek

Memiş Etli Ekmek

Daday’da yer almakta. Daday ise Kastamonu’ya 30 km bir uzaklıkta yer almaktadır. Etli ekmekte neredeyse tüm Kastamonu’da meşhur olmuş yerlerden birisidir.
4- Eflanili Konağı

Eflanili Konağı

Yöresel tatlar arıyorsanız, burası işini en iyi yapan mekanlardan birisi. Çalışanları oldukça ilgili ve servis hızı ise gayet yerinde.


5- Naila Döner

Naila Döner

Eğer canınız döner çekerse burası Kastamonu’da meşhurlaşmış yerlerden birisi. Oldukça lezzetli döneri var. Ayrıca diğer çeşitleri de deneyebilirsiniz.
6- Penbe Han

Penbe Han

Canlı müzik eşliğinde enfes lezzetler yiyebileceğiniz bir mekan. Temizliği, düzeni ve yemeklerinin lezzeti ile beğeceğinizi düşünüyoruz. Menüsü çeşitli. Canlı müzik için saatleri öğrenerek giderseniz daha olumlu sonuçlar alabilirsiniz.

Uçak bileti satın almak için Kastamonu Uçak Bileti sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.