Köklü bir tarih, eşsiz lezzetler, cana yakın sıcak insanlar… bütün bunları birleştirdiğinizde ise karşınıza Kahramanmaraş çıkıyor. Gidenin dönmek istemediği, yemekleri tadanların asla unutamadığı bir şehir. Kahramanmaraş deyince akla hemen etli yemekler ve tatlılar geliyor.

Kahramanmaraş ait bazı lezzetler ise maraş tarhanası, maraş köfte, maraş tava, armut kurusu, eli böğründe, acem pilavı, kallili köfte, maraş paçası, un sucuğu, sömelek köfte, ciğerli bulgur pilavı, yoğurtlu dövme çorbası ve tabi ki maraş dondurması.

Kahramanmaraş Restoranları :

1- K.Maraş Teras Cafe & Restaurant

K.Maraş Teras Cafe & Restaurant

Ailenizle ya da sevdiklerinizle lezzetli çeşitler ve manzara ile keyifli zamanlar geçireceksiniz.
2- Biyer Cafe

Biyer Cafe

İyi zaman geçirmek istiyorsanız güleryüzlü ve kaliteli hizmet sunan bu mekanı tavsiye ediyoruz.


3- Meşhur Maraş Paça

Meşhur Maraş Paça

Kahramanmaraş’ın en meşhur lezzetlerinden birisi de paçasıdır. Paça sevmiyorsanız bile paçayı sevdirecek olduğunu düşünüyoruz. Oldukça lezzetli olan paçasını denemeden dönmeyin.
4- Yaşar Pastanesi

Yaşar Pastanesi

Tatlı yiyelim tatlı konuşalım. Birçok tatlı çeşidini bulabileceğiniz, sevdiklerinizle hoş vakit geçirebileceğiniz güzel bir mekan.


5- Turaç Ocakbaşı

Turaç Ocakbaşı

Kahramanmaraş’ın en güzel et çeşitleri yapan mekanlarından birisidir. Eğer hem lezzeti hissedeyim hem de karnımı doyurayım diyorsanız bu mekan tavsiyemizdir.
6- Maraş Dondurması

maraş dondurması

Maraş dondurmasını bilmeyen yoktur. Ama her şeyi yerinde yemek başka bir güzeldir. Kahramanmaraş’ın meşhur dondurmasını tatmadan dönmeyin.

Uçak bileti satın almak için Kahramanmaraş Uçak Bileti sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.