Güller diyarı Isparta, yemekleriyle de meşhur. Isparta’da hem çorba hem etli yemekler hem sebze yemekleri hem de balık çeşitlerini bulmak mümkün. Hepsinde ayrı bir tat ayrı bir lezzet sunar bize yörenin halkı. Buraya gittiğinizde damağınızdan lezzet eksik olmayacak.

Isparta’ya ait bazı meşhur yemekler ise yufka ekmeği, hamursuz, banak, kiraz reçeli, gül şurubu, gül çayı, gül lokumu, tatar, dirgit, su peltesi, bakla boranisi, kesmik güllacı ve tabi ki gül reçeli.

Isparta Restoranları :

1- Üstat Fırın Kafe

Üstat Fırın Kafe

Burada tatlı şeyler deneyip sevdiklerinizle beraber güzel zaman geçirebilirsiniz.
2- Barida Discorium

Barida Discorium

Canlı müzik eşliğinde lezzetli tatlar deneyebilirsiniz. Fiyatlar ise makul düzeyde. Arkadaşlarınızla ve sevdiklerinizle birlikte hoş zaman geçirebileceğiniz güzel bir mekan.


3- Ferah Kebap Salonu

Ferah Kebap Salonu

Eğer canınız et çekerse Isparta’da gideceğiniz sayılı adreslerden birisidir. Kebap çeşitlerini oldukça lezzetli yapmaktalar.
4- Köfteci Yusuf

Köfteci Yusuf

Nezih bir ortam, hızlı ve kaliteli bir servis ile hizmetten memnun kalacaksınız. Ayrıca köfteleri ise oldukça lezzetli.


5- Gramofon Cafe Bistro

Gramofon Cafe Bistro

Çalışanlarıyla, kalitesiyle ve lezzetiyle ön plana çıkmış oldukça hoş bir ambiyansa sahip bir mekan. İster uzun saatler geçirebilir isterseniz de bir kahve içip gününüze devam edebilirsiniz.
6- Hacıbenlioğlu Kebap Salonu

Hacıbenlioğlu

Isparta’ta meşhur olmuş, kebapları lezzetli oldukça güzel bir mekan. Çalışanlar oldukça ilgili ve işinin ehliler. Tavsiye edeceğimiz mekanlar arasında yer alıyor.

Uçak bileti satın almak için Isparta Uçak Bileti sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.