Karadeniz adım adım güzellik ve adım adım kültüre ev sahipliği yapmaktadır. Fındığı ile meşhur olan ilimizde et, balık ve sebze çeşitli yemekler oldukça leziz yapılmaktadır. Zaten bir Karadeniz şehrinden de bu beklenir.

Giresun’a ait bazı meşhur yemekler ise yarmalı lahana sarması, karışık dible, hamsi diblesi, galdirik kızartması, pancar döşemesi, mısır yarması yemeği ve karalahana çorbası diyebiliriz.

Giresun Restoranları :

1- Corylus Cafe & Patisserie

Corylus Cafe & Patisserie

Menü ve sunum oldukça iyi. Hoş bir atmosferde iyi zamanlar geçirebilirsiniz. Yemekleri ve diğer alternatifleri lezzetli, fiyatları ise makul seviyelerde.
2- Ayvasil Liman Restaurant

Ayvasil Liman Restaurant

Denize sıfır bir alanda harika pideler yiyebilirsiniz. Hem manzara hem de lezzet arıyorsanız burayı tavsiye edebiliriz.


3- Meşhur Tel Kadayıfçı

Meşhur Tel Kadayıfçı

Giresun’da canınız tatlı çekerse gidebileceğiniz oldukça güzel bir mekan. Tatlıları özenle yapılmış ve oldukça lezzetli olmakta.
4- Ofran Restaurant

Ofran Restaurant

Eşsiz mekanlardan birisidir. Hem işletmesi hem içinde bulunduğu doğası ile sizi aile ortamında hissettirebilir. Deniz manzarası oldukça iyi, insanı rahatlatan bir ortamda lezzetli pideler yiyebilirsiniz.


5- İnce Mehmet Kale Restoran

İnce Mehmet Kale Restoran

Giresun kalesinden şehir manzarası izleyebileceğiniz, pideleri oldukça iyi olan tavsiye edebileceğimiz bir mekan.
6- Ellez Restaurant

ellez restaurant

Ailenizle ve sevdiklerinizle gidebileceğiniz güzel bir mekan. Nezih bir ortam ve kaliteli bir hizmet anlayışı sunmaktalar.

Uçak bileti satın almak için Giresun Uçak Bileti sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.