Gaziantep’te her yemeği yiyebilirsiniz.Bu durum sizin ne yemek isteğinize bağlıdır.Kendi adıma söyleyecek olursam. Gazi Antep’de yaşasaydım herhalde 150 kg olurdum ? Efsane lezzetler ve kebapçılar mevcut.Sadece yemek turizmi için bile gidip dönebileceğiniz bir Gaziantep şehir desem abartmış olmam heralde diye düşünüyorum.Hadi şimdi birde hangi mekanda neler yenilir, Gazi Antep’e gittiğimizde nerelere uğramalıyız bunlara bakalım.

Gaziantep Restoranları :

1- Kebabçı Halil Usta

kebapçı halil usta

Gaziantep’e gelen tüm turistlerin mutlaka uğradığı bir yer olup, salatası ve küsnemesiyle nam yapmış bir mekan.Dükkanın girişi gayet mütevazı ve sade. Ama o bölge buz dağının görünen kısmı. İçeriye girdikçe manzara sizi şaşırtıyor.İş yeri sahibi Halil usta çok sevecen olup garsonlar çok hızlı ve ilgililer.İnsan Halil ustaya gittiği zaman doyduğunu hissetmeden masadan kalkmıyor.
2- Katmerci Zekeriya Usta

katmerci zekeriya usta

İstekleriniz gerçek Antep Katmerini gerçek bir kültürle yaşamaksa kesinlikle buraya uğramalısınız. İlgi alaka çok iyi ve sahibi Zekeriya usta çok sıcak ve ilgilidir. Eskide kalan görmeyi özlediğimiz küçük esnaf ilgisini görebilirsiniz burada.Sabah aç karnına gitmenizi ve yanında süt içmenizi tavsiye ederim. Tek eksisi yoğunluk dolayısıyla çok sıra beklemeniz gerektiği.


3- Tahmis Kahvesi

tahmis kahvesi

Harika bir ortam. Müzik, menengiç kahvesi yorgunluk alıcı.Eski çarşının içinde. Asma katta oturup etrafı izlemenizi tavsiye ederim . Mekanın tarihi olması ve bu kahvenin de uzun yıllardır satılması denemenize neden olacaktır.Kahvenin de içine süt atılıyor ve farklı bir aroması var. Bakırcılar çarşısından çıktıktan ve Gaziantep sokaklarında dolaşmaktan yorulduktan sonra dinlenmek ve kahve molası için iyi bir seçim.
4- Bayazhan

bayazhan

Ortam sizi farklı bir yerde olduğunuzu ve keyifli zaman geçireceğinize işaret ediyor. Alkollü olan mekan bazı Antep yemekleri , kebap çeşitleri gibi geniş bir menüye sahip. Biraz eglenmek ve bir seyler yudumlamak isteyen icin gercekten nezih bir ortam. Buyuleyici bir atmosferi var.


5- Metanet Lokantası

metanet lokantası

Metanet uzun yıllardan beri Beyran’ı ile meşhur mekanlardan birisi. Beyran ,Antep’te yapılan koyun inciğin altı kısık ateşte uzunca bir süre haşlanması ile sabah erken saatte içilmesi tercih edilen bir çorbadır.Ayrıca zırh kıyma kebapları da oldukça güzeldir.Ziyaret edilmesi gereken mekanlardan birisidir.Uçak bileti satın almak için Gaziantep Uçak Bileti sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.