Eskişehir denilince artık öğrenci şehri gelmekte. Ama bu şehrin arkaplanı uzun bir geçmişe dayanmaktadır. Anadolu’nun en eski yerleşim yerlerinden birisi olan Eskişehir,  günümüze kadar birçok kültür karması ile gelmiştir. Şehirde lezzetli yiyecekler bulacaksınız.

Eskişehir’e ait bazı meşhur yemekler ise balaban köfte, yufkalı büryan, çibörek, kıygaşa, kavurma börek, göceli tarhana, haşhaşlı gözleme ve met helvası. Ayrıca kalabak suyu da oldukça meşhurdur.

Eskişehir Restoranları :

 

1- Fahrettin Usta Balaban Kebap

Fahrettin Usta Balaban Kebap

Eşkişehir’e ait meşhur yiyeceklerden birisi olan balaban kebap için gidilebilecek mekanlardan birisidir. Oldukça nefis tatlar çıkarmaktadır.
2- GAGA Restaurant

GAGA Restaurant

Güzel bir manzara ve şıklık arıyorsanız bu mekanı tercih edebilirsiniz. Yoğun olabiliyor, gitmek isterseniz rezervasyon yaptırmanız uygun olabilir.


3- Passage Cafe

Passage Cafe

Güzel bir kahvaltı için tercih edilebilecek bir mekan. Sadece kahvaltı değil kahve, çay, pasta, salata ya da diğer çeşitlerini de deneyebilirsiniz.
4- Meşhur Çorbacı Mahir

Meşhur Çorbacı Mahir

Yıllardan beri Eskişehir’de hizmet veren bu mekanda çorba ve sulu yemekleri deneyebilirsiniz.


5- Diesel Pub

Diesel Pub

Eskişehir’de eğlence anlayışı çok gelişmiştir. Özellikle öğrenci kitlesi ile şehrin hareketliliği daha da artmıştır. Burada hareketli ve eğlenceli zamanlar geçirebilirsiniz.
6- Travelers Cafe

Travelers Cafe

Eskişehir’de bulunan birçok mekandan birisidir. Düzenli, hızlı ve kaliteli servis ile memnun kalacaksınız. Zamanı değerlendirmek için oldukça ideal.

Uçak bileti satın almak için Eskişehir Uçak Bileti sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.