Erzincan, doğu Anadolu’da yer alan tarihi ve kültürel  bir şehirdir. Öyle ki tarihte Mengüçlülere başkentlik yapmıştır. Oldukça eski bir yerleşim yeri olması ise kültürel olarak ne kadar zengin olduğunu göstermektedir. Bu durum Erzincan mutfağına da yansımıştır.

Erzincan’a ait bazı meşhur yiyecekler ise kelecoş, kemah tiridi, keşkek, gasefe, kahküllü pilav, erzincan lokumu, erzincan çorbası, yaprak sarması, kete, kaygana, çökelek piyazı, sarığı burma ve ayva kalyesi.

Erzincan Restoranları :Erzincan’da restoranınız varsa ve bu sayfada yüzlerce kişi görsün istiyorsanız 0542 711 37 24 nolu numaradan bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Erzincan Çırahane Nargile Cafe

Çırahane Nargile Cafe

Nargile, çay, kahve içip iyi zaman geçirebileceğiniz Erzincan’da güzel bir mekan. Fiyatları oldukça makul ve servisi hızlı.
Erzincan Konak Mazlum Hotel Restoran

Konak Mazlum Hotel Restoran

Nezih, şık ve lezzetli içeriklere sahip bir restaurant. Ailenizle ya da arkadaşlarınızla gidebileceğiniz oldukça güzel bir mekan.
Erzincan Evin Döner

Evin Döner

Erzincan’da canınız döner isterse tercih edebileceğiniz güzel bir mekan.
Erzincan Cafetelli

Cafetelli

Bazen oturup kafa dinlemek, arkadaşlarla sohbet etmek ya da sadece bir çay içmek ister insanın canı. Bu mekanda aradığınızı bulabilirsiniz.
Erzincan Yaprak Döner

yaprak döner

Her yörenin farklı bir döneri ve lezzeti vardır. Döneri bir de Erzincan’da deneyin.
Erzincan Etli Üzüm Yaprağı Sarma

Etli Üzüm Yaprağı Sarma

Erzincan’ın en meşhur yöresel yemeklerinden birisidir. Diğer yerlerde yediğiniz sarmalar güzel olabilir ama Erzincan’a gittiyseniz tatmadan dönmeyin deriz.

 

Uçak bileti satın almak için Erzincan Uçak Bileti sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.