Elazığ, doğu Anadolu bölgesinde yer alan güzel ve eşsiz bir mutfağa sahip bir şehirdir. Şehre gidipte aç kalacağınızı düşünmüyoruz hatta karnınızı enfes yemeklerle bile doyurabilirsiniz. Her yörenin kendine ait bir damak tadı vardır, işte Elazığ’da birçok damağa hitap edecek enfes yemekler bulunmaktadır.

Elazığ’a ait bazı meşhur yiyecekler ise orcik, gömbe, harput çorba, içli köfte, sırın, çedene kahvesi, lobik çorbası, küncülü köfte, kibe dolması, dolanger, patile ve harput köftesi.

Elazığ Restoranları :

1- Balkon Cafe & Restaurant

Balkon Cafe & Restaurant

Sunumu hızlı, güleryüzlü personel ve oldukça lezzetli çeşitler. İyi vakit geçirmek istiyorsanız deneyebileceğiniz güzel bir mekan.
2- Meşhur Paçacı Ziya Usta

Meşhur Paçacı Ziya Usta

Elazığ’da canınız paça ya da diğer çorbalar çekiyorsa burayı deneyebilirsiniz. En güzel çorbalar yapan mekanlardan birisidir.


3- İbrahim Ethem İşkembe Paça Izgara Salonu

İbrahim Ethem İşkembe Paça Izgara Salonu

İşkembe ve paça konusunda oldukça başarılı işler çıkaran mekan Elazığ vatandaşları tarafından da tercih edilmekte.
4- Gedik Restaurant

gedik restaurant

Şık, nezih ve kaliteli bir mekan. Ailenizle ve ya arkadaşlarınızla gidebileceğiniz, hızlı ve düzenli bir servis anlayışına sahip güzel bir mekan.


5- Orcik

orcik

Bazı yörelerde cevizli sucuk olarak da geçen orcik Elazığ’a gidilince yerinde tadılmasız gereken süper bir lezzettir. Sevdiklerinize hediye olarak da götürebilirsiniz.
6- Cedene Kahvesi

Cedene Kahvesi

Anadolu’da gerçekten kahve yapmasını biliyoruz. Türkiye’nin neresine giderseniz gidin eşsiz bir kahve lezzeti bulmanız mümkün. Elazığ’da ise cedene kahvesinin tadı damağınızda kalacak.

 

Uçak bileti satın almak için Elazığ Uçak Bileti sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.