Edirne, hem Anadolu’nun hem de Balkanların lezzetlerini bünyesinde bulundurur. Aslında Osmanlı saray mutfağının esintilerini burada görmemiz mümkün.

Edirne’ye ait birçok meşhur lezzet bulunmaktadır. Biz ise buraya sadece birkaçını yazacağız; mutancana, edirne tava ciğeri, mamzana, kadınbudu köfte, elbasan tava, soğanlı tavuk yahni, zirva, ciğer sarma, kabak bastı, ıspanak mücveri, akıtma, kandilli mantı, zerde, gaziler helvası, cevizli oturtma ve bademli baklava.

Edirne Restoranları :

1- Ali İlte Kıyık Et Lokantası

Ali İlte Kıyık Et Lokantası

Edirne’de et yemek isterseniz birden çok et çeşidini oldukça lezzetli yapan bu mekanı deneyebilirsiniz. Temiz, hızlı ve lezzetli bir şekilde hizmet vermektedirler.
2- Fratello Pizza & Cafe

Fratello Pizza & Cafe

Hem pizza çeşitlerinde hem de diğer menü çeşitlerinde lezzet bulabileceğiniz hoş bir mekan.


3- Aydın Tava Ciğer

Aydın Tava Ciğer

Edirne’nin en meşhur yemeklerinden birisi tava ciğerdir. Eğer tadını merak ediyorsanız bu mekanda deneyebilirsiniz. Birçok tava ciğer yapan mekan arasında ilk sıralarda yer almaktadır.
4- Patio Cafe & Restaurant

Patio Cafe & Restaurant

Şık, nezih, hoş bir ortam. Arkadaşlarınızla ya da ailenizle birlikte güzel ve rahat bir zaman geçirmek istiyorsanız burası size göre.


5- Meşhur Edirne Ciğercisi ve Ciğeri İlhan Kazım Usta

Meşhur Edirne Ciğercisi ve Ciğeri İlhan Kazım Usta

Edirne’de ciğer yiyebileceğiniz güzel mekanlardan birisidir. Edirne halkı tarafından da oldukça bilinen ve meşhurlaşmış ciğerci.
6- Değirmen Pub

değirmen pub

Uzun bir günün ardından biraz kafa dağıtmak istiyorsanız burayı deneyebilirsiniz. Arkadaşlarınızla hoş bir ortamda güzel vakit geçirebilirsiniz.

Uçak bileti satın almak için Edirne Uçak Bileti sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.