Denizli tekstili ve traverteleri ile nam salmış şehrimizdir. Ticaret ve turizm yoğunluğu ise şehri yeni kültürlerle kaynaştırmıştır. Ama Denizli oldukça eski bir yerleşim yeridir ve tarihten bu yana harika bir mutfağa sahiptir. Denizli’ye gidenler bilir; unutulmayan tatlarda yemekler yaparlar.

Denizli’ye ait bazı meşhur yiyecekler ise Denizli usulü tarhana çorbası, keşkek, arabaşı, yen böreği, börülce böreği, kuyu kebabı, denizli usulü katmer, denizli usulü yaprak sarma, patlıcanlı kaplama ve çiğ dolma. Ayrıca zafer gazozun tadına bakmadan da dönmek olmaz.

Denizli Restoranları :

1- Saki Restaurant

saki restaurant

Denizli’nin en bilindik yerlerinden birisidir. Özelikle et çeşitlerini oldukça güzel yapmaktalar. Konumu, atmosferi, yemekleri ve sunumu ile tercih edebilirsiniz.
2- Filicori Zecchini

filicori zecchini

Kendine has bir dekorasyonu ve farklı tatlara sahip. Yıllardan beri çizgisini hiç bozmadan aynı kalitede hizmet vermektedir. Nezih ve sakin. Eğer canınız pizza çekerse burada en lezzetli hallerini bulabilirsiniz.


3- Black Point

black point

Oldukça şık, nezih ve kaliteli tatlar arıyorsanız burası size göre. İyi vakit geçirmek için bire bir yerlerden birisi.
4- Değirmende Canlı Alabalık Restaurant

Değirmende Canlı Alabalık Restaurant

Ailenizle veya sevdiklerinizle birlikte harika zamanlar geçirebileğiniz oldukça hoş bir mekan. Denizli’de eğer canınız balık çekerse burada taze taze yiyebilirsiniz.


5- Jimmy Joker

jimmy joker

Arkadaşlarınızla ve sevdiklerinizle hoş vakit geçirebileceğiniz güzel bir mekan. Hızlı ve kaliteli bir hizmet ile servisten memnun kalacaksınız.
6- Tren Bar

tren bar

Oldukça hoş bir ambiyansa sahip, sıcacık bir ortam. İyi vakit geçirip eğlenebileceğiniz, nezih ve kaliteli bir mekan.

Uçak bileti satın almak için Denizli Uçak Bileti sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.