Burdur bulunduğu konum itibariyle hem Akdeniz hem Ege hem de iç Anadolu’nun kültürünü yansıtmaktadır. Hepsinden birer parça görebilirsiniz burada. Burdur diğer şehirlere göre baktığımızda yüzeysel olarak küçük olabilir ama barındırdıkları oldukça geniş bir hazine gibi adeta. Şehre gittiğinizde gezip görebileceğiniz birçok yapı ve doğal güzellik bulunmaktadır. Bu yorgunları da atabileceğiniz yiyip içme konusunda birçok yer bulunmaktadır.

Burdur’a ait bazı meşhur lezzetler bulunmaktadır. Burdur’a gittiğinizde bunları deneyebilirsiniz; gazel böreği, Burdur şiş, Burdur usulü testi kebabı, çekme, kömbe, Burdur usulü peynirli pide, kabak helvası, Burdur muhallebisi, Ceviz ezmesi, ceviz helvası, kuymak ve patlıcan reçeli.

Burdur Restoranları :

1- Şişci Hasan

Şişci Hasan

Burdur’un kendi tarzında şişleri oldukça meşhurdur. Burdur’da bu lezzeti tadabileceğiniz yerlerden birisi de bu mekandır.
2- Özsarı Kebab Salonu

Özsarı Kebab Salonu

Burdur’un en meşhur yerlerinden birisidir. Temiz, hızlı ve kaliteli kebap çeşitleri yapmaktadır. Ailenizle yada arkadaşlarınızla gidebileceğiniz güzel mekanlardan birisidir.


3- Toros Lokantası

Toros Lokantası

Burdur merkezde yer alan mekanlardan birisi. Oldukça lezzetli yemekleri bulunmaktadır. Zaten Burdur halkı arasında da oldukça meşhurlaşmış yerlerden birisi.
4- Gölbaşı Restaurant

Gölbaşı Restaurant

Havasının ve manzarasının oldukça iyi olduğu kaliteli bir mekan. Fiyatları ise normal seviyelerde. Hem yol üstü hem de baraj yanı. Kahvaltı, öğle yemeği, akşam yemeği her zaman gidebileceğiniz mekanlardan birisi.


5- Bizim Köy Mangal Evi

Bizim Köy Mangal Evi

Yine yol üstünde yer alan mekanlardan birisi. Kahvaltılıkları oldukça lezzetli ayrıca tarhana çorbasını ve gözlemelerini tavsiye ediyoruz. Doğal ve yeşil bir ortam olduğu için içiniz huzurla dolacak.
6- Altay Pide

Altay Pide

Burdur’un en meşhur lezzetlerini yapan yerlerden birisidir. Birçok pide çeşidini en lezzetli halleriyle bulabilirsiniz. Fiyatları ise normal aralıkta.

Uçak bileti satın almak için Burdur Uçak Bileti sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.