Tatil deyince herhalde birçoğumuzun aklına gelen ilk yerlerden birisi, belki bu yaz sizin de Bodrum şehir ile ilgili planlarınız vardır, belki de iş amaçlı gideceksiniz. Her ne sebeple olursa olsun bu güzel, turizm cennetine gittiğinizde bulunduğunuz dakikaların keyfini çıkarmak, anı yaşamak, ilerde geçmişe dönüp baktığınız anlarda arkanızda güzel hatıralar bırakmak sizin de hakkınız. Tabi Bodrum denilince birçok seçeneğiniz olacağını biliyorsunuz. Belki bunlardan birkaçını paylaşarak aklınızda ön taslak oluşturabilir ve size yardımcı olabiliriz. Peki nerelere gidebiliriz?

Bodrum Restoranları :

1- Avlu Bistro-Bar

avlu bistro bar
Hoş otantik bir ambians ve şehrin en hareketli yerinde sakin bir mekan. Lezzet konusunda düşüncelerinizin oturması için birçok web sitesinden mekan hakkında yorumları kontrol edebilirsiniz. Bir gidenin tekrar gittiği, tatil planlarının bir köşesine eklenildiği bir yer olarak görülebilir. Nezih ve kaliteli.
2- Otantik Ocak başı

otantik ocakbaşı
Geldiniz ve kaliteli, güzel et yemek istiyorsunuz. İşte size göre bir yer olabilir. Zaten içeri girdiğinizde sıcak bir karşılama ile karşılaşacaksınız. Ve siparişiniz gelene kadarda ikramlar ile doymamaya çalışabilirsiniz. Aileniz ile nezih bir ortamda güzel vakit geçirebilirsiniz. Hesabı istediğinizde de abartılı ve sürpriz bir karşılaşmayacağınızı söyleyebiliriz.


3- Red Dragon Chinese Restoran

Red Dragon Chinese Restoran
Denemeyenler için artık farklı mutfaklar tatmanın zamanı gelmiştir. Elbette Türk mutfağı olarak çok zengin bir kültüre sahibiz ama dünya üzerinde farklı mutfaklarda da lezzete erişebileceğimizi bize gösteren çin ülkesine ait yemekler sunan restorandır.
4- Bodrum Barlar Sokağı

bodrum barlar sokağı
Sıralı bir şekilde bir çok mekana ulaşabileceğiniz, genç bir ruha sahipseniz yaz aylarında diğer ucu görülmeyen sokak. Canlı müzikler, deniz ürünleri, kültür kaynaşması… Bodrum’a giderseniz yolunuz mutlaka uğramalı diyebiliriz.


5- Karpuz

karpuz bar
Gece hayatı için yeni yerler keşfetmek isterseniz bu yer size göre. Canlı müzik, soğuk içecekler, kokteyller ve güzel bir iç dizayn ile eğlenceli anlar geçirebilirsiniz.
6- Veli Bar

veli bar
Uzun yıllar hizmet veren canlı müzik eşliğinde bir bodrum klasiği. Bir şeyler içmek istiyorsanız ve bunu canlı müzik ile harmanlayım diyorsanız tam size göre bir yer.


7- Sünger Pizza

sünger pizza
İlk olarak sünger pizza dan başlıyoruz gece hayatı ile ilgili meşhur olan Bodrum’da geceleri önünde uzun kuyruklar oluşan Sünger Pizza da bu yoğunluğa rağmen aynı lezzetle ürünlerini sunmaya devam ediyor. Pizzaları ile ün salmış bu büfe de pizza nın yanında dilerseniz çökertme kebabını da tadabilirsiniz söylemeden geçemeyeceğiz ki salataları da muhteşem.


8- Yunuslar kara deniz unlu mamuller

yunuslar karadeniz unlu mamülleri
Bodrumun barlar sokağında normal olmayan bir yoğunluk oda ne insanlarca hınca hınç tatlı yemek için sıra bekliyor evet burası yunuslar ünlü ürünler, herkesin yoğunlukla konuştuğu ve ürünlerini fazlası ile tükettiği bu dükkan da yiyeceğiniz tatlılarla geceniz tatlı geçiyor. Mutlaka ürünlerinden tadın fakat kilo kontrolü olanlara çokta önermiyoruz.


9- Berk Balık

berk balık
Bodrumda balık konusunda ün salmış bu restoran da balığınızı yerken rakınızı yudumlayabilir aynı zamanda mezenizden de tadım yapabilirsiniz. Siz hiç böyle bir deneyim yaşadınız mı nasıl diye sorduğunuzu duyar gibiyim rakı ve balığınızla keyif yaparken denizden gelen o muhteşem koku ve dalga sesleri gerçekten harika mutlaka deneyin.

 

Uçak bileti satın almak için Bodrum Uçak Bileti sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.