Geleneksel yemeklerinin oldukça lezzetli olduğu Bayburt’ta keşfetmeye değer birçok hazine bulunur. Hamur işi ve sebze yemeklerinde harika tarifleri bulunmaktadır. Bölgeye ait bazı meşhur lezzetler ise kara pancar, su böreği, ekşi lahana, galacoş, kesme çorbası, lor dolması, süt böreği ve tatlı çorba olarak sıralanabilir.

Bayburt’a gittiğinizde gidebileceğiniz birçok mekan bulunmakta. Hem yöresel yemekler yapan yerler hem de kafe türü vakit geçirebileceğiniz yerlerin bir kısmını aşağıda paylaştık.

Bayburt Restoranları :Bayburt’da restoranınız varsa ve bu sayfada yüzlerce kişi görsün istiyorsanız 0542 711 37 24 nolu numaradan bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Bayburt Aile Kasabı 2

Aile Kasabı 2

Ailecek gidebileceğiniz güzel mekanlardan birisidir. Et çeşitleri özellikle denenmeli. Fiyatları ise makul aralıklarda yer almakta.
Bayburt Pide Salonu

Bayburt Pide Salonu

Bayburt’ta lezzetli pide yiyecebileceğiniz mekanlardan birisi. Birçok pide çeşidi uygun fiyatlarda ve lezzetli olarak karşınıza gelmektedir.
Bayburt Baycanbaba

baycanbaba

Oldukça geniş bir menü ve lezzetli fiyatları bulunmakta. Gittiğinizde karnınızı güzelce doyurabilirsiniz.
Bayburt Sofrası

Bayburt Sofrası

Bayburt’un en meşhur yerlerinden birisidir. Hem lezzet hem de ideal fiyatlarla hizmet vermekteler. Aileniz veya arkadaşlarınızla gidebileceğiniz mekanlar arasında yer almaktadır.
Bayburt Sirkeli Köfte

Sirkeli Köfte

Bayburt’a gittiğinizde denemeniz gereken lezzetlerden birisidir. Kıyma, soğan ve sirkenin bir araya geldiği bu lezzet yöresel bir tat aşılıyor.
Bayburt Patatesli Kereviz Çorbası

Patatesli Kereviz Çorbası

Kışın soğuk zamanlarda iç ısıtan bir şifa, yazın sıcak zamanlarda ise sağlıklı yiyeceklerden birisi. Her yerde bulamayacağınız yöreye özgü bir tat.

Uçak bileti satın almak için Bayburt Uçak Bileti sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.