Sadece Türkiye değil, Dünya’nın diğer şehirlerinin lezzetleri ve restoranları hakkında da bilgi vermeye devam ediyoruz. İsviçre’nin Basel şehri yaklaşık 500 binin üzerinde nüfusu ile hayatına devam etmektedir. Kültürel açıdan Dünya’nın birçok mutfağına rastlayabilirsiniz ama İsviçre’nin kendi lezzetlerini denemeden dönmeyin deriz.

En meşhur lezzetinden birisi Fondü’südür. Türkiye’deki meyveli çikolata karışımından ziyade sarımsaklı ekmek ve eritilmiş peynirden oluşan bir tat. Bunun dışında İsviçre, çikolata ve bisküvileri ile de ünlü bir ülkedir. Çikolatalarından tadabilir, sevdiklerinize hediye olarak alabilirsiniz.

Basel Restoranları :

Basel’de restoranınız varsa ve bu sayfada yüzlerce kişi görsün istiyorsanız 0542 711 37 24 nolu numaradan bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Basel Grace Restaurant & Lounge

Basel Grace Restaurant & Lounge

Çok kalabalık olan yerler arasındadır. Şarap, somon, kuzu biftek ve diğer menüler ile lezzetin üst noktalarında hizmet veriliyor. Garsonlar anlayışlı ve dikkatli bir şekilde çalışıyor. Ortam ise oldukça şık dizayn edilmiş. Sevdikleriniz ile iyi vakit geçirebileceğiniz yerler arasında bulunuyor.


Basel Cheval Blanc by Peter Knogl

Basel Cheval Blanc by Peter Knogl

Sosyal ortamda birçok sitede mükemmellik sertifikası almış yerlerden birisi. Deniz mahsülleri, tatlılar gibi menüleri oldukça zengin. Lezzeti duyduğunuz an diğerlerini de tatmak isteyebilirsiniz. Personel ise mekana yaraşır bir şekilde kibar ve dost canlısı olarak hizmet vermekte. Ortam renkleri, ışıkları ve dizaynı açısından oldukça şık olduklarını itiraf etmek gerekir.


Basel 1777 Kaffee Restaurant Bar

Basel 1777 Kaffee Restaurant Bar

Yine sosyal ortamlarda gidenler tarafından mükemmellik sertifikası verilmiş mekanlardan birisidir. Menüleri leziz, sunumları ise oldukça iştah açıcı bir görünümde yapılmakta. Fiyatları ise kalitesine göre makul seviyelerde. Kalabalık olabildiği için önceden rezervasyon yaptırabilirsiniz. Ailenizle, sevdiklerinizle yada yalnız olarak vakit geçirebileceğiniz iyi bir mekan.


Basel Brasserie Les Trois Rois

Basel Brasserie Les Trois Rois

Güzel bir manzara, şık bir ortam eşliğinde leziz şaraplar içebileceğiniz, geniş bir menüsü olan restoran. Hem hava limanına hem de merkeze yakınlığı var. Kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Atmosfer ile gezintinin üzerine bir şeyler katacağını düşünüyoruz.


Basel Schlüsselzunft

Basel Schlüsselzunft

Bahsedeceğimiz bu mekan da yine sosyal mecrada giden misafirler tarafından mükemmel olarak değerlendirilmiştir. Kısa bir araştırma ile mekanın şöhretini öğrenebilirsiniz. Bulunduğu konum ile belediye binasına çok yakın, ulaşımı kolay. Yemekleri ise oldukça leziz yapılmakta. Baharatların seviyesi tam lezzet şöleni seviyesinde yemeklerde kullanılıyor ve şarap ile iyi vakit geçirmenizi sağlıyor.


Basel Soho Basel

Basel Soho Basel

Basel ziyaretinde gidebileceğiniz, etkinlik anlamında da doyurucu mekanlardan birisi. Canlı müzik ile kokteyl keyfi yapabilirsiniz. Yemekler, müzik, atmosfer, içecekler, hizmet ve diğer birçok sebep ile iyi bir işletme.