Balıkesir şehir olarak oldukça güzel bir yerdir. Kültürel ve tarihi yapısı olduça köklü olan bu şehirde her damak tadına uygun bir lezzet bulabilirsiniz. Balıkesir’de belki de düşüneceğiniz en son şey kendimi uygun bir yemek bulabilir miyim sorusu olacaktır belki de.

Balıkesir’e ait meşhur yemeklerden bazıları; höşmerim, bigadiç güveci, tirit, peynirli patlıcan, sura, balıkesir kaymaklısı, balıkesir mantısı, saçaklı mantı, düğün çorbası, mafiş tatlısı, börülce ekşimesi, zerde, bigadiç helvası, susurluk ayranı ve tostu olarak sıralayabiliriz.

Balıkesir Restoranları :

1- City Meats

city meats

Balıkesir’in en meşhur yerlerinden birisidir. İlk sıralarda yer alan bu mekanı biz de listemize almayı uygun gördük. Fiyatlar ve lezzet bakımından oldukça tatmin edici olduğunu söyleyebiliriz.
2- Veranda Cafe

veranda cafe

Oldukça hoş bir ortam iyi vakit geçirebilirsiniz. Nargile içebilir, maç seyredebilirsiniz. Ayrıca müzik zevkleri de oldukça yerinde, beğenilebilir.


3- Gustavia

gustavia

Balıkesir’in en kaliteli mekanlarından birisidir. Lezzet ve çeşit arıyorsanız burayı tercih edebilirsiniz. Şık ve nezih bir ortam, aileniz ve arkadaşlarınızla gidebilirsiniz.
4- Viva Park

viva park

İyi bir manzara eşliğinde zamanı değerlendirebilirsiniz.


5- Tirit

tirit

Tirit’in en güzel hallerinden birisi Balıkesir’de yenilir. Hatta bir tabak yetmeyecek fazla fazla isteyebilirsiniz.
6- Saçaklı Manti

saçaklı mantı

Balıkesir’in en meşhur yiyeceklerinden birisidir. Eğer vaktiniz var ve yeni lezzetlere meraklıysanız hele de yolunuz Balıkesir’e düşmüşse o zaman denemenizi tavsiye ediyoruz.

Uçak bileti satın almak için Balıkesir Uçak Bileti sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.